Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10924 odpowiedzi:
  • 7 lat temu

    OlaMama  TAK konizacja wyłącznie pod narkozą. Ja byłam na czczo,  potem się przesunął zabieg na drugi dzień więc w rezultacie nie jadłam nic ze 2 dni no ale mi już było wszystko jedno żeby tylko pozbyć się dziadostwa. Wodę chyba będziesz mogła pić, podpytaj o to bo przecież jest ciepło i duszno..Na moje oko jutro będziesz miała dopiero konizację.

  • 7 lat temu

    Jestem po wizycie i tak:

    Lbc i Cintec pobrane, nagmerała mi tam konkretnie, aż poplamiam trochę i boli szyjka i dół brzucha jakbym okres miała, to minie ale czekanie na wyniki to 3 tygodnie.

    Próbka wysłana będzie do Warszawy jednak czyli tak jak z gabinetu od gin.

    widocznie tylko ta placówka Alab W-wa tylko by to robiła?

    Ilka wiem jak to jest co chwila patrzeć on line o wynik serce do gardła podchodzi i nie wiadomo co gorsze jak są. Czy jak jeszcze nie ma...

    Nikt nie pisze o cintecu z doświadczenia, wcześniej pytałam czy ty go miałaś ilka bo jedyna cos tam wiedziałaś o tym bialku.

    I nigdzie nie mogę znaleźć info co ile trzeba go powtarzać niby przy hpv rok ale to tylko gdzieś słyszałam.

    OlaMama dalej trzymam kciuki za ciebie a wodę to lepiej zapytaj

    To się rozpisałam:)

  • Hej dziewczyny ja tez prze hodze przez kolejny etap nerwicy i szalu na sluzbe zdrowia. Byl u mojej lekarki przepisala mi antybiotyk na ta e cole na 10dni pozniej mam odzekac 7 i powtorzyc wymaz. Mialam isc do szpitala zmie ic date konizacji. Moja lekarka mi powiedziala ze ktos wskoczy na moje miejsce a ja pojde na tej osoby. Myslalam ze to bedzie kwestja miesiaca ale kuuuurka wiecie na kiedy mi przelozyl 22 kurde wrzesnia. No przeciez myslalam ze w szal wpadne. Juz nie wiem co z tym zrobic. Bede probowala  jakims sposobem to zminic. Dzwonilam do mojej lekarkiale chyba jest na urlopie. Przeciez jak bede czekala do wrzesnia to juz na ta konizacje bede czekala ponad pol roku. No przeciez szlak mnie tu dzisiaj trafi....

  • anusia662 napisał:

    Hej dziewczyny ja tez prze hodze przez kolejny etap nerwicy i szalu na sluzbe zdrowia. Byl u mojej lekarki przepisala mi antybiotyk na ta e cole na 10dni pozniej mam odzekac 7 i powtorzyc wymaz. Mialam isc do szpitala zmie ic date konizacji. Moja lekarka mi powiedziala ze ktos wskoczy na moje miejsce a ja pojde na tej osoby. Myslalam ze to bedzie kwestja miesiaca ale kuuuurka wiecie na kiedy mi przelozyl 22 kurde wrzesnia. No przeciez myslalam ze w szal wpadne. Juz nie wiem co z tym zrobic. Bede probowala  jakims sposobem to zminic. Dzwonilam do mojej lekarkiale chyba jest na urlopie. Przeciez jak bede czekala do wrzesnia to juz na ta konizacje bede czekala ponad pol roku. No przeciez szlak mnie tu dzisiaj trafi....

    Anusia ale możesz iść do każego innego lekarza z wynikami i on Cię weźmie do swojego szpitala...ja tak zrobilam i miałam zabieg po tygodniu, na razie odpuść tą swoją lekarkę i szukaj, jest masa ginekologów, którzy pracują w szpitalach, nie musisz iść do swojej, szkoda czasu to masz znowu 3 miesiące, nie ma szans kochana szukaj to już za długo, nie lepiej się tego pozbyć już obojętnie w jakim  szpitalu? Ja po odebraniu wyników hp konizację miałam do 3 tygodni i tak być powinno, co z tego, że ciny się nie rozwijają szybko,  ale też nikt Ci nie powie, że nie rozwinie się ekspresowo


    Wpis edytowany dnia 26-06-2017 14:11 przez katarzyna1988
  • olamama trzymam kciuki będzie wszystko dobrze 😉

    Anusia też bym poszła do innego lekarza ja czekałam 4 dni na konizacje. Jak bym miała pół roku czekać to zawał trzy krotnie i cała siwa bym była 😉 

  • OlaMama,i jak u Ciebie?Daj znać

  • 7 lat temu

    Anusia wiadomo,że jak się człowiek przyzwyczai do lekarza to najchętniej byśmy chodzily do tego samego ale wrzesień to zbyt odległy termin a poza tym będziesz przez ten długi czas się niepotrzebnie denerwować. Wybierz szpital i poszukaj lekarza który tam przyjmuje i równolegle poza, nie powinnaś mieć z tym problemów.

    Iłka brak telefonu z wynikami to dobry znak 😁

    dona  no to odliczamy teraz czas do Twoich wyników i dobrze, że dzisiaj poszłaś, zrobiłaś co można było. 

  • no najgorsze jest to ze nie bardzo mam na kogo zmienic.W naszej miescie chodze do dwoch ktorzy rowniez pracuja w szpitalu ale jak widac nic to nie dalo. Jest jeszcze jedna ale do tej sie zrazilam juz dawno a reszta ginekologow-nie jestem do nich w ogole przekonana. 30km odemnie jest inny szpital ale niestety tam nie polecalabym nikomu zeby sie w nim znalazl. Najblizej jest Krakow. Juz naprawde wariuje z tego wszystkiego. 

  • hej kochane... juz po. Ból okropny jak skurcze porodowe :( ketonal w kroplowce i jakos żyję..

    Teraz tylko myślę o bólu jeszcze lekarki nie widziałam pewnie przy obchodzie sie dowiem jak poszło.

    DZiękuję za te kciuki :* 

    Po jakim czasie mozna cos wypic lub zjeść?

  • mialam ogolne spałam jak susel. Wszystko dozylnie

     Ja licze na wypis dzis bo juz mnie gonią do chodzenia . Ale powiem ze chodzenie pomaga na te bole z krzyża. Jestem 4 g po zabiegu. Z każdą minutą jest lepiej



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat