Rak jajnika

14 lat temu
Zachorowałam w lipcu tamtego roku.Był to szok,do konca nie wierzyłam,ze mnie to spotkało.Zaczęło sie nagle.Całe zycie zdrowa jak ryba.Póżno,jak zwykle przy I ttym raku pózno.I tutaj zaczyna się moje forum.....Dlaczego tyle krzyczy się o raku piersi,o raku szyjki macicy,a o raku jajnika nic.Mamy profilaktyczne badania cytologiczne,mamografię,a o badaniu CA 125 nikt nam nawet nic nie mówi.Przecież o raku jajnika mówi się(dzisiaj to wiem)"cichy zabójca".Dlaczego ma tak znikomą wyleczalnośc.......Jego wykrywalnośc jest w 3,4 stadium,wiadomo co to znaczy.....Nikt nam kobietom nie mówia by profilaktycznie badac sobie krew,bo to jest jedyna szansa aby uchwycic go szybciej.I wbrew pozorom choroba ta nie dotyczy kobiet tylko po40-tce.Umierały przy mnie dziewczyny,które miału niespełna 20-cia lat.Czy na prawdę w naszym kochanym kraju nie możemy zrobic nic,aby uświadomic przynajmniej kobietom co może im grozic?Ja przeszłam cięzką operacje,dzisiaj jestem zdrowa i wierzę,że tak zostanie.Wiem,że to moja siła mnie pcha do przodu.Tej siły życzę każdemu
26113 odpowiedzi:
  • 24 dni temu

    Mama jest po operacji i czeka na chemioterapie- już dwa miesiące! Gdzie z dnia na dzień jest coraz gorzej, potworny ból, jeść nie je już praktycznie nic, ale chemii nie przyspieszysz bo terminy :)). Lekarze sugerując hospicjum, na które tez tezeba czekac...szkoda gadac.W każdym razie ma duży problem z bólem kręgosłupa, stawów.

  • 23 dni temu
    Dzien dobry, mama diagnoze poznala w zeszlym roku. Udzielalam sie tez wtedy troszke na forum. Wzielam 5 chemioterapii, pozniej w styczniu byla operacja i bylo wszystko w porzadku, az do kontrolnego TK w lipcu, ktory wykazal podejrzane wezly chlonne pod prawa pacha. Podobno zdaza sie to rzadko, no ale sie zdarza. Bardzo zalezy mi na konsultacji onkologa, ktory sie zaangazuje i nam pomoze. 3 tygodnie temu mama zaczela chemioterapie, ale strasznie ja ta pierwsza dawka oslabila i pozbawila calej energii i radosci zycia, ktora w sobie miala, Serce mi peka i nie wiem co dalej...
  • 23 dni temu
    Drhouse, gdzie mama się leczy. Chemioterapia powinna być podana najszybciej jak to możliwe po operacji. Dlaczego mama czeka aż dwa miesiące ? Jak to tłumaczy lekarz? Nie czeka się na terminy w przypadku choroby nowotworowej.
  • 23 dni temu
    Gosia, prof Blecharz w Krakowie, prywatna wizyta. Czy mama dostała lek Niraparib albo Olaparib po pierwszym cyklu chemioterapii? A jeśli nie to dlaczego nie?
  • 23 dni temu
    Mio2019 napisał:

    Drhouse, gdzie mama się leczy. Chemioterapia powinna być podana najszybciej jak to możliwe po operacji. Dlaczego mama czeka aż dwa miesiące ? Jak to tłumaczy lekarz? Nie czeka się na terminy w przypadku choroby nowotworowej.


  • 23 dni temu

    Mio2019 No właśnie o to chodzi, że się czeka :). W Dąbrowie górniczej taki był najbliższy termin, Gliwice to już np.3 miesiące:) Wszyscy onkolodzy do których chodziliśmy prywatnie kręcą głowami i powtarzają dokładnie to samo co Ty, ale odpowiedź klinik jest następująca : Takie mamy w tej chwili terminy i brak wolnych miejsc.

  • 22 dni temu
    Mio2019 napisał:

    Gosia, prof Blecharz w Krakowie, prywatna wizyta. Czy mama dostała lek Niraparib albo Olaparib po pierwszym cyklu chemioterapii? A jeśli nie to dlaczego nie?

    Mama nie dostała tych leków. No właśnie nie do końca wiem dlaczego, być może chodziło o te 12 tyg, bo chemia była w listopadzie, a wizyta z wynikiem po operacji w lutym. Być może pani doktor nie chciała mamy dodatkowo obciążać, bo wyglądało wszystko bardzo dobrze. Wie Pani jak dostać się do profesora najszybciej na konsultacje? Jutro ma być druga chemia, zupełnie nie wiem co robić. 

  • 22 dni temu
    Gosia, https://sofimed.pl/o-nas/lekarze/dr-pawel-blecharz
  • 22 dni temu
    Gosia, trzeba się bezwzględnie dowiedzieć dlaczego nikt nie dopilnował, żeby mama dostała Niraparib/Olaparib
  • 22 dni temu
    Drhouse szpital w Dąbrowie to szpital referencyjny? W Krakowie takim szpitalem jest np Instytut Onkologii na u.Garncarskiej, warto zadzwonić i zapisać się na wizytę.


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat