Rak płaskonabłonkowy skóry
Dzień dobry,
moja Mama ma rozpoznanie - rak płaskonabłonkowy skóry nierogowaciejący. W opisie histopatologicznym brak danych odnośnie wielkości raka (T), jak również jego głębokości (g). W opisie makroskopowym jest informacja, że brunatna zmiana ma wielkość 0,6x0,7 cm. Lekarz w trakcie wizyty zlecił USG węzłów chłonnych szyi. Jestem bardzo zaniepokojona tym stanem rzeczy, bo jest to inwazyjna odmiana raka a najistotniejszych informacji brak w opisie histopatologicznym.
Jeżeli ktoś z Was miał taki typ raka skóry, lub się z nim boryka, będę wdzięczna za każdą wymianę myśli.
Pozdrawiam serdecznie
Monika
-
Czy zmianę usunięto z marginesem tkanek zdrowych?
-
Dzień dobry,
dziękuję bardzo za zainteresowanie przypadkiem mojej Mamy. Lekarz powiedział, że tak. W poniedziałek Mama miała USG węzłów chłonnych szyi. Wynik jest dobry - brak radiologicznych zmian. Lekarz onkolog po obejrzeniu wyniku, powiedział, że na dzień dzisiejszy Mama jest wyleczona, ale w związku z tym, że rak skóry lubi powracać, to zlecił kolejne USG węzłów chłonnych szyi za pół roku. Dodał, że jakby Mama zauważyła coś niepokojącego na twarzy, to ma bezzwłocznie do Niego przyjść.
Pozdrawiam serdecznie
Monika
-
Jak czesto powinny byc kontrole po wycięciu raka podstawno komórkowego?
-
co 3 miesiące przez pół roku potem 1 x w roku.
-
Naukowcy odkryli, że stosowanie analogu witaminy D (kalcypotriolu) w połączeniu z chemioterapią (5-FU) może wyeliminować stany przednowotworowe i zapobiec wystąpieniu raka poprzez aktywację własnego układu odpornościowego pacjenta. Chodzi o stany przednowotworowe skóry – informuje „Journal of Clinical Investigation”.