Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10924 odpowiedzi:
  • daria 22 z tego co wiem to tak kazda błona śluzowa moze byc nim zainfekowana poza tym jak to wirus rozprzestrzenia sie przez krew a ja nadal czekam na okres i ani widu an slychu  test robilam wyszedl negatywny po swietach zronbie drugi to zobaczymy

  • a ja mam jszce pytanie jedno czy jak w szyjce znaleziono te ciny t moze sie okaa e w macicy jest rak inwazyjny czy najpierw zaczyna sie to wszystko od szyjki? bo znowu pozytalam inne forum nadal nie mam okresu jak wroce ze swiat to ede robila drugi test ciazowy bo niestety nie wiem mialam robione usg jamy brzusznej w listopadzie tak jak usg dopochwowe u gina i obaj lekarze powiedzieli ze wszystkie nazady bez zadnych ognisk nieprawidlowych wiec nie wiem czy to stres i moj umysl juz tak szwankuje czy co ?? eh zostaje mi tylko wiara ze wszystko bedzie dobrze

  • Dziewczynki moje kochane życzę Zdrowych radosnych w rodzinnej atmosferze Świąt Bożego Narodzenia oraz błogosławieństwa Bożego

  • czipsowa wszystko zależy od rodzaju nowotworu , płaskonabłonkowy zaczyna się na tarczy szyjki , natomiast gruczołowy rozwija się w głębi kanału szyjki i postępuje w 2 kierunkach - trzon macicy i tarcza szyjki 

  • Cześć Baby. Mam nadzieję, że święta byly udane. Teraz życze aby nowy rok byl lepszy niż ten. A teraz CZIPSOWA, podkreślam, zebys na pewno nie przeoczyla mojego postu. Nie panikuj, nic Ci będzie. Rok z tym prawie chodze, calą ciąże mnie tylko obserowowali mialam 2 kolposkopie. I nic mi nie jest, nie mam raka. 13stego mam biopsje, pierwszą. Czyli, wrzuc na luz, potwierdz ciążę, czy jest czy jej nie ma i tak będzie dobrze bo NIE MASZ ZADNEGO RAKA. 3maj się cieplutko i dawaj znać. Pozdrawiam
  • wtaj jezyk 321 wlasnie robilam test ciazowy i jak byk 2 kreski cala w panice juz jestem teraz dopiero 3 mam wizyte u gina no to nowy rok zaczyna sie super jak dla mnie eh co zrobic nie pekne :( mam nadzieje ze wszystko bedzie dobrze 

  • Czipsowa ciąża to dobra wiadomość, musisz wyłączyć negatywne myślenie wiem że ciężko, sama mam z tym problem , ale dysplazja to nie rak, do raka jeszcze hoho, teraz musisz zadbać o siebie, znajdź dobrego lekarza, który zapewni Ci poczucie bezpieczeństwa w ciąży i będzie jednocześnie kontrolował cytologię , grunt to ręką na pulsie. Nic się nie martw kochana ;). 

    Ja jestem już w szpitalu, podpisałam zgodę na amputację szyjki metodą Sturmdorfa,  nie wiem dlaczego wpisane amputacja skoro lekarz mówił o konizacji , może to to samo nie wiem , ale poddaje się..

    Piguły zrobiły mi z żył sito, ledwo nakapaly krwi na morfologię i elektrolity, 4 razy kłuły, mam na ręce guza wielkości śliwki . Ja nie wiem o co chodzi , robię badania w prywatnym labie miła młoda dziewczyna znajduje żyłę bez problemu krew pobiera, a w państwowym szpitalu 2 stare dupy nie dają rady i jeszcze do mnie pretensje że mam żyły nie takie, ordynator gbur taki , że już mi się na niego nawet patrzeć nie chce, jakby łaskę robił że w ogóle mnie informuje o czymkolwiek. Wyślę się Wam tu trochę, ale szczerze żałuję że nie zrobiłam porządku z tą dysplazja jeszcze w Warszawie mając pod ręką lekarkę, którą znam , której ufam . Ona od razu mówiła żeby zrobić normalnego leepa wyciąć stożek i to powinno załatwić sprawę. A tu ordynator się uparł że on wie lepiej, widząc skierowanie na leep , powiedział że to jest jakieś nieporozumienie że on bez wycinków tego nie zrobi. Jestem już po 2 zabiegach, leepa po wycinkach to mi zrobili takiego ze jak wysłałam wynik hp mojej lekarce z Warszawy to powiedziała tylko że nie wie co myśleć , bo w opisie wyniku jasno nie pisze czy zmiana wycięta czy nie, powycinali mi pętlą po brzegu zmiany z tarczy, kiedy lekarka z Warszawy w opisie kolposkopii wyraźnie napisała że zmiany wchodzą do kanału, ale pan ordynator gardzi badaniami robionymi przez innych lekarzy, a swoich nie robi , bo u po co , lepiej ciąć pacjentkę w ciemno. Mam nadzieję że dobrze robię, podchodząc do tego zabiegu, chociaż 2 innych lekarzy zaleciło odczekać jeszcze miesiąc,  zrobić cytologię i powtórną kolposkopię. Chociaż intuicja mi podpowiada że zmiany na bank zostały, skoro mi leep taki po samej tarczy zrobili..., Nie lubię niekompetentnych lekarzy, nie lubię lekarzy, którym się wydaje że wiedzą wszystko lepiej od kolegów po fachu, rzadko mam z takimi do czynienia, ale ich podejście mnie przeraża, zwłaszcza jeśli zajmują wysokie stanowiska i mają dużo do powiedzenia...

  • Wlasne dlatego chocbym miala nic nie jec wole chodzic prywatnie ak sie chcialam na wycinki umowic i wylyzeczkowanie to ona mi powiedziala ze sie nie da za jednym razem co ja sobie wyobrazam a poszlam prywatnie i lekarz powiedzial ze da sie tak i przynajmniej nie bede 2 razy cierpiec i chyba mial racje czekam na potwierdzenie ciazy 8 stycznia ginekolog :) 

  • Czipsowa ja już się nauczyłam , że opinię jednego lekarza trzeba weryfikować , nawet jeśli jest to wykwalifikowany i doświadczony lekarz , ja wycinki i łyżeczkowanie miałam za jednym zamachem , więc się da , ale ty nie musisz tego wiedzieć , a niektórzy lekarze niestety wykorzystują niewiedzę pacjentek i wciskają im głupoty 

  • BTW Czipsowa , prywatnie niekoniecznie znaczy dobrze , ja najwięcej w swoim życiu zawdzięczam lekarzowi, któremu zapłaciłam tylko 250 zł za usg połówkowe , na którym szybko zauważył nieprawidłowość i później leczył mnie już tylko państwowo w szpitalu i w przychodni przyszpitalnej , wciskał w grafik między umówione pacjentki , facet uratował życie mojej córce i nie zostawiłam u niego fortuny 



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat