Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10924 odpowiedzi:
  • czipsowa a to nie jest też tak, że taka torbiel może powodować podwyższenie bety? No ciążą pozamaciczna to na pewno ja podwyższa nie wiem jak bardzo Ale zapewne nie ma takiego ładnego przyrostu.

    Ja jestem panikara pierwsza klasa, więc ja chyba wolałabym się wyleczyć i dopiero wtedy na spokonie przeżywać ciążę. Ciąża to czas w którym masz czuć się cudownie, bezstresowo. Nic się nie martw. Wszystko będzie dobrze jakby nie było. Daj znać co dalej.

  • szukam szukam i szukam o tej dysplazji i nic nie wiem eh ale czytajac coraz wiecej jestem bardziej przekanana ze da sie to wyleczyc tylo musze po kolei njpierw torbiel, ciaza a w czaie jak juz bede mogla podejsc do leczenia wchodze w ta dysplazje na pelnym gazie nikt w rodzinie u mnie nie mial nowotworu to ja tez nie bede miec nie dam sie tak latwo zaraz pobieranie krwi na bete i jeszcze jutro beta i usg i mam nadzieje ze do domu 

  • torbiel nie zwieksza bety, jedynie właśnie ciąża pozamaciczna. Jeżeli jestes juz w ciąży musisz sie nia cieszyc :) najczęściej torbiele wchlaniaja sie wlasnie w czasie ciąży pod wplywem hormonow. Za bardzo sie kochana nakrecasz. Nawet jesli masz dysplazje ciąża jej nie pogłębi i wyleczysz po porodzie

  • no to na tez ostatni dzien w roku potwierdzenie ciazy z beta od pitku uroslo 2krotne czyli mam 600 wiec jakis 5 tydzien mam nadzieje ze sie utrzyma torbiel sie nie powiekszyla wiec lekarka pozwolila mi pojsc do domu chyba przestalam myslec nrazie o dysplazji a kasiu tak jak mowisz zajme sie tym co wazniejsze ody ten nwy rok byl lepszy od tego starego...

  • czipsowa i tak trzymać, będzie dobrze zobaczysz, z czasem wszystko samo się ułoży

  • Czipsowa, gratulacje. Tak 3maj.

  • dziekuje dziewczyny trzymajcie paluchy za mnie :)

  • Z okazji nadchodzącego Nowego Roku życzę Wam i Nam wszystkim aby te zmiany poszły w cholere......

  • 90% Dziewczyn na imprezie, ja też życzę wam wszystkiego co najlepsze, spełnienia marzeń, ZDROWIA, dużo miłości i trochę kasy, bądź co bądź pieniądze to nie wszystko ale wszystko bez pieniędzy też ch** i niech nowy rok będzie lepszy od poprzedniego

    3majcie się

  • 6 lat temu

    Witajcie, życzę zdrówka bo my dobrze wiemy a czasem nawet aż za dobrze ile ono znaczy i jak jest bezcenne ale i spełnienia najskrytszych marzeń i zamierzeń w Nowym Roku życzę Wam wszystkim !!  Dbajcie o siebie, badajcie się 🖐🖐👌



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat