Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10924 odpowiedzi:
  • 7 lat temu

    OlaMama najważniejsze masz za sobą. Pewno ok 3 tygodnie na wyniki, więc ja już odliczm. Będziemy razem na nie czekać....

    Agnieszka76 właśnie wczoraj chciałam Ci powiedzieć, jestem takim tchórzem aż.....

    Kaa i iłka śledziły moje zamiary i mnie pilnowały.

    iłka napisz czy ty miałaś to p16 bo nikt nic o tym nie pisze.

  • OlaMama,ciesze się że jesteś już po,pewnie lada moment dają Ci coś do zjedzenia,widzisz nie było tak źle,powodzenia

  • 7 lat temu

    ilka wejdź na priv

  • 7 lat temu

    OlaMama  no nie mogę wyjść ze zdziwienia, że dzisiaj poszłaś do szpitala na konizację i jesteś już po zabiegu. U mnie nie było mowy, dopiero na drugi dzień. Nic a nic mnie nie bolało potem. Nawet przez moment zaczęłam się zastanawiać czy to u Ciebie była konizacja czy biopsja. Bardzo się cieszę, że jesteś już po. To jest znowu dowód na to, że wszędzie jest inaczej, co ośrodek to inaczej i tak za bardzo nie ma co się sugerować jak u innych. Ola teraz odpoczywaj sobie i pamiętaj,żeby niczego nie podnosić, to teraz czas na rekonwalescencje. 

    Jest coraz więcej kobietek czekających na wyniki. Lipiec będzie udany zobaczycie 😁

  • 7 lat temu

    Kaa obyś miała rację z tymi wynikami bo zaczyna nas przybywać:) ja pierdziu ja dzisiaj rano byłam co dopiero na badaniach a gdzie tu do wyników.

    OlaMama odpoczywaj ile wlezie, jesteś dielna dzisiaj szpital i już po zabiegu

  • teraz mam uczucia jak przy 1 dniu miesiączki. Czyli upierdliwy ale znosny. Mam zalecenia 2 tygodnie bez moczenia typu basen wanna lub inne bajoro oraz 3 tyg bez współżycia. 17 .07 kontrola... 

    Ja to teraz jakoś lżej się czuję choć wyniki dopiero za jakiś czas to jednak mam to uczucie że pierwsze koty za płoty ;) kochane wszystkiego dobrego Wam wszystkim za to że tu jesteście i pomagacie. 

    Wpis edytowany dnia 26-06-2017 20:53 przez OlaMama
  • OlaMama,to krótko masz te zakazy,ja to po wycinkach miałam zakaz wanny seksu itd na 6tyg.,a myślałam że konizacja to poważniejszy zabieg,ale pewnie różni lekarze różnie podchodzą,pozdrawiam

  • 7 lat temu

    Właśnie napisałam, że co ośrodek to inaczej a powiem nawet, że co lekarz to bywa, że inne uwagi. Dlatego zarys podejścia można brać pod uwagę ale nie kierować się w pełni. To samo w przypadku poważniejszej operacji której Wam nie życzę a którą ja musiałam przejść. Swego czasu swoje poczytałam, że to nie  jest możliwe żebym miała takie a takie badania, że to nie jest możliwe albo że miałam histerektomię laparoskopowo a jednak.... Dlatego uważam, że można coś od siebie dodać ale nigdy nie powinno się kategorycznie podchodzić do tematu bo nie jesteśmy lekarzami a medycyna idzie do przodu. To co kiedyś jeszcze było niemożliwe dzisiaj zaczyna być powoli powoli już normą. 

    Najważniejsze żeby żadna z nas nie musiała się martwić o wyniki, a kolejne kobiety które kiedyś tutaj zawitają mogły się cieszyć naszym wsparciem i zrozumieniem... nastrój mi się zrobił nostalgiczny jakiś...to wszystko przez nadmiar  winka wieczorową porą pozdrawiam wszystkie  I NA ZDRÓWKO KOCHANE 

    Wpis edytowany dnia 26-06-2017 22:06 przez kaa
  • latte ja również 6 tygodni zakazu kąpieli w wannie oraz sexu😉

  • 7 lat temu

    Witam wszystkie

    Ja dzisiaj około 12 będę u mojego gin. Wypytam o wszystko co mam w wyniku, o kolposkopę i o ważność Cintecu jeszcze raz bo on cos mi mówił przez telefon,ale ja polowy nie rozumiałam.

    Nie powiem mu nic o wczorajszym badaniu lbc i cintec bo to dla sprawdzenia.

    Wczoraj napisałam zapytanie do alab Warszawa odnośnie Cintecu i wytycznych, dzwoniłam dzisiaj i jakas pani doktor ma odpisać przed 12 poprosiłam, i też na to czekam.

    póki co pozdrawiam wszystkie:)



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat