Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10924 odpowiedzi:
  • Dokładnie tak jak mówi Kaa, nie zapominajmy o piersiach! Ja wczoraj miałam usg - wynik Ok:) chociaż tu jest dobrze. Młode kobiety powinny wykonywać usg. Mammo trochę później około 40-50 rok życia. 

    Badajmy się! Mam nadzieje, że u mnie też skończy się pozytywnie. 

    Wszystkiego dobrego dziewczyny! :)

  • katexdivision Ja miałam  wycinki i łyżeczkowanie w gabinecie zabiegowym w szpitalu w asyście anestezjologa w znieczuleniu ogólnym. W szpitalu byłam od 7,00 do 13,00, sam zabieg trwał ok. kwadransa.

  • Czesc dziewczyny. Dziś odebrałam wyniki cytologii. Jestem prawie cztery miesiące po porodzie czy to nie za szybko na cytologię? Będąc w ciąży z cytologii wyszło hsil ,pobrali wycinki i wyszło to samo. Lekarz kazał się zgłosić sześć tygodni po porodzie ale,że dość długo się oczyszczałam po porodzie cytologię zrobiłam teraz. Wynik -zmiany sródnabłonkowe nabłonka wielowarstwowego płaskiego:dużego stopnia hsil (obejmuje dysplazję średniego i dużego stopnia ,cin2,cin3,cis) . Dziś lekarz powiedział że widzimy się w szpitalu i nie ma sensu pobierać wycinków bo wyjdzie to samo i to strata czasu. Co o tym myślicie ? Chce żebym w poniedziałek zgłosiła się do szpitala i nie wiem co robić. Jakie są w ogóle metody skracania szyjki? Ile czasu to trwa ? Czy można wyjść tego samego dnia? Bo mam w domu córeczkę która karmię piersią i która nie potrafi pić z butelki stąd to pytanie. Czy to jest bolesne? I czy lekarz na podstawie samej cytologii jest w stanie stwierdzić że zmiany są tylko na szyjce? Bardzo Was proszę o pomoc

  • Tak. Pisze "koniecznie pobranie wycinków do badania histopatologicznego pod kontrolą kolposkopową".

  • Czyli najpierw czeka Cię kolposkopia z wycinkami, u mnie w gabinecie nie trwało to dłużej niż pół godziny, w szpitalach tez dziewczyny wychodziły po kilku krótkich godzinach, 

    A sama konizacja - zależy od metody, LEEP to często temat 1 dniowy, znieczulenie miejscowe, a konizacja zimnym nożem - słyszałam ze od 1 do 3 dni spędza się w szpitalu, znieczulenie ogólne 

  • 5 lat temu

    katexdivision  mam na myśli usg piersi ale badanie palpitacyjne przez lekarza przy każdej wizycie, mammografia zalecana jest kobietom po 40-stce no ale można też sama badać piersi, licho nie śpi jak ja to mówię.  Pytasz kiedy miałam konizację, mialam konizację we wrześniu 2015roku po tym jak odebrałam paskudne wyniki biopsji. Ja niestety trafiłam tutaj z powodu raka, nie podejrzenia o raka ani nie z powodu stanu zapalnego 😊  Za mną radykalna histerektomia w tym samym roku. Tak więc zajęli się mną błyskawicznie i pewnie dzięki temu żyję i mam się świetnie. Właśnie jestem po kolejnych półrocznych badaniach, wszędzie czysto. Ale nie jestem tutaj sama i choć mamy całą masę doświadczeń to wolimy skupiać się na tym co przed nami🙂🙂🙂

  • Dziekuje za odpowiedź. Lekarz właśnie nie chce już wykonywać kolposkopii z wycinkami bo twierdzi że i tak wyjdzie to samo więc to strata czasu. Miałam pobierane wycinki przed porodem i wyszło to samo więc może dlatego teraz nie chce. Skonsultuję sie jeszcze z profesorem i zobaczymy co on powie. 

  • Cześć dziewczyny! U mnie dziś gorzej... jutro minie tydzień oczekiwania na histpat po wycinkach z kolpo... Strasznie się martwię, boje się ze będzie bardzo źle. Chciałabym mieć chociaż możliwość zajścia w ciąże. Mój świat całkowicie się zmienił, nie mogę przestać o tym myśleć. Wiem, że zamartwianie się już nic nie zmieni. Że to wszystko już się stało... Mój mąż staje na głowie by mnie pocieszyć. A ja czuje sie tak jakbym wszystkich zawiodła jego, moich rodziców...

  • 5 lat temu

    Dziewczyny jesteście już pod kontrolą a to jest kluczowe. Trzeba się badać i właśnie dzięki tym badaniom można szybko zdiagnozować problem. Medycyna naprawdę radzi sobie z takimi przypadkami. Najgorsze jest jak kobiety nie badają się latami a potem nagle wielkie zdziwienie. Ktoś powie, że dobrze, że w końcu trafiły do lekarza. Oczywiście, że tak. Natomiast czasami zmiany są na tyle duże, na tyle rozległe,że sama konizacja nie pomaga. Na tym forum jestem od dobrych 4 lat i już się naczytałam. Z tego co czytam tutaj to żadna z Was nie ma raka, wszystko da się wyleczyć, szczęśliwie jesteście już zdiagnozowane. Głowy do góry !

  • Dziękuje katedivision! Dziękuje kaa!

    Ja to wszystko wiem... ale boje się ze z tej dysplazji wyjdzie rak naciekajacy... W kolopskopii było widać ten zbielony obszar... Ja chyba zwariuje, a mój mąż ze mną. To wszystko to jakiś koszmar!



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat