Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10919 odpowiedzi:
  • Justynabnzk napisał:

    https://www.facebook.com/group... to jest grupa na fb która znalazłam na tym forum,być może o tą grupę wam chodzi(załączyła ja dziewczyna z tego forum)


    Ta grupa to nie to. Ja juz tam jestem od jakiegos czasu i nie widzialam zeby dziewczyny z tad sie udzielaly

  • Kurde.. co ktoraś pisze , ze zaczynala od gastrologa bo miala problemy jelitowe, a tu problem tak inny. Moze ma to jakis zwiazek...  wazne ze nie bagateizujemu ale szukamy przyczyn

  • Olcina1990 napisał:

    Kurde.. co ktoraś pisze , ze zaczynala od gastrologa bo miala problemy jelitowe, a tu problem tak inny. Moze ma to jakis zwiazek...  wazne ze nie bagateizujemu ale szukamy przyczyn


    Ja bylam pewna, ze moje problemy wywolane sa przez spirale. W zyciu bym nie pomyslala, ze cos innego sie dzieje Ale zauwazylam, ze dziewczyny pisaly, ze od czasu wykrycia wirusa a rozwiniecia sie cin 2-3, zajelo doslownie kilka krotkich lat czasem nawet miesiecy, wiec to jednak chyba nie jest tak, ze zajmuje to 5-10lat na pogorszenie. Mi wmawiano ze zwykla cytologia wystarczy i nic sie nie dzieje Dzis bedac madrzejsza lecialabym prosto na kolposkopie po wykryciu wirusa, bo tez nie wiadomo ile juz tam siedzial  

  • ja problemy zoladkowo-jelitowe miałam id października, trwaly ok.2 miesięcy i przeszlo.Ja pracuje w żłobku, więc myślałam że to znów jakiś wirus ,ewentualnie pasozyty.

  • 1 rok temu
    Podobno dużo dokładniejsza jest cytologia płynna.
  • dziewczyny ,jaki miałyście margines po leep?

  • emma napisał:

    Podobno dużo dokładniejsza jest cytologia płynna.

    Na pewno jest. Nie bez przyczyny nazywana cienkowarstwową. 

  • Justynabnzk napisał:

    dziewczyny ,jaki miałyście margines po leep?


    Minimalny margines operacyjny u mnie to było ok. 0,2cm. Lekarka mi tłumaczyła, że jest ok, bo to najwęższy jaki znaleźli. 

  • ja miałam 2,5 od strony kanalu i 1 od strony tarczy,niewiem czy to minimalny czy największy.Teraz trochę się schizuje ze to za mały,chociaż lekarka powiedziała, że jest ok,zmiana wycięta w całości a że była rozlegla to tak jest.Pozatym podczas leep przypalana jest granicą więc margines będzie mniejszy niż po nożu.

  • Cześć. Dostałam wyniki płynnej cytologii i cintec. Cytologia z wynikiem cin 1 czyli jak na histopatologii. Cintec p16 i ki67 dodatni. Nadal się waham co z tym robić: obserwować jakiś czas jak mówi jeden lekarz czy jednak iść na konizację, jak zaleca drugi lekarz. 



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat