Rak jajnika

14 lat temu
Zachorowałam w lipcu tamtego roku.Był to szok,do konca nie wierzyłam,ze mnie to spotkało.Zaczęło sie nagle.Całe zycie zdrowa jak ryba.Póżno,jak zwykle przy I ttym raku pózno.I tutaj zaczyna się moje forum.....Dlaczego tyle krzyczy się o raku piersi,o raku szyjki macicy,a o raku jajnika nic.Mamy profilaktyczne badania cytologiczne,mamografię,a o badaniu CA 125 nikt nam nawet nic nie mówi.Przecież o raku jajnika mówi się(dzisiaj to wiem)"cichy zabójca".Dlaczego ma tak znikomą wyleczalnośc.......Jego wykrywalnośc jest w 3,4 stadium,wiadomo co to znaczy.....Nikt nam kobietom nie mówia by profilaktycznie badac sobie krew,bo to jest jedyna szansa aby uchwycic go szybciej.I wbrew pozorom choroba ta nie dotyczy kobiet tylko po40-tce.Umierały przy mnie dziewczyny,które miału niespełna 20-cia lat.Czy na prawdę w naszym kochanym kraju nie możemy zrobic nic,aby uświadomic przynajmniej kobietom co może im grozic?Ja przeszłam cięzką operacje,dzisiaj jestem zdrowa i wierzę,że tak zostanie.Wiem,że to moja siła mnie pcha do przodu.Tej siły życzę każdemu
26202 odpowiedzi:
  • Dziewczyny Odebralysmy rezonans magnetyczny .  Jedyne co mnie zastanawia co to są zmiany włókniste ? 

    Ba tk 3 miesiące temu wyszło że coś jest na kikucie pochwy ale nie wiadomo co to dokładnie było marker był 16 teraz rośnie nagmiennie o parę oczek i jest już 33 . Wykonali rezonans żeby zobaczyć jak to wygląda z innej strony ... niby wszystko ok A mam mętlik w glowie ... Czy jechać gdzieś na konsultacje , czy powtórzyć tomograf czy może coś innego ... 

  • 4 lata temu

    ja póki co staram się zachować spokój bo przecież na ten moment jest „dobrze”. Ale nie zapominam o tym, ze marker był 45..i czy to sprawka tych torbieli czy niekoniecznie to nie wiadomo. Mama chce sobie kontrolnie zrobić sama marker i zobaczyc..a jeśli znowu by urósł, czy ma szanse się skonsultować z onkologiem na wcześniejsza wizytę? Czy musi czekać do tej która ma umówione na koniec marca..Hm. 

    Ilonko wydaje mi się ze zmiany włókniste nie są groźne, mama miała w histopacie guzek włóknisty i to nie był rak. Współczuje bardzo z tą nerwicą..Ja obecnie jakoś się trzymam ale jesli tylko coś znowu zaczeloby się dziać to tez będę kłębkiem nerwów.

  • Zmiany włókniste to nic groźnego. Inny rodzaj tkanki po jakiś przejściach. 

  • Kochane Moje nerwica to jest straszne cholerstwo;( narazie się cieszymy z tego rezonansu ale ten cholerny marker musi z czegos rosnac :/ 

    Trzymam kciuki za Was i cały czas jestem z Wami ;)

  • Ilonka nie ma co narazie konsultować. Marker uprzedza zmiany w obrazówce nawet o kilka miesięcy. Jeśli tam coś się tworzy to onkolodzy zaczną działać dopiero przy wyraźnej wznowie. Już dawno udowodniono że przy wznowach czas nie odgrywa aż tak wielkiej roli jak przy zmianie pierwotnej. Pewnie zleca Wam ponowne powtórzenie badań za czas jakiś. Tak to działa. 

  • Czarownica kochana narazie onkolog nic nie mówi.  Mamy teraz znowu tomograf 18.02 I potem wyniki zobaczymy co wyjdzie.  ;)

  • 4 lata temu
    dziewczyny, czy przy waszych guzach pojawiały się bardzo silne bóle brzucha? takie pulsujące? Wczoraj to mysłałm, że zemdleje z bólu, dzisiaj też mnie boli, pulsujący bardzo silny ból
  • 4 lata temu

    przyszłam na zdjęcie szwów a tu niespodzianka, są już wyniki histpatu, lekarz ma mi je wydać, to chyba dziwne że są po 10 dniach zamiast miesiącu...siedzę tu przerazona i się poplakalam

  • 4 lata temu

    diagnoza: endometrioza, podobno mialam szczęście, że tak szybko były wyniki. Moje dolegliwości kazali leczyć u gastrologa i chirurga. Może trochę zejdą, jak zejdzie stres

  • 4 lata temu
    Witam serdecznie drogie Panie. po 35 dniach powrót do rzeczywistości po pobycie w Australi. dziś kontrola markery i usg brzuch + miednica- . Wszystko w normie marker 6.24 .usg czyste. przypomnę operacja radykalna w 2016 roku figo 3c. po leczeniu chemioterapią 6 cykli.


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat