Rak jajnika

13 lat temu
Zachorowałam w lipcu tamtego roku.Był to szok,do konca nie wierzyłam,ze mnie to spotkało.Zaczęło sie nagle.Całe zycie zdrowa jak ryba.Póżno,jak zwykle przy I ttym raku pózno.I tutaj zaczyna się moje forum.....Dlaczego tyle krzyczy się o raku piersi,o raku szyjki macicy,a o raku jajnika nic.Mamy profilaktyczne badania cytologiczne,mamografię,a o badaniu CA 125 nikt nam nawet nic nie mówi.Przecież o raku jajnika mówi się(dzisiaj to wiem)"cichy zabójca".Dlaczego ma tak znikomą wyleczalnośc.......Jego wykrywalnośc jest w 3,4 stadium,wiadomo co to znaczy.....Nikt nam kobietom nie mówia by profilaktycznie badac sobie krew,bo to jest jedyna szansa aby uchwycic go szybciej.I wbrew pozorom choroba ta nie dotyczy kobiet tylko po40-tce.Umierały przy mnie dziewczyny,które miału niespełna 20-cia lat.Czy na prawdę w naszym kochanym kraju nie możemy zrobic nic,aby uświadomic przynajmniej kobietom co może im grozic?Ja przeszłam cięzką operacje,dzisiaj jestem zdrowa i wierzę,że tak zostanie.Wiem,że to moja siła mnie pcha do przodu.Tej siły życzę każdemu
26195 odpowiedzi:
  • 6 lat temu

    Dziękuję za odpowiedzi. Jestem po 2 wlewach i włosy zostają mi na grzebieniu podczas czesania, nie są to na razie wielkie kłęby ale zgodnie z Waszymi radami zaopatrzę się już w perukę, aby się nie stresować dodatkowo

  • 6 lat temu

    Jestem po III kursie Vepesidu. Musiałam leżeć aż 4 dni, bo wyszły nowe przepisy (nie wiem, czyj to jest pomysł - ministerstwa czy naszego NFZ?), że w sobotę i niedzielę nie ma wypisów. Dotychczasowe leki przeciwbólowe już nie działają, w szpitalu podawano mi dodatkowo Ketonal w kroplówce, mimo to ból jest nadal silny. Dostałam skierowanie na 6 maja na oddział leczenia bólu. Może coś wykombinują. Morfologię mam dobrą, lekko obniżony poziom czerwonych krwinek, za to płytki powyżej górnej granicy normy. Nigdy tak nie miałam, przy chemii - podwyższone?

    JoSt, też miałam Paclitaxel cotygodniowy (weekly), włosy wypadły. Z tym Taxolem to jest trochę dziwnie. Moja córka miała standardową chemioterapię, a potem sam Taxol weekly przez 4 miesiące. W trakcie kuracji Taxolem zaczęły jej rosnąć włosy i zanim skończyła, włosy miały już kilka centymetrów, były gęściutkie i kręcone. Podobnie było z mamą Lilith, też włosy zaczęły jej rosnąć w trakcie Taxolu. Skoro już Tobie zaczęły się sypać, to peruka będzie niezbędna.

  • Drogie kobietki, czy któraś z Was spotkała się z takim problemem jak hiperkalcemia? Tzn wysoki poziom wapnia we krwi? Dziś dzwonili z laboratorium,  że mama ma b.wynik zawyżony i pilnie ma się udać do lekarza, narazie do rodzinnego a ten pewnie wyśle do endokrynolog  lub onkolog.  Czytałam, że może to występować przy problemach z przytarczycami lub przerzutami nowotworu do kości. Bardzo się boję. Miałyśmy chwile spokoju i znów coś. Spotkał się ktoś z czymś takim?

    Wpis edytowany dnia 23-04-2018 21:24 przez basik77
  • 6 lat temu

    Basik77, czy mama miała robioną scyntygrafię? To badanie wiele by wyjaśniło jeśli idzie o stan kości i przytarczyc. Bez diagnostyki można tylko gdybać.

  • tatmag mama nie miała takiego badania nigdy, nie wiem kto by go musiał zlecić onkolog?

  • 6 lat temu

    Pojechałam dzisiaj na dolewkę gemzaru, no i wróciłam spowrotem bo dopadła mnie neutropenia. Mam się dobrze odżywiać, zażywać ecomer i w czwartek zgłosic sie ponownie. Tak więc narazie szaleję i korzystam z życia :) :) :)

  • 6 lat temu

    No i mama ma wznowę... spodziewałam się tego po rosnącym markerze, ale i tak dziś jak obuchem w łeb.

    Od ostatniej chemii nie upłynął jeszcze rok. Ostatnia była 2 czerwca 2017... strasznie się boję, czy mamy jeszcze szansę na normalność.

  • 6 lat temu

    Basik77, na pewno lekarz rodzinny takiego badania nie zleci, może tylko specjalista. Powinien onkolog albo endokrynolog. 

  • 6 lat temu

    Midi90, przykro mi bardzo. A jakie decyzje podjęli lekarze? Jakie leczenie?

  • Midi, ale robiłyście jakieś badania nowe? Mów co z Mamą? Jakie leczenie itd.



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat