Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10924 odpowiedzi:
  • Martyna ja za wiele z lekrzami nie mialam wspolnego bo nie chodzilam donich raczej nigy mi nic nie bylo jak juz szlam to raz na 3 lata nawet nie chorowalam na przeziebienia wiec nie mam jakisch lekarzy ktorych mam z polecenia mieszkam na slasku ale poszukam moze cos sie da znalezc 

  • Martyna90 amputacja sturmdorfa to takie pojecie. To amputacja szyjki lub wyciecie jej części z jej plastyka. Czyli jak wytna kawał szyjki zakladaja specjalne szwy zwane szwy sturmdorfa i szyjeczka wyglada jak przed tylko ze jest krotsza ale jest ładnie odtworzona :) ja miałam i jest ok jak cos pisz priv

  • Jestem już po operacji, cały dzień męczyłam się z bólem , morfina nie działa, wieczorem zdjęli cewnik i mogłam skorzystać z toalety. Znieczulenie miałam w kręgosłup, wszystko czułam co robili ale bez bólu, obejrzałam sobie nawet cały zabieg do momentu szycia w odbiciu w lampie, która wisiała nade mną na sali operacyjnej. Wycięli mi jednak połowę szyjki , teraz 3 tygodnie czekam na wynik hp i nam nadzieję że wykaże że jestem zdrowa.

    Wpis edytowany dnia 28-12-2017 21:52 przez Martyna90
  • hej!

    orientuję się któraś z was, czy przy HPV są problemy z zajściem w ciążę? 

    I czy tydzień przed miesiączką można zajść w ciążę? ; Boi się: !!!

    Po miesiączce miałam iść na konizacje. :(

  • A powinnam dostać 4-5.01 :(

  • martyna90 ja miałam znieczulenie ogólne przy sturmdorfie bez cewnika i na 2 dzien wyszlam. Niepotrzebowalam środków przeciwbolowych.

    Daria hpv nie przeszkadza w zajsciu w ciaze. Ja we wszystkie 3 ciążę zaszlam 2-5 dni po.okresie wiec wszystko sie Moze zdarzyć.  Ale Tobie sie spóźnia pewnie przez stres

  • Ja mam wielki stres właśnie trfilam do szpitala ze względu na torbiel na jajniku której miesiąc temu nie było  masakra rozkleilam się zupełnie dziewczyny co mam zrobić a jeszcze ta pieprzona dysplazja eh :(

  • kurcze czipsowa los rzuca Ci kłody pod nogi :/, co z tą torbielą boli Cię brzuch ? Ze mną na sali leży dziewczyna , której usuwali torbiel z jajnika, tylko że u niej ta torbiel miała 6x7 cm i zamknęła w sobie cały jajnik, co mówią lekarze w Twoim przypadku, jest jakiś plan działania ?

    Wpis edytowany dnia 29-12-2017 19:16 przez Martyna90
  • czipsowa ja tez miałam torbiel która sama zniknęła. Rzadko kiedy okazuje się że torbiel to cos złośliwego :) jeśli jest duża to usuna

  • mam torbiel 5 x4 nie boli mnie wlasnie brzuch i gdyby nie poszla do gina przez to ze jestem w ciazy to pewnie nawet bym o niej nie wiedziala z krwi mi wyszlo jakis 4 tydzien i jest bedzie sie ten hornon zwiakszal to beda usuwac torbiel a jesli to caza pozamaciczna to tez musza usunac a jakjuz bede narkoza to lekarz powiedzial ze jak beda mnie czyscic to od razu lyzyczkowanie kanalu szyjki i macicy i beda mieli material na hist-pat wiec nie wiem co lepsze czy wyzdrowiec szybciej a pozniej miec dziecko czy miec dziecko a pozniej sie z tym cholerstwem meczyc dalej zobazymy co mi dzisiaj powiedza cala noc przeplakalam bo nie wiem co dalej a moj facet nigdy go akiego nie widzialam blady zielony bordowy masakra



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat