Rak piersi

14 lat temu
Jestem po mastektomii dwa lata i nie mogę jeszcze dojść do równowagi ,nie mam żadnego wsparcia borykam się z nim sama ,czasami mam wszystkiego dosyć.Proszę o jakieś rady bo nie mam nawet z kim o tym porozmawiać .
3346 odpowiedzi:
  • 11 lat temu
    Dla mnie nie jest ważne jak wygląda blizna tylko lekarz stwierdził że ciało wokół blizny i sama blizna jest twarda i wystąpił mały przykurcz , który można zmiękczyć właśnie jakąś maścią silikonową i nie dla efektu bo jak wiadomo maścią naszego wyglądu nie da się poprawić. Stwierdził ,,ze poprawi to mój komfort, bo faktem jest że trochę mnie ściąga.Dzięki ona26 za inf.Trzymaj się!
  • 11 lat temu
    Goya

    mnie tez bardzo ciagnela blizna i byla bardzo twarda ale z czasem wszystko minelo :) jak bylam u mojej hirurg na konsultacji powiedziala ze to normalne i zajmie sporo czasu az wszystko sie unormuje - ale jesli mozna sobie pomoc mascia to czemu nie :)
  • 11 lat temu
    Goya, a jak to była maść?
  • 11 lat temu
    Maść nazywa się Sutricon
  • 11 lat temu
    Dzięki ! A jest bez recepty?
  • 11 lat temu
    Nie mam pojęcia ale chyba tak bo mój lekarz dał mi tylko reklamówkę tej maści i powiedział że jest najlepsza bo ona na nie przenika do środka!poza tym poczytaj na necie. ja przyznaje że nie kupiłam i czekam co dalej!powiem Wam że czuje się trochę słabo bolą mnie kości i ogólnie czuje się jak babcia!masakra nie wiem co o tym myśleć! za 3 tygodnie mam wizytę u lekarza!i może jakieś badania mam dziwne przeczucia!hmmmm ale to głupoty! pa! dobrej nocki!
  • 11 lat temu
    Witam.
    Mam przepisany Egistrozol.Czy któraś z Was bierze ten lek?Czy to prawda,że musi upłynąc 3 tygodnie od podania chemii? Jakie skutki uboczne?
    Pozdrawiam

  • Użytkownik @kasiakotek napisał:
    Ja też jestem po mastektomii zachorowałam w 2007 roku mając 27 lat. Nie należy się tak łatwo poddawać.Dzięki takiej akcji jak ta możemy się wymieniać swoimi doświadczeniami oraz wzajemnie pomagać .Pozdrawiam i głowa do góry.W razie co służę pomocą.


    Witam chciałam zapytać co robić, ponieważ bardzo bolą mnie dłonie,w nocy budzę się z bólu i nie mogę zacisnąć pieści ,w palcach tak dziwnie pstryka,a jak za długo posiedzę i chcę wstać to muszę chwile postać i dopiero wtedy mogę chodzić. Mam 44 lata,choruje od września 2012 roku.Miałam czerwona chemię i radioterapię,jestem 2,5 miesiąca po leczeniu. ale ten ból ,co robić,dr mówi,że to dł. proces i nic nie mozna zrobić tylko czekac,ale na co pytam.jestem w rozpaczy.Może ktos też tak miał ?
  • 11 lat temu
    Witam mam 44 lata
    Jestem po operacji oszczędzającej,chemioterapii i radioterapii. Zachorowałam we wrześniu 2012 r ,teraz jestem od 2,5 miesiąca po leczeniu. Bardzo mnie bolą dłonie,nadgarstki i jeśli za długo siedzę i chcę wstać to bolą mnie nogi i potrzebuję trochę czasu zanim mogę normalnie chodzić. w nocy budzę się z bólem dłoni i nie mogę ścisnąć dłoni i zgiąć palców ,dopiero rano jak je trochę rozruszam jest w miarę ok. Pytałam lekarza ,ale mówił,ze to dł.proces zanim dojdzie wszystko do normy.Może ktoś też tak ma lub miał i może mi doradzić co mogłoby mi pomóc.
    Pozdrawiam wszystkich i trzymam za wszystkich kciuki.
  • 11 lat temu
    witam.Ja moje leczenie, czyli 2 operacje oszczędzające chemioterapię i radioterpię zakończyłam w pazdzierniku zeszłego roku. Miałam 4 chemie czerwone i 4 docetaxel.Po docetakselu również bolały mnie kości,ale minęło. Spotkałam dużo kobiet którym z czasem ból nie ustąpił,myślę że to jest indywidualna sprawa każdy organizm inny może twój potrzebuje więcej czasu. Ja na te bóle dostałam od lekarza tabletki o nazwie POLTRAM COMBO jest to połączenie paracetamolu i tramalu. dopiero te tabletki mi pomogły warto zapytać lekarza. Pozdrawiam


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat