Rak jajnika

13 lat temu
Zachorowałam w lipcu tamtego roku.Był to szok,do konca nie wierzyłam,ze mnie to spotkało.Zaczęło sie nagle.Całe zycie zdrowa jak ryba.Póżno,jak zwykle przy I ttym raku pózno.I tutaj zaczyna się moje forum.....Dlaczego tyle krzyczy się o raku piersi,o raku szyjki macicy,a o raku jajnika nic.Mamy profilaktyczne badania cytologiczne,mamografię,a o badaniu CA 125 nikt nam nawet nic nie mówi.Przecież o raku jajnika mówi się(dzisiaj to wiem)"cichy zabójca".Dlaczego ma tak znikomą wyleczalnośc.......Jego wykrywalnośc jest w 3,4 stadium,wiadomo co to znaczy.....Nikt nam kobietom nie mówia by profilaktycznie badac sobie krew,bo to jest jedyna szansa aby uchwycic go szybciej.I wbrew pozorom choroba ta nie dotyczy kobiet tylko po40-tce.Umierały przy mnie dziewczyny,które miału niespełna 20-cia lat.Czy na prawdę w naszym kochanym kraju nie możemy zrobic nic,aby uświadomic przynajmniej kobietom co może im grozic?Ja przeszłam cięzką operacje,dzisiaj jestem zdrowa i wierzę,że tak zostanie.Wiem,że to moja siła mnie pcha do przodu.Tej siły życzę każdemu
26195 odpowiedzi:
  • Mio2019 napisał:

    Kasiula, czy Mama ma stwierdzoną mutację BRCA1/2? Teraz przez Covid dostęp do lekarzy jest utrudniony ale ja bym na Waszym miejscu skorzystała z konsultacji online w bydgoskim centrum onkologii, zaraz podeślę linka. Najlepiej u dr Knappa. Moja znajoma się tak konsultowała i była bardzo zadowolona. Jeśli chodzi o chirurgów to polecam Jacka Sznurkowskiego w Gdyni. Może można się z nim skonsultować telefonicznie.



    Jest dwóch Knappow - Paweł i Piotr - obaj ginekolodzy onkolodzy. Z opisu wynika że Piotr to kierownik w tym centrum Białystok ale Paweł też chyba tam... O którym macie info że warto? Chyba Piotr?

  • 3 lata temu
    Paweł
  • 3 lata temu

    Piotr to starszy profesor, ojciec Pawła, ale to Paweł jest konsultantem wojewódzkim i koordynatorem uniwersyteckiego centrum onkologii. Obaj lekarze pracują w Białymstoku, ale nie w Białostockim Centrum Onkologii, a w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym. 

  • 3 lata temu
    Dziewczyny, mam do Was pytanie - mama jest 3 dzień po podaniu chemii. Dwa pierwsze dni czuła się ok, ale dzisiejsza noc była podobno tragiczna. Wszystko ją bolało, każda kosteczka, krzyż... zastanawiała się nawet czy wziąć jakiś przeciwbólowy ale nie wiedziała, czy może. I tu moje pytanie - czy jak naprawdę będzie się źle czuła to czy może wziąć np. Apap? I w jakiej dawce? Jak często się może doraźnie tym apapem wspomagać? W zaleceniach ze szpitala pisali tylko o środkach na wymioty, mdłości, biegunki ale nic o bólu.... I gdyby pojawiła się gorączka (na razie jej nie miała) to czy tez może ją normalnie zbijać? Bo jej powiedzieli, ze przy gorączce ma zrobić morfologię, dzwonić do szpitala ale o tak prostej rzeczy, jak obniżenie temperatury już nie mówili... i powiedzcie mi, choć wiem, że to jest bardzo indywidualna kwestia, po jakim czasie od podanej chemii, czulyscie się już trochę lepiej? Czy po ok.tygodniu od podania chemii można liczyć na jakieś zelżenie objawow?
  • 3 lata temu

    Witaj, mnie też po chemii wszystko bolało po pierwszej chemii ból był ogromny dlatego poprosiłam lekarza o coś przeciwbólowego i przepisał mi Doreta inne pacjentki zażywały Appap, Paracetamol i to co ja. Myślę że jak boli to trzeba coś wziąść żeby tak nie cierpieć. 

  • 3 lata temu

    Dla mnie najgorsze były pierwsze 5 dni po chemii. 

  • 3 lata temu
    Dziewczyny, dziękuje Wam za wszystkie odpowiedzi. Mam nadzieje, ze po kilku dniach u mamy tez zacznie być lepiej...
  • 3 lata temu

    Karo, u mnie było tak jak u dziewczyn. Trzeciego dnia zaczynały boleć kości, piątego było lepiej a szóstego budziłam się jak nowa. Jedyne co, to byłam osłabiona, jakby spowolniona przez cała chemię. Chwilę coś porobiła a trzy chwile musiałam odpoczywać. Ja nie brałam przeciwbólowych, ale to raczej indywidualna sprawa.

  • 3 lata temu

    Po 6 chemii robi się kontrolne TK i ca125. Jak wszystko ok to co 3 misiące kontrola. Avastinu nie dostawałam więc nie wiem.

  • 3 lata temu

    To pewnie będą myśleć co dalej. Podadzą inna chemię itd. Nie poddadzą się tak od razu.



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat