Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10924 odpowiedzi:
  • jutro znowu na baanie beta jak edzie powyzej 1000 to jest dobrze i moze u edzie bicie serduszka sie okaze martwie sie caly czas to dysplazja czy pozwoli mi mec to dziecko :(

  • Czipsowa na pewno dysplazja nie przeszkodzi w rozwoju ciąży , trzymam kciuki za odpowiedni przyrost bety 

    Od wczoraj krwawię , tak jakbym miała końcówkę okresu , wczoraj z krwią wyleciał niewielki fragment szwu i od tego się zaczęło, w sobotę wróciłam do domu , po zabiegu nie miałam żadnego krwawienia. Czy tak może być , czy powinnam to skonsultować ?


  • 6 lat temu

    Martyna90 może tak być, spokojnie,mi też wyleciał pod prysznicem kawałeczek szwu,ile jesteś po zabiegu ?

  • Czipsowa nie panikuj, mi tez dysplazje wykryto na 1wszej cytologii ciążowej,dysplazja w niczym nie przeszkadza donosić ciążę i w żaden sposób nie wpływa na rozwijające się dziecko, także nie ma czym się martwić,

  • Chciałam edytować wpis na górze ale już się nie da, więc niestety będzie jeden pod drugim. Faq w kierunku naszej kochanej służby zdrowia, pisałam jakiś czas  temu, że pani z Instytutu nieoficjalnie poinformowała nas, że hiperamonemia u Misia nie była schorzeniem pierwotnym. Otóż gówno prawda. Przed Wigilią dostaliśmy wyniki sekcji mały miał  Deficyt OTC (Hiperamonemia typu II) bardzo rzadkie dziadostwo zdarza sie raz na 80.000-100.000 żywych urodzeń(różnie podają) Z racji, że choroba jest ściśle sprzężona z płcią a wadliwy gen jest usadowiony na chromosomie x, nosicielką wadliwego genu najprawdopodobniej jestem ja, i wiecie co? ku***** zle sie z tym czuje, niby na geny nie mam wpływu ale i tak ciągle czuje ze mały nie zyje z mojej winy, ze nie zyje przeze mnie, ze ja go zabilam. zajebiscie mi z tym zle. I powiedzcie mi gdzie jest sprawiedliwosc? Takie Kasie W. z Sosnowca mogą, mają a nie chcą. A takie Agaty jak ja chcą a nie mogą. I ja sie kur** pytam gdzie jest sprawiedliwość i Bóg.

    Wpis edytowany dnia 02-01-2018 09:12 przez jezyk321
  • najgorsze jest to jezyk ze to moja w oglole pierwsza cytologia w zyciu i takie rzeczy i mieszkalam w malej miescinie przez to sie nie zwracalo uwagi na takie rzeczy ale jak juz chcialam sie starac o dziecko to tu takie nowosci nie dosc ze juz mialam termin na konizacje ustawiony to tu dup ciaza i dlatego tak bardzo sie martwie ale mysle ze jak bede pod stala opieka lekarzy to nie przegapia momentu zeby ratowac i mnie i dziecko jak sie uda chcw zrobic wszystko zeby byc zdrowa

  • kaa miałam zabieg 28 grudnia , 30 grudnia wypadł mi ten fragment szwu i od tamtej pory krwawienie, raz mocniej raz mniej , dziś z rana ze skrzepami 

  • jezyk321 nawet tak nie myśl!!!Nikogo nie zabiłaś!A już szczególnie swego maleństwa! Wadliwy gen - tak naprawdę każdy z ludzi ma coś takiego w sobie i niestety nawet nie wiemy. A jest jeszcze druga sprawa że nie tylko to że jesteś jego nosicielem warunkuje jego ujawnienie - jak w przypadku twego maluszka! zawsze musi się do tego przyczynić ktoś jeszcze: natura, przyroda, karma lub jeśli wierzysz Bóg. Dlatego nie wolno Co myśleć w ten sposób! Jakby coś to się odzywaj i może powinnaś skorzystać z pomocy specjalisty? Nie zawsze ze wszystkim można sobie samemu poradzić....Coś o tym wiem, niestety....

  • Martyna90 skrzepy to raczej sie wszystko goi bo to tak jak z rana na palcu choc porownanie zadne dj znac jak tam Twoje wyniki jak przyjda i trzymamy kciuki

  • 6 lat temu

    Martyna90 ja skrzepów większych nie zauważałam tylko po jakimś tygodniu kawałki szwów ale w ogóle to co budzi wątpliwość to trzeba zgłaszać, tak uważam bo i tu każda z nas po zabiegu może mieć inne doświadczenia. Spróbuj dla swojego spokoju podpytać tutejsze BIO, co Ci szkodzi. Większe krwawienie może być pierwszą po zabiegu miesiączką ale napisz, może dowiesz się czegoś nowego. 



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat