Przewlekła białaczka limfatyczna u osób "młodych"

13 lat temu
Witam! Założyłam ten temat, bo na PBL chorują prawie wyłącznie osoby starsze. Jest to nieuleczalna postać raka układu limfatycznrgo (w oststeczności stosuje się chemioterapię, która często przynosi więcej szkody, niz pożytku), U mnie zdiadnozowano PBL w wieku 47 lat, czyli ponad 3 lata temu. Niestety od pwenego czasu nastapiła szybka progresja choroby. W przyszłym tygodniu mam badania kontrolne, po których zapadnie decyzja o ewentualnym rozpoczęciu chemii. Nie muszę pisać, jak sie czuję i co przeżywam. Poszukuję osób z PBL w zbliżonym wieku, aby mieć z kim wymienić doświadczenia. Kilkuletni okres przeżycia, jaki daje ta choroba, to dla osób w podeszłym wieku stosunkowo dobra perspektywa, co innego dla tych, którzy dopiero zaczęli swoje majwiększe zyciowe osiągnięcia. Wiem, że takich osób jest bardzo niewiele, ale mimo to liczę na odzew. Trzymajmy się, razem będziemy silniejsi! Małgorzata
3284 odpowiedzi:
  • Przykro mi ale jestem pewien że będzie lepiej, niestety tak z tą chemia jest, ale u nas jest robiłem bo CRP-70, a OB-45, a stan jest bardzo dobry, trochę spadła hemoglobina z powodu antybiotyku, jednak jestem zaniepokojony 

  • 2 lata temu
    "Od tygodnia stan stan Rysia drastycznie się pogorszył.  Powoli wysiadają narządy. Na chwilę obecną nie funkcjonują nerki i żołądek.  Z dnia na dzień jest gorzej. Lekarze nie dają już żadnej  nadziei." Trzymajmy kciuki i pomódlmy się...
  • Boże Święty, jaki ten świat jest okrutny

  • Nadzieja umiera zawsze ostatnia...

  • 2 lata temu

    Modlę się za Pana  Rysiu …

  • 2 lata temu

    Cześć Wam ,ja od wtorku nie mam kontaktu z Rysiem .Wcześniej rozmawialiśmy co kilka dni .Cichy kiedy z Nim rozmawiałeś?Czy masz kontakt z Jego rodziną?

  • 2 lata temu

    A może Carlo?

  • zRYsiem rozmawiałem rydzien temu we wtorek to słabo sie czuł
  • Wie ktoś jaka jest sytuacja z Rysiem?

  • Witam, wiem że teraz nie wypada się chwalić dobrymi wiadomościami że względu na Pana Rysia, jednak dla mnie jedyna teraz dobra wiadomością jest to że mój tata wygrał już z covidem i zapaleniem płuc, był cały czas w domu, nie miał w ogóle problemu z oddychaniem, szczerze spodziewaliśmy się że przejdzie to gorzej że względu na chorobę i wiek, ale on zawsze miał silny organizm, a do Pana Rysia, jestem pewien z wszyscy trzymają kciuki i musi być dobrze 



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat