Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10924 odpowiedzi:
  • katexdivision jestem sceptyczna jeśli chodzi  o działanie  leków/ suplementów rzekomo antynowotworowych , nie biorę nic na własną rękę, suplementuję jedynie witaminę D i to też w dawce zaleconej przez lekarza

    Wpis edytowany dnia 31-05-2019 13:23 przez Martyna90
  • 5 lat temu

    i żałuję że wcześniej się tym nie interesowałam. Bo jesli bym wcześnie zastosowała jaskółcze ziele i ozonowanie to może nie mialabym już hpv. A niestety jest inaczej. Ale mam. Nadzieję że jesCze nie wszystko stracone lata

  • 5 lat temu

    Dziewczyny, dzisiaj byłam na wizycie kontrolnej 5 tyg. po zabiegu i wszystko sie juz ladnie wygoilo. Ginekolog była w szoku, że to tak pięknie wygląda ;) Dostalismy zielone swiatlo na starania o potomka ;) Za pół roku kontrolna cytologia :) 

  • 5 lat temu

    Aparat, to czekamy na kolejne cudne wiadomości! 😜

  • katexdivision nie mam pojęcia jak długo mogłam mieć HPV zanim jego obecność została stwierdzona w testach ,

    miałam 2 typy wysokiego ryzyka 33 i 52 , test HPV wykonany rok po konizacji był negatywny, nie robiłam nigdy badania cintec plus, miałam leep jednak okazał się nieskuteczny - zmiany były głębiej w kanale szyjki ,dlatego wykonano cięcie nożem chirurgicznym . Ostatnia cytologia dała wynik ASCUS.

  • Aparat tak jak Aggata napisała czekamy na dobre wieści nie zapomnij nam się tu pochwalic😁trzymamy kciuki🙂

  • tak, test HPV był na 37 typów

  • 5 lat temu

    Hej dziewczyny :) odebrałam wyniki  

    Neoplazja wewnatrznablonkowa wysokiego stopnia cin3/hsil. Obecne „tapetowanie” gruczołów szyjkowych przez zmianie cin3. Marginesy chirurgiczne resekcji antyficjalne zmienione, zmiana dysplatyczna w bezpośrednim sąsiedztwie granicy resekcji.  Stozek o wymiarach 1, 3x1, 3x1, 1cm pobrano seryjnie w całości 

    Czekam teraz jak skończę miesiączkę i umawiam się do lekarza 

    Nie wiem czy mam się martwić czy nie?

  • Renja z opisu wynika, że zmiana nie została wycięta z bezpiecznym marginesem zdrowych tkanek, dalsze postępowanie ustali lekarz. Nie martw się na zapas, jesteś pod kontrolą, nic złego Ci nie grozi.

  • Hej dziewczynki 

    Ja też jestem po konizacji i CINy nie są mi obce ale co mnie dziwi na przykładzie Renji CYTOLOGIA CIN I KONIZACJA CINIII, dobrze Renja że jesteś pod kontrolą dobrego lekarza bo mój,, były,, lekarza przy takiej cytologi kazałby czekać bo ponoc CIN I,, może.,,sie cofnąć.. 



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat