Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10924 odpowiedzi:
  • teraz ogolnie wyczytalam na stronie centrum onkoogicznego, ze dysplazja podczas ciązy nie ujawnia wiekszej progresywnosci wiec jest szansa ze jak dzidzia mi sie uchowa to konizacja mi pomoze eh niem juz co myslec kazdy mowi inaczej no ale coz trzeba czekac grzecznie jest moze ktos ze slaska i moglby mi poradzic dobreo specjaliste w tych dziedzinach??

  • kaa do miesiączki zostało mi jeszcze jakieś 8 dni , niemożliwe raczej żeby przyszła wcześniej , bo cykle i tak mam krótkie - 26 dni , napiszę może do BIO...

  • czipsowa - teraz to nie wolno Ci myśleć negatywnie. Będzie Dobrze! MUSI być! Koniec kropka. Uspokuj myśli. Bo nerwy nie pomogą dzidzi. Teraz musisz myśleć za dwoje. Zobaczysz że wszystko będzie dobrze.

    Kobitki- DUŻO ZDROWIA W NOWYM ROKU I TYLKO BARDZO DOBRYCH WYNIKÓW.

    P.s ja 11.01 umówiłam się na cytologie LBC. Miałam wg.zalecen lekarz czekać do czerwca. Ale strzezonego Pan Bóg strzeże. Lecę zrobię, może wynik będzie ok. Może choć na chwilę się uspokoje.

  • czy slyszal ktos cos o klinice  cervix w Krakowie zapisalam sie tam na wizyte zeby skonsultowac wyniki  na badania podobno jedna z lepszych w kraju bo w pracy u mnie dziala tylko mysl co dalej ale staram sie narecac na dobre :D

  • moja beta rosnie wczoraj 1219 i nie wiem czy se cieszyc czy ez nie na 19 stycznia umowilam sie w tej klinice zobaczymy jak tam bedzie pojde znow na koposkopie z biospsja bo to moge zrobic w ciazy bardzo sie boje czy juz sie tam cos nie rozwinelo przez ten miesiac od ostatniej kolposkopi Martyna 90 jak Twoje samopoczucie??

  • czpisowa , no to super że beta rośnie, trzymaj rękę na pulsie z tą dysplazją , ale nie ty pierwsza i nie ostatnia wykryłaś ją będąc w ciąży , wszystkie przypadki , które znam dobrze się skończyły  ;)

    Co do mojego samopoczucia , wczoraj miałam zjazd formy , wróciłam z pracy po 19 , złapały mnie jakieś drgawki , dostałam temp. bolał brzuch i kręgosłup , ale teraz już dobrze więc to może było przemęczenie i reakcja na stres , w robocie mam teraz ważne negocjacje ,  gorąca atmosfera i chyba mi się udzieliło ...

  • Martyna to nie za ja ja w ciazy wykrylam po prostu poszlam na cyto bo 5 lat wstecz leczona bylam na nadzerke i lekarz po zakonczonym leczeniu powiedzial ze jest oki szyjka ladna nie zaproponowal cytologi choc moze juz wtedy byly zmiany a teraz sie chcalam starac o dzidzi i stad ta cytologia co sie okazalo jak juz mialam termin na zabieg konizacji to tu bach ciaza no pilnuje sie jak nigdy dzis mam wizyte u gina moze zarodek zobaczy trudno wzystko trzeba przezyc ale na kolposkopi nie mam naszczescie napisane ze jest podejrzenie raka wiec moze ne bedzie zle musze dbac o fasolek a tak jak czytam wpisy z poprzednich lat to dziewczyny juz wtedy dawaly rade a medycyna idzie di przodu wiec mysle ze tez dam rade

  • co słychać u was? ;)

    W poniedziałek idę po skierowanie na konizacje i pewnie w tym samym tygodniu zabieg. Boję się tragicznie.... Nie tyle zabiegu co narkozy... 

    Myślicie że po konizacji może się to skończyć? Bo większość osób które pytałam na konizacji się kończyło i tylko robienie cytologia częstsze... 

    Dodam że mam HPV 16 i 67. :/

  • no i wczoraj wizyata i gina zarodek jest 2 mm 18 stycznia mam znow wizyte a 19 jade do kliniki do krakowa co sie zajmuje takimi przypadkami i bede pod stala obserwacja mam nadzieje ze nie pozwola aby cos bylo nie tak ze mna i z moja fasolka powoli zaczynam sie cieszyc tm faktem nawet noja doktorka powiedziala ze nie mam sie czym narazie przejmuwac tylko dbac o siebie i o fasolke i byc pod kontrola wiec trzymajcie kciuki bede psac co i jak a ty Daria nie martw sie narkozy tylko sobie pospisz nawet nie wiesz jakbym chciala byc na Twoim miejcu ale i na mie przyjdzie pora 

  • Daria a ty będziesz miała konizację pętlą czy skalpelem ? Jeśli skalpel to możesz poprosić o znieczulenie podpajęczynówkowe, jeśli nie będzie przeciwwskazań . Jest znacznie mniej obciążające dla organizmu i podczas zabiegu zachowujesz świadomość , anestezjolog może zaproponować sadację , czyli płytki sen . Po raz pierwszy miałam to znieczulenie i jakoś źle nie wspominam , poza tym że niestety traci się czucie od pasa w dół na dosyć długi czas. Jeśli będziesz miała elektrokonizację to może być zastosowane krótkotrwałe znieczulenie ogólne takie do 30 min. Nie taka narkoza straszna , chociaż mówię tylko i wyłącznie z własnej perspektywy , krótką narkozę miałam już ze 4 razy i bardzo dobrze ją znosiłam jak do tej pory . Także nie bój się nic ;)



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat