Rak jajnika

13 lat temu
Zachorowałam w lipcu tamtego roku.Był to szok,do konca nie wierzyłam,ze mnie to spotkało.Zaczęło sie nagle.Całe zycie zdrowa jak ryba.Póżno,jak zwykle przy I ttym raku pózno.I tutaj zaczyna się moje forum.....Dlaczego tyle krzyczy się o raku piersi,o raku szyjki macicy,a o raku jajnika nic.Mamy profilaktyczne badania cytologiczne,mamografię,a o badaniu CA 125 nikt nam nawet nic nie mówi.Przecież o raku jajnika mówi się(dzisiaj to wiem)"cichy zabójca".Dlaczego ma tak znikomą wyleczalnośc.......Jego wykrywalnośc jest w 3,4 stadium,wiadomo co to znaczy.....Nikt nam kobietom nie mówia by profilaktycznie badac sobie krew,bo to jest jedyna szansa aby uchwycic go szybciej.I wbrew pozorom choroba ta nie dotyczy kobiet tylko po40-tce.Umierały przy mnie dziewczyny,które miału niespełna 20-cia lat.Czy na prawdę w naszym kochanym kraju nie możemy zrobic nic,aby uświadomic przynajmniej kobietom co może im grozic?Ja przeszłam cięzką operacje,dzisiaj jestem zdrowa i wierzę,że tak zostanie.Wiem,że to moja siła mnie pcha do przodu.Tej siły życzę każdemu
26193 odpowiedzi:
  • Dobra, jeśli chodzi o TK. Nie jestem lekarzem ale patrząc na opis myślę że nie ominie Cię operacja radykalna. Guz prawdopodobnie przylega do odbytnicy i esicy może być przylepiony ale to wyjdzie w histpacie bo TK może przekłamywać. Sugerują że nowotwór nacieka jelito. Nowotwory łagodne nie naciekają. Niewielkie ślady płynu w różnych miejscach też nie są prawidłowe. Dobrą informacją natomiast jest to, że nigdzie indziej narazie TK nic nie widzi. Węzły są w porządku. Po operacji będziesz wiedzieć więcej a już po otrzymaniu wyników histpatu wszystko.

  • 3 lata temu

    Chelo, nie panikuj. Ja też tak miałam. Naciek na otrzewną, jelito, masywne wodobrzusze. W maju 2018 czytając statystki myślałam, że nie dożyję Bożego Narodzenia. Tymczasem to już będą trzecie od diagnozy. Co prawda ostatnio mam psychiczny spadek formy, ale tego nie da się uniknąć. Może to jesień, może izolacja... Trzymaj się!

     

  • Ja też, chyba każda tak ma, że czarne myśli nie odpuszczały nawet na moment. Ja też myslalam że zaraz umrę. Jednak nie było mi dane i żyje do tej pory. 

  • Mika 554 SPOKOJNIE. skąd pomysł że masz raka jajnika? Masz jakiekolwiek podstawy żeby akurat celować w raka? Rak jajnika w początkowym stadium nie daje żadnych specyficznych objawów. Nic nie boli. Piszesz, że w badaniu dopochwowym nic nie wyszło... 

  • Mika 554 SPOKOJNIE. skąd pomysł że masz raka jajnika? Masz jakiekolwiek podstawy żeby akurat celować w raka? Rak jajnika w początkowym stadium nie daje żadnych specyficznych objawów. Nic nie boli. Piszesz, że w badaniu dopochwowym nic nie wyszło... 

  • Aagunia. Nie zawsze powiększony węzeł chłonny wskazuje na coś najgorszego. Jakie miałaś usg? Dopochwowe czy przez powłoki jamy brzusznej? Moze to ma związek z zupełnie innym problemem ginekologicznym?Oprocz węzła lekarz nie dopatrzył się niczego innego? 

  • 3 lata temu

    No nie w badaniu 3 miesiące temu nie wyszło nic niepokojącego. Za 5 dni dostanę miesiączki mam bóle w prawym podbrzuszu oraz w prawej pachwinie ( każdy mówi że to normalne przed okresem). Od jakiegoś miesiąca mam bóle w różnych miejscach brzucha oraz problem z wypróżnianiem. Jestem lekkim hipochondrykiem więc wpisałam w internet wszystkie moje objawy i bum wyszedł mi właśnie rak jajnika. Każdy mówi że panikuje i że przesadzam a ja jestem pewna że ginekolog 3 miesiące temu czegoś nie zauważył na USG i nie mogę przestać o tym myśleć. Dodam że dostałam leki obniżające cukier od pani ginekolog która powiedziała że to przez ten cukier mam różne infekcje i nie mogę się ich pozbyć. 

  • 3 lata temu

    Mika bardzo dobrze że jesteś czujna.Ja na twoim miejscu przeczytałabym ulotkę ze skutkami brania leku na cukier.Cukrzyca to nie fajna choroba.

  • 3 lata temu

    Na lekach od cukrzycy nie ma zbyt wielu skutków ubocznych, ale biorę również mastodynon na bolące piersi a tam jest napisane że mogę wystąpić skutki uboczne takie jak bóle brzucha czy problemy z jelitami. Już sama nie wiem czy poczekać do okresu i zobaczyć czy brzuch przestanie boleć. Nie wiem czy ja już panikuje czy naprawdę w przeciągu 3 miesięcy mogłoby się zrobić coś poważnego. 

  • Jeśli bardzo się boisz to zrób dla uspokojenia test ROMA w laboratorium albo idź do ginekologa. Szkoda sobie psuć świat strachem. 



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat