Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10924 odpowiedzi:
  • Jezyk321 Agnieszka76 Tak, tak, zorientowałam się, ze chodzi o ciążę. Źle się wyraziłam. Zdziwiło mnie, że można "na oko" to stwierdzić. Oczywiście, że widzę, że jesteście cudowne i trzeba zwracać się ku lepszym myślom. Wczoraj to poczułam☺ I dziś juz zapowiada się lepiej. Czego wszystkim życzę. 

  • 7 lat temu

    Cześć dziewczynki :) jezyk321 cieszę się z tobą gratuluję :) już niedługo będziesz się cieszyć dzidzią super :) agadomini ja miałam identyczną diagnozę jestem po konizacji 10 miesięcy i jak na razie jest dobrze teraz czekam na wynik drugiej cytologi po konizacji powinna być w tym tygodniu bo czekam już prawie trzy tygodnie trochę długo ale oby była ok.Pozdrawiam was i życzę  pięknej niedzieli :)

  • Agadomini - spokojnie to tylko cin/cis a nie rak! Kobieto pilnuj się i słuchaj lekarzy a wystarczy - jesli coś Cię niepokoi to zmień lekarza - bardzo polecam Centrum Onkologii Bydgoszcz!!

  • dorotakoz To wynik cytologii a wynik biopsji w piątek. Przecież może się okazać gorzej... ach aby do piątku. Dziękuję za słowa pocieszenia ale wiecie jaki jest ten pierwszy szok. Diagnozuja mnie w CO w Warszawie na Ursynowie. Tylko jak pisałam Pani doktor mało rozmowna chociaż co tu gdybac przed wynikiem biopsji. "Mamy podejrzenie, po wynikach ustalimy co dalej... Ma Pani jakieś pytania?" A ja w szoku nie umiałam słowa wykrztusic. Konsultowalam też z inną gin-onk prywatnie z innego szpitala w Wawie.  Nie podobała jej się kolposkopia rowniez😐 pocieszala, ze tak powiem ostrożnie. I mam też przyjść do niej z wynikiem biopsji. Tak zrobię bo przynajmniej czułam się jak człowiek a nie przypadek. Pozdrawiam 

  • Leona a to już biopsji taką diagnoze miałaś, tak?

  • 7 lat temu

    agadomini z cytologi miałam cin2 cin3 po kolposkopi i wycinkach które były pobrane było cin2 a po konizacji cis pierwsza cytologia po trzech miesiącach po zabiegu wyszła dobrze teraz robiłam drugą po pół roku i na razie czekam na wynik agadomin będzie dobrze :)

  • Przepraszam, ze tak zasmiecilam watek... bo np tasza w ogole zamilkla a ja tez jestem bardzo ciekawa co u niej. Hallo? Tasza? A i kaa jeszcze dziekuje za slowa a zreszta kto by Te Wasze dobre dusze spamietal. Wysiadla mi polska klawiatura😎

  • Cześć słoneczka wy moje ☺ Mam pytanko: zbliżam się coraz większymi krokami do kontroli.  Kto by to pomyślał. Tak szybko pół roku minęło. I teraz tak: od jakiegoś miesiąca kuje mnie jakby szyjka czy któraś z was to miała?  Oraz czy  wy też macie problem z suchością po konizacji?

    a tak ogólnie to zaczynam się stresować tym że może te bóle świadczą o odnawianiu się... Chyba zaczynam się stresować i przeżywać to od nowa. Jeszcze na grupie na fb przeczytałam u takiej jednej dziewczyny która mnie wspierała po konizacji że jej się odmówiło. 

    I ostatnie pytanie jaki rodzaj cytologii wybrać na kontrolę?  

    Pozdrawiam was wszystkie

  • patka nic się nie stresuj ani nie nakręcaj niby pól roku ale miałas rozległy zabieg więc będzie się jeszcze goilo :)

    Cytologia plynna jest bardzo wiarygodna, ale ciężko znaleźć gabinet gdzie ja robia, a jak nie płynna to pobierana szczoteczka nigdy wacikiem! Będzie dobrze i dobry wynik ;*

    Co do suchości nie mam takiego problemu ale to raczej nie problem szyjki, może hormony?  Mi się zaburzyly po usunięciu szyjki

  • 7 lat temu

    Witajcie, kolejna seria badań za mną i zaliczona, za każdym razem no dosłownie za każdym razem jest stres ale mimo wszystko jednak im dalej od operacji i co ważne od diagnozy tym lepiej. Zaliczyłam  również mammografię 🙂

    patka ja nie miałam po konizacji suchości i zgadzam się z katarzyną bo mnie uprzedzała lekarka, że mogą takie problemy wystąpić ale raczej powiązane z zaburzeniem gospodarki hormonalnej; na takie problemy można stosować specjalne żele/z apteki, to dość częsta przypadłość, nie martw się tym.

    Wszystkim odpoczywającym życzę cudownego wolnego i pogody 



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat