Rak tarczycy

13 lat temu
Mam 36 lat. Problemy z moją tarczycą zaczęły się w wieku ok. 12 lat kiedy to, miał miejsce wybuch w Czarnobylu. Natomiast rok temu zdiagnozowano u mnie raka tarczycy. Wyszło całkiem przypadkowo. Po urodzeniu drugiego dziecka postanowiłam zrobić porządek z moją tarczycą tylko dlatego, ze moja szyja była gruba. Wyniki TSH miałam w normie, FT3 i FT4 także. Był też guz, ten złośliwy guz. Na moje szczęście miał 6 mm. Jestem po wycięciu całej tarczycy i po jodzie radioaktywnym. Nie mam komórek rakowych. Na życie patrze inaczej, dostrzegam to - czego nie widziałam wcześniej.
13053 odpowiedzi:
  • 7 miesięcy temu
    Czy po jodoterapii trzeba pobierać hormony?
  • 7 miesięcy temu
    Jeżeli jodoterapia jest stosowana jako uzupełnienie terapii po wycięciu tarczycy z powodu raka, no to raczej trzeba tak.
  • 7 miesięcy temu
    Dziękuje!
  • 6 miesięcy temu

    Jestem po usunięciu tarczycy, teraz za jakiś czas czeka mnie podanie jodu w szpitalu. Ktoś podpowie jak to wygląda? Ile jest się w szpitalu itd.

  • 6 miesięcy temu
    Jest taka grupa na facebooku Rak tarczycy-grupa wsparcia, dołącz do grupy, tam znajdziesz dużo informacji na ten temat
  • 4 miesiące temu
    Dużo ogółów w internecie, jeśli chodzi o leczenie jodem, ale konkretów niewiele, stąd moje pytanie. Jestem po wycięciu całej tarczycy i środkowych węzłów chłonnych z powodu raka brodawkowatego (grupa VI, komórki obecne także w usuniętych węzłach). Na jod mam zgłosić się w poniedziałek, dwa dni zastrzyków i trzeciego dnia, w środę mam dostać już w izolacji tabletkę z jodem. W piątek scyntgrafia i wyjście do domu. Ktoś potwierdzi prawdopodobieństwo takiego scenariusza?
  • 4 miesiące temu
    Tak to wyglądało w Gliwicach. Jeśli do piątku będzie dostatecznie wydalony jod z organizmu to bardzo możliwe wyjście.
  • 4 miesiące temu
    Co to znaczy Tirads 3 w usg tarczycy?
  • 4 miesiące temu

    EU-TIRADS-PL 3

    • zmiany normo- / izoechogeniczne lub hiperechogeniczne
    • kształt zmiany owalny lub okrągły
    • równe brzegi / granice zmiany
    • brak cech kategorii 5

    Ryzyko złośliwości: 2–4%.

    BACC zalecana w przypadku zmian ≥ 20 mm.

  • 4 miesiące temu
    Ja nigdy nie miałam opisu w tej skali.


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat