Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10924 odpowiedzi:
  • Patti dlatego jak cytologia jest nieprawidłowa trzeba rozszerzyć diagnostykę

  • Dokładnie Martyna ja to wiem i Ty to wiesz ale ile jest takich dziewczyn które wierzą tylko jednemu lekarzowi a ten powie jak mój,, były,, że cinI się obserwuje.. 

    Ty juz dawno pisałaś mi że CIN II się wycina i miałaś racje

  • 5 lat temu

    Ja niestety mialam tak ze moja sprawdzona pani ginekolog nie byla dostepna przez kilka miesiecy i nie chcac tracic czasu bujałam sie po innych lekarzach, 5 z 6 kazało mi czekać i nic nie robić z CIN1 bo to przeciez samo minie.... Dopiero kiedy moja gin wróciła to odrazu kazała isc na test CINTEC i sie dalej diagnozować. Takze gdybym sie ich sluchala to bym nie odkryla, ze moje zmiany to juz CIN2 i tracilabym czas :( 

  • Hej dziewczyny,

    Renia, przykro mi, że te zmiany są w granicy. Daj znać co doktor zalecił. Tak jak napisała Martyna ważne że jesteś u dobrego, myślącego lekarza. Trzymaj się dzielnie!

    Ja jestem 2 dni po LEEP. Jakos kiepsko to znoszę. Boli mnie krzyż i jakaś taka śnięta jestem.

    A jeśli chodzi o postępowanie przy nieprawidłowej cytologii to dziwi mnie stanowisko lekarzy którzy chcą czekać. Powinny być jakieś standardy postępowania, żeby każdej pacjentce dac szansę na szybkie wykrycie poważniejszych zmian.

    Profesor, u którego byłam powiedział mi, że najgorzej mają jednak kobiety, które w ogóle się nie badaja. Ja z jednej strony nie zdawałam sobie sprawy że skali problemu - rozmawiając z koleżankami - jak wiele kobiet ma takie problemy jak my tutaj. Z drugiej mam kilka koleżanek, które nie pamiętają nawet kiedy ostatnio miały cytologie...

    Pozdrawiam Was serdecznie 

  • 5 lat temu

    Jak mój lekarz wróci z urlopu to idę do niego. Z tego co widzę długopisem dopisane do mojego wypisu to : decyzje podejmie lekarz w gab 212 .. rekonizacja lub obserwacja. Wiec czeka mnie chyba ponowny zabieg. 

  • Renia a kiedy Twój ginekolog wraca z urlopu?? 

  • Renja ja po leepie też miałam niepewny wynik histopatu: " Hsil w cewach gruczołowych"  , zdania lekarzy były podzielone , jedni radzili wstrzymać się i zrobić kontrolną cyto po 3 miesiącach , inni zalecali wykonać ponowną konizację - tym razem nożem - na tą opcję się zdecydowałam i słusznie, jak się później okazało . Decyzja tak na prawdę należy do Ciebie Renja, lekarz może jedynie przedstawić Ci dostępne możliwości i ich konsekwencje.

  • 5 lat temu

    Lekarz wraca jakoś w połowie czerwca. Pojechał do Grecji na urlop przy okazji wziął udział w ride4women ‍♂️‍♂️‍♂️ nie wiem czemu nie wyciął całości z marginesem zdrowej tkanki. Nigdy nie rodziłam ponoć moje narządy są „małe”  może chciał oszczędzić?‍♀️ Wysłałam mu moje wyniki. Może mi coś napisze. A jak nie to czekam i będę chciała to wyciąć. Dzięki za odezw dziewczyny. 

  • Renja , jeśli planujesz mieć dzieci to normalne jest że lekarz będzie szyjkę oszczędzał , bo może Ci się jeszcze przydać. Jeśli będzie decyzja o kolejnym zabiegu , powinni raczej zrobić leep , cięcie nożem dużo gorzej się goi , mogą powstać brzydkie blizny , które powikłają przebieg samej ciąży , ale też porodu . Ja w momencie konizacji miałam 2 dzieci i więcej nie planowałam,  więc u mnie sytuacja nieco inna .

  • Może zmiana nie została wycieta w całości bo chodziło o znieczulenie?? Sama jestem ciekawa czemu,czekam na wynik z konizacji i aż jestem ciekawa co tam było u mnie,, wyżej,,

    Renia daj znać jak lekarz odpisze



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat