Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10924 odpowiedzi:
  • kinga80 , ja miałam wcześniej hsil, mój lekarz stwierdził że negatywny test HPV DNA daje dobre rokowania, że ten ASCUS to jednak nie nawrót dydplazji i przyczyną  jest stan zapalny, który sam się wycofa. Ty nie miałaś robionego testu DNA HPV po cytologii ASCUS? To była cytologia plynna czy zwykła?

  • Martyna90 Cytologia zwykła,wyszedł ASCUS, testu nie robiłam- przy cin 3 i tak to niewiele zmienia, jednak w hispatach nigdy nie miałam zaznaczonego hpv, choć podobno ten histopatolog często stosuje taką wzmiankę. Mi też lekarz kazał przeleczyć się przeciwzapalnie,zrobiłam to, jednak po wycinkach  znów cin 3 jak malowany. Może przelecz się przeciwzapalnie i powtórz cytologię dla pewności?

  • martyna90 dostałam do przeleczenia się macmiror complex500

  • 5 lat temu

    Dziewczyny powiedzcie mi ile dni miałyście plamienia? Ja mam już dwa tyg (czekam w sumie tez na miesiączkę bo lada moment powinna być). Nie są to jakieś mocne plamienia ale chodzę z wkładkami już dwa tyg. Normalne to czy pisać do swojego gin? 

  • 5 lat temu

    Renja ja mialam plamienia przez 3 tyg, czasem slabsze czasem nawet trzeba bylo uzyc podpaski. Pisalam do lekarki i ona mi powiedziala ze to normalne, ze tak moze sie dziac. Po 3 tyg pojawil sie dziwny wodnisty okres. Takze ogolnie po 4 tyg od operacji przestalam krwawic

  • Kinga80 mój lekarz jest zdania, że ASCUS się nie leczy, a jedynie obserwuje. Jeśli ma się cofnąć to cofnie się samo , a jeśli ma się posunąć dalej  to Macmiror nie pomoże. Stosowałam go kiedyś na zakażenie grzybicze, problem w tym że to antybiotyk,   zaburza naturalną florę bakteryjną w pochwie, a na naprawę zaburzeń morfologicznych komórek nabłonka szyjki macicy  czyli właśnie ASCUS nie ma żadnego wpływu. Mam zaufanie do swojego lekarza, mimo że jego zalecenia mogą się wydawać niestandardowe, ale niestety z doświadczeń swoich znajomych  czy dziewczyn, które poznałam przez internet wnioskuję, że wielu lekarzy porusza się po omacku, leczą na oślep, nie ma w tym żadnej logiki i konsekwencji. Mój lekarz  jest konsekwentny, śledzi i wdraża najnowsze techniki leczenia zakażeń HPV i dysplazji szyjki macicy. Potrafi uzasadnić swoje postępowanie, czuje się bezpiecznie pod jego opieką i będę się jednak trzymać zaleceń.

  • Martyna90 ja nie neguję sposobu leczenia przez Twojego lekarza, stwierdziłam tylko, że u mnie ASCUS oznaczał Cin3, biopsja była 3 tygodnie po cytologii i gdyby nie czujność lekarza być może zmagalabym się za chwilę z czymś dużo gorszym niż dysplazja.Macmiror brałam po to aby wykluczyć ewentualny stan zapalny a nie na ciny. Dzielę się tylko swoim doświadczeniem, mam nadzieję że u Ciebie będzie wszystko ok.

  • 5 lat temu

    Aparat dziekuje za odpowiedz ;) uspokoiłam się trochę. Jutro dzwonię czy są już moje wyniki trochę zaczynam się stresowac ale trzeba być dobrej myśli 👍👍

  • 5 lat temu

    Renja doskonale Cie rozumiem. Ja byłam przerażona... Myślałam że się wykrwawię na śmierć, już mi nawet słabo się robiło czasami. Ale lekarz mnie uspokoił. Gdyby u Ciebie się sytuacja przedłużała to może podjedź na wizytę do swojego ginekologa.

  • Jasne kinga , jak widać, każda z nas ma dobrego , czujnego lekarza , dzięki nim trzymamy rękę na pulsie ;)



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat