Rak tarczycy

13 lat temu
Mam 36 lat. Problemy z moją tarczycą zaczęły się w wieku ok. 12 lat kiedy to, miał miejsce wybuch w Czarnobylu. Natomiast rok temu zdiagnozowano u mnie raka tarczycy. Wyszło całkiem przypadkowo. Po urodzeniu drugiego dziecka postanowiłam zrobić porządek z moją tarczycą tylko dlatego, ze moja szyja była gruba. Wyniki TSH miałam w normie, FT3 i FT4 także. Był też guz, ten złośliwy guz. Na moje szczęście miał 6 mm. Jestem po wycięciu całej tarczycy i po jodzie radioaktywnym. Nie mam komórek rakowych. Na życie patrze inaczej, dostrzegam to - czego nie widziałam wcześniej.
13053 odpowiedzi:
  • Jestem w nowym roku z wynikiem i jednocześnie bez niego… Kat 1 wg systemu Bethesda. Biopsja do powtórki.

    Za kilkanaście dni mam wizytę u endokrynologa, zobaczę co powie. Już staram się nie myśleć o tym na wyrost, ale jednak trwanie w beznadziejnym samopoczuciu, ciągły ból głowy, uczucie podduszania, sprawiają ze jestem rozczarowana wynikiem. Gdyby był jednoznaczny i wskazywał  na chorobę uznałabym: Ok, mam cię dziadu. Operacja i po sprawie. Gdyby wskazywał, ze jest Ok i moje samopoczucie nie wynika z tarczycy, wiedziałabym ze przyczyny trzeba szukać gdzie indziej. 
     Trwanie w niewiedzy nie jest dobre. 

  • Witam mam pytanie czy jesteście powiedzieć co znaczy tyroglobulina 0.20  zawsze miałam 0.04 zmieniłam laboratorium i takie oznaczenie . Jestem po operacji tarczycy . Pozdrawiam 

  • W poniedziałek idę do endokrynologa. 

  • 2 lata temu

    Faktycznie najlepsze wyjście iść do swojego lekarza. Daj znać, co Ci powie.

    Normy w tym laboratorium są takie same jak w poprzednim? Wyniki najlepiej robić w jednym laboratorium, tą samą metodą badania, w różnych laboratoriach mogą wyjść niezłe kwiatki, kiedyś już się o tym przekonałam :)

  • Odezwę się tyle co się doczytałam to badanie było robione innym aparatem i  tyroglobulina 0.20 to jest dobrze . W poniedziałek wszystko będzie wiadomo . 

  • Witam tyroglobulina jest dobra . TSH poszło w górę i zmiana dawki euthyroxu na 150 . Jest dobrze następna wizyta za pół roku . Pozdrawiam i wszystkim dużo zdrowia .

  • Witam tyroglobulina jest dobra . TSH poszło w górę i zmiana dawki euthyroxu na 150 . Jest dobrze następna wizyta za pół roku . Pozdrawiam i wszystkim dużo zdrowia .

  • 2 lata temu

    Super! Gratuleję dobrego wyniku :)

  • 2 lata temu
    Sśietnie się czyta dobre wieści.
  • 1 rok temu

    Witajcie . Piszę o poradę bo nie wiem już sama co robić.  Od 11 lat mam guzki na tarczycy malutkie ,jeden większy 12 mm na x9mm na x10mm ,nie rośnie a nawet się zmniejszył ,byłam tydzień temu na usg tarczycy . Lekarz endokrynolog mówi, abym lepiej zrobiła biopsję, bo ten guzek jest podejrzany chociaż przez tyle lat nie rośnie. Byłam też u innego  endokrynologa on kazał nie ruszać. Co Wy o tym myślicie? Pozdrawiam serdecznie Monika 



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat