Przewlekła białaczka limfatyczna u osób "młodych"

13 lat temu
Witam! Założyłam ten temat, bo na PBL chorują prawie wyłącznie osoby starsze. Jest to nieuleczalna postać raka układu limfatycznrgo (w oststeczności stosuje się chemioterapię, która często przynosi więcej szkody, niz pożytku), U mnie zdiadnozowano PBL w wieku 47 lat, czyli ponad 3 lata temu. Niestety od pwenego czasu nastapiła szybka progresja choroby. W przyszłym tygodniu mam badania kontrolne, po których zapadnie decyzja o ewentualnym rozpoczęciu chemii. Nie muszę pisać, jak sie czuję i co przeżywam. Poszukuję osób z PBL w zbliżonym wieku, aby mieć z kim wymienić doświadczenia. Kilkuletni okres przeżycia, jaki daje ta choroba, to dla osób w podeszłym wieku stosunkowo dobra perspektywa, co innego dla tych, którzy dopiero zaczęli swoje majwiększe zyciowe osiągnięcia. Wiem, że takich osób jest bardzo niewiele, ale mimo to liczę na odzew. Trzymajmy się, razem będziemy silniejsi! Małgorzata
3284 odpowiedzi:
  • 5 lat temu

    jadę jutro do nowej hematolog.powiem krótko 

    WOLA BOSKA.😉

    Uściski dla wszystkich

    Aaa Nala ma się świetnie.lansuje się z ukochanym na FB.😆

  • Trzymam kciuki Monia

  • No zobaczymy co to będzie , dzisiaj miałem morfologię z rana z rozmazem zobaczę czy coś się zmieniło czy nic , nom wystraszyli właśnie mnie tym szpikiem , coś tam leukocyty spadły ... no nic , zdrowia wszystkim i wiary :) 

  • moni1 napisał:

    jadę jutro do nowej hematolog.powiem krótko WOLA BOSKA.😉Uściski dla wszystkichAaa Nala ma się świetnie.lansuje się z ukochanym na FB.😆

    jaktam nowylekarz jak wyniki dokogo  teraz chodzisz


  • Witajcie, po moich ostatnich wyczynach i zastrzykach na podniesienie neutrocytów morfologia wróciła do normy. WBC 6, neutrocyty 4, płytki krwi 200. Cała morfologia ogólnie dobra. CRP 1. Samopoczucie poprawiło mi się, tylko jestem delikatnie przyziębiony.Powodzenia i dużo zdrówka. Do maja nie robię  morfologii.

  • cichy3031 napisał:

    Witajcie, po moich ostatnich wyczynach i zastrzykach na podniesienie neutrocytów morfologia wróciła do normy. WBC 6, neutrocyty 4, płytki krwi 200. Cała morfologia ogólnie dobra. CRP 1. Samopoczucie poprawiło mi się, tylko jestem delikatnie przyziębiony.Powodzenia i dużo zdrówka. Do maja nie robię  morfologii.

    Swietnie! Oby tak dalej. Pozdrawiam


  • ucze się dbac o zdrowie oszczedzac się i nie przyziebiac

  • 5 lat temu

    jajka wszystkim

    N9wa hematolog extra kobieta.zbadala .porozmawiamy.wytlumaczyla.mila.wyrozumiala.zdziwiona że nie miałam badanego szpiku.pytala czy chudne .oczywiście tak jest.i powiedziała że jak dalej będę chudnac kieruje na szpik.

    Moje wyniki.lepsze.wbc spadły z 37 na 33tys.

    Plt 184

    Limpho 27.8 w proc.81.7

    Hgb 13.3

    Neutro 13

    Czyli zdrowieje to dlatego że robiłam i piłam na feriach grzanca z czerwonego wina.haha

  • 5 lat temu

    chodziło mi o hejka wszystkim.hihi.

  • 5 lat temu

    jeśli chodzi o węzły to są duże ale mogę być jeszcze większe narazie bez zlecenia na usg.

    Wizyta na 15.07.no to narazie z głowy.jestem pełna nadziei że następnym razem będzie jeszcze lepiej.

    Uściski dla Was.zdrowiejcie!!

    Cichy piekne wyniki.oby jak najdłużej.😆



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat