Rak jajnika

14 lat temu
Zachorowałam w lipcu tamtego roku.Był to szok,do konca nie wierzyłam,ze mnie to spotkało.Zaczęło sie nagle.Całe zycie zdrowa jak ryba.Póżno,jak zwykle przy I ttym raku pózno.I tutaj zaczyna się moje forum.....Dlaczego tyle krzyczy się o raku piersi,o raku szyjki macicy,a o raku jajnika nic.Mamy profilaktyczne badania cytologiczne,mamografię,a o badaniu CA 125 nikt nam nawet nic nie mówi.Przecież o raku jajnika mówi się(dzisiaj to wiem)"cichy zabójca".Dlaczego ma tak znikomą wyleczalnośc.......Jego wykrywalnośc jest w 3,4 stadium,wiadomo co to znaczy.....Nikt nam kobietom nie mówia by profilaktycznie badac sobie krew,bo to jest jedyna szansa aby uchwycic go szybciej.I wbrew pozorom choroba ta nie dotyczy kobiet tylko po40-tce.Umierały przy mnie dziewczyny,które miału niespełna 20-cia lat.Czy na prawdę w naszym kochanym kraju nie możemy zrobic nic,aby uświadomic przynajmniej kobietom co może im grozic?Ja przeszłam cięzką operacje,dzisiaj jestem zdrowa i wierzę,że tak zostanie.Wiem,że to moja siła mnie pcha do przodu.Tej siły życzę każdemu
26202 odpowiedzi:
  • 4 lata temu
    Hej BBB, czy wiesz jak długo to może potrwać?
  • 4 lata temu
    żona kontrolnie dzis marker- 4,9
  • 4 lata temu

    witam serdecznie ,czy miałyście kontakt z chemią gemcytabine (gemzar w monoterapii)?mama moja lat 65 ,w październiku minie 3 lata od zdiagnozowania ,rak otrzewnej wywodzący się z jajnika ,3c G3 , wyłoniona ileostomia podczas pierwszej operacji ,przeszła chemię taxol karboplatyna i dwa avastiny z racji powikłań ,rok remisji i kolejny rzut taxol karboplatyna ,7 mc remisji i wznowa ,tym razem ma dostać 19 lipca gemcytabine w monoterapii ,zastanawia mnie dlaczego nie dołączono karboplatyny minęło 6 mc ,czy któraś spotkała się z takim leczeniem?

  • 4 lata temu
    LukS, Gratulacje !!! i jak zawsze dużo zdrowia dla Twojej Żony.
  • 4 lata temu
    Madzia, niestety nie mogę pomóc, nie znam tego leku. Kobietki, co tu tak cicho? Co u Was?
  • hej słoneczka .  

    Aktualnie czekamy na wyniki mamuśki tk.  Coś wykryli na płucach tylko muszą zobaczyć dokładnie co . Po operacji marker spadł mamie do 39,9 startowalysmy z 1690. Wczoraj mama wróciła z 5 chemii taxol+ karbo+ avastin . Wyniki tk mamy do odebrania na czwartek / piątek ale z racji tego że daleko mieszkamy od onkologii to postanowiłyśmy że nie będziemy leciały na łeb i szyję po wyniki same tylko dajemy sobie troszkę luzu i za trzy tygodnie przy okazji mama odbierze jak będzie jechała na chemie:)! 

    Cały czas zrzera nas ta niepewność, strach ...Ale chcemy teraz troszke odpuścić i dac sobie luzu chociaż na te trzy tygodnie ...

    Pozdrawiam i Buziam mocno ! 

  • Ja kobitki po szczegółowym badaniu usg dopochwowym razem z doplerem i bad gin. Wszystko ok:)

  • 4 lata temu
    Czarownica, cudnie ! Tak trzymać :)
  • 4 lata temu

    Hej dziewczynki, 

    Nie pisałam chwile ale już Wam wszystko opowiadam. Czarownico to pięknie ze wszystko w porządku, Luks- dobrze ze żona Ok. 

    Moja mama już od tygodnia w domu po operacji. Jeszcze dochodzi do siebie ale jest w miarę samodzielna. Druga operacja tak jak zapowiadali była bardzo ciężka. Ja w ostatnim czasie próbowałam zyc normalnie i prawie w ogóle nie myśleć o raku. Czekamy wciąż na wynik histo podobnie jak wy z mama Ilonko. Moja mama je kurkumę w tabletkach, popija olejem lnianym, po operacji zamówiłam jej nutridrinki, stara sie jeść ale póki co malutko bo nie ma ochoty. Później chcemy zaczac grzybki:-) próbujemy co się da. Jak tylko zle myśli zaczynaja mnie nawiedzać to staram sie je od razu odganiać. Psychicznie próbuje nastawić sie na kolejna chemię bo prawdopodobnie wdroza. Chce wierzyć ze tym razem będzie dobrze, bo wiem ze kolejna wznowa byłaby..ehhh nawet nie mogę tego napisać.

    Za 3tyg lecę do Polski na miesiąc wiec będzie trochę czasu żeby pobyć z najbliższymi❤️

    Pozdrawiam bardzo bardzo:) 

  • Kochane moze cos poradzicie ... 

    Od operacji radykalnej do teraz (1,5 msc ) mama ma bol przy sikaniu ale zaraz po zrobieniu siku bol ustaje . Mama mówi że ten ból jest dosyć mocny . Co robić dziewczyny? 

    Za dwa tygodnie chemia wtedy powiedzieć lekarza, czy zasowac gdzieś do gina na miejscu tutaj u mnie .

    ❤❤❤😋😋😋



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat