Chłoniak Hodgina

6 lat temu

Witajcie,u mnie po 8 tygodniach ,dwóch laboratoriach lekarze stwierdzili klasycznego chłoniaka hodgina węzłów chłonnych.U mnie to był od stycznia 2018 kaszel w ciągu dnia z odrywającą się flegmą rano.po rtg klatki wyszły cienie na wezlach.wizyta w szpitalu ,podejrzenie sarkoidozy.w marcu wizyta w szpitalu WAM w Łodzi i pobranie węzła.6 tygodni trwały badania tego wycinka i po tym okresie nie można było jednoznacznie określić przyczyny.wysłanie próbki do drugiego labu i tam po 1.5 tygodnia diagnoza-chłoniak Hodgina.Od razu dieta warzywna ,eliminacja mięsa(tylko indyk i ryby) suplementacja,olej lniany,oliwa,avokado. Morfologia to płytki białe poza normą,OB 63,i CRP styczen 65,marzec 57,kwiecień 26 i obecnie 10. Czekam na PET(jutro) i w czerwcu wizyta u Hematologa.Obecnie kaszlu praktycznie brak(tylko rano kilka kaszlnięć)

Jakie wasze są historie i co doradzacie? Trochę na wadze tracę,staram się przytyć, ale ciężko jest.eliminuję czy ograniczam węglowodany(dwie kromki chleba żytniego,ziemniaki,kasze,płatki)

Jak u was wyglądało odżywianie?

Dziękuję i trzymam kciuki

2 odpowiedzi:
 • Witaj.

  A skąd taka dieta? Byłaś u dietetyka onkologicznego??? Na szkoleniu dietetyk mówił, aby nie odstawiać białka i węglowodanów - oczywiście dotyczyło to osób na chemioterapii. A bez węglowodanów i białka odpowiedniej ilości - ciężko będzie przytyć.

  Ale ja nie znam się na diecie przy chłoniaku dlatego pytam.

  Wszystkiego naj naj dla Ciebie!!!

 • Witajcie przy tego rodzaju nowotworze dieta jest inna niż przy innych ,tutaj bezwzględnie trzeba opinii dietetyka co zna ją ,ogólne diety dot nowotworów tutaj nie mają w całości zastosowania .

  Może się komuś przyda :

  https://onkokuchnia.blogspot.c...Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat