Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10924 odpowiedzi:
  • Dzięki Dziewczyny, odezwę się jutro jak będę po. Mam o 16. Pozdrowienia i uściski:-*

  • Cześć dziewczyny. Mam na imię Agnieszka. Czytam  Wasze wpisy od około miesiąca. HSIL/CIN3/CIS to moja dotychczasowa diagnoza. Kolposkopia niesatysfakcjonujaca, mozaika, punkcikowanie.... wysokie prawdopodobieństwo najgorszego. Za tydzień w piątek wynik biopsji. Ja już nie daje rady psychicznie. Widzę u siebie milion objawów od kolposkopii. Psychiatrę już zaliczyłam ale leki narazie nie pomagają. Wyje, ze to już koniec. Nie umiem się zebrać na pozytywne nastawienie. Oszaleje! Najpierw ze stresu schudłam w tydzień 3kg, teraz jem a właściwe zre byle co, byle jak i tyje! Pale papierosa jednego za drugim a najgorsze, ze tylko alkohol mnie uspokaja. Więc do wszystkiego mam jeszcze moralniaka. Nienawidzę siebie!

  • Dzięki Aga, że tak szybko odpisałaś. Czytałam o dobrych rezultatach ale przecież to niestety nie dotyczy każdej z Was/nas... Ja będąc realistka zdaję sobie sprawę, ze to loteria. Jestem wsciekla na siebie, ze tak głupio postępuje zamiast pomóc organizmowi zebrać siły. Ciężko skupić mi się na czymkolwiek. Moja pasja czyli gotowanie poszła w odstawke. Muzyka najukochansza mnie irytuje i zaczynam ryczec bo z czymś  fajnym mi sie kojarzy. Chwilę przed wynikami kupiłam bilety dla mnie i moich bliskich na koncert w lutym naszego ulubionego zespołu. Teraz myślę, żeby je zwrócić bo w lutym pewnie nie będę w stanie. Uzalam się, wiem. Jeżdżę rowerem, jest pogoda ale i tak głowa nie pozwala sie tym cieszyć. 

  • 7 lat temu

    agadomini  ja się zgadzam z Agnieszka76, też swego czasu myślałam,że świąt nie dożyję i to była moja pierwsza myśl jak się budziłam i ostatnia każdego dnia, co będzie z moimi najbliższymi i w ogóle.... dlatego myślę, że to jest normalne kiedy mamy obok siebie ludzi których kochamy.Strach i obawa to są te uczucia dzień w dzień. 

    Ale potem idzie nowe i może być lepiej. Stan psychiczny jest szalenie ważny. I to nie blef ani ściema. 

    Bądź z nami w kontakcie, nie chowaj się. A piątek szybko nadejdzie i wtedy daj znać co wykazała biopsja. 

    Każda z nas miała i ma chwile zwątpienia i beznadziei ale to minie, naprawdę minie. Pozdrawiam Ciebie i wszystkie odpoczywające !!

  • Czesc Dziewczyny. Juz po. CIN2/CIN3/CIS, bez cech naciekania nowotworowego. Można powiedzieć,ze o taki wynik mi chodzilo. Biopsja po porodzie. Jest spoko, dzieki za kciuki. Usciski
  • 7 lat temu

    jezyk321  bardzo się cieszę, teraz sobie odpoczywaj i leniuchuj, maleństwo potrzebuje Twojego spokoju. 

    A ja znikam do środy, upały w mieście mnie wymęczyły i postanowiliśmy odsapnąć w piękniejszych okolicznościach przyrody. 

    Joasia81  udanego wypoczynku, do miłego pa pa !

  • Dziękuję dziewczęta☺ Będę się starać. Wiem, wszystko wiem o pozytywnym myśleniu i higienicznym trybie życia. Jedna rzecz mnie jeszcze martwi. Jestem bardzo, bardzo niemiła dla najbliższej osoby... Znowu to samo... wiem i krzywdze! Jestem słaba psychicznie...

  • Dzięki Dziewczyny:) Agadomini mamy tą samą diagnoze. Z tym, ze ja mam zbadana tylko tarcze szyjki, i to na oko bo bez biopsji i wiesz co Ci powiem? Lejek na to:) Nie jesteś slaba psychicznie tylko zwyczajnie nie radzisz sobie z sytuacja. Zdarza się:) Jest kupę dziewczyn tu na forum które mialy znacznie gorsze diagnozy a teraz nawet nie powiedzialabys ze cos im kiedy kolwiek dolegalo, poczytaj tez inne watki:) a w naszym przypadku ciapną ile trzeba i ot- po krzyku:) glowa do góry :)
  • jezyk321 jak to bez biopsji? Ja miałam pobrane z szyjki i jamy macicy i lyzeczkowanie bo był polip. No i czekam co dalej. Pani doktor w centrum profilaktyki na Ursynowie taka rozmowna, ze szok😠 ale jedna z najlepszych diagnostow. Tylko troszke oziebla. Lejek powiadasz?😜 oj póki co mój się zapchal☺ ale właśnie czuję jakiś lepszy humor choć już zasypiam. Fajnie, ze do Was napisałam. Tyle, ze i tak wiem, ze mam hustawke emocjonalną. Aby do rana.. Buziaki 



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat