Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10924 odpowiedzi:
  • 7 lat temu
    Patka <3 <3 <3 <3 <3.Moja córcia to Gabrysia.Ma 5 lat.
  • 7 lat temu
    krupek trzymam mocno kciuki za małą Gabrysię <3 anusia662 do niedawna myślałam,że to ja mam dużego bzika na punkcie aktywności ale dzisiaj widzę, że chyba nie ja jedna taka ;) ;) Udanego i pozytywnego dnia !
  • Cześć dziewczyny :* zastanawia mnie ta cytologia...dwa razy wyszla źle w 2015 i 2016. podejrzenie cin1, a po wycinkach i łyżeczkowaniu okazuje się, że nie ma żadnych zmian...co z tą cytologią?
  • cześć Panny i Panienki ;)katarzyna1988 ja miałam tak samo - cytologia źle a wycinki dobrze. i tak wokoło przez cały ubiegły rok - miałam cytologię 3 razy, po 3 wycinkach lekarz zdecydował że tę zmianę co pokazuje cytologia trzeba usunąć przez konizację i w wyniku konizacji był rak - ale tylko i wyłącznie tam. Dodam że miałam tez wysokoonkogenne wirusy HPV i to był dodatkowy argument do konizacji - "po co ma się tam coś rozwinąć" stwierdził lekarz - ale teraz jestem już po operacji i mam to cholerstwo z głowy - tak więc pilnuj dalej cytologii - CIN 1 - to nie jest zły wynik ale do kontroli. trzymaj się i kontroluj.
  • krupek - prośba o modlitwę za powodzenie operacji poszła w kraj...Trzymam jak i reszta kciuki!
  • Witam, jestem tu nowa. Dzis odebralam wynik histo cin2/3. Strasznie sie boje :( Prosze Was bardzo o informacje jak przebiega zabieg i dalsze leczenie. Podrawiam
  • Julia91, cześć! Masz dokładnie taki sam wynik jak ja i najprawdopodobniej tak jak i mi zostanie ci zrobiona konizacja :) nic strasznego. zabieg jest krótki i robi się go najczęściej przy krótkim znieczuleniu ogólnym więc nic nie boli :) jeśli planujesz mieć dzieci na pewno zabieg będzie na tyle oszczędny na ile to możliwe, żeby wyciąć całą zmiane ale skrócić jak najmniej szyjki :) po konizacji czeka sie na wyniki histopatolgiczne i wtedy dopiero wiadomo co tam siedziało i w zależności od tego czy wszystko wytną i jakiego rodzaju to zmiana idzie dalsze leczenie ;) najczęściej konizacja kończy sprawe i wystarczą badania co 6 miesięcy : ) więc jak masz jakieś pytanie dodatkowe to pisz, chętnie odpowiem : ) Pozdrawiam dziewczyny! myśle o was i wysyłam dużo dobrych fluidów do was wszystkich <3 ja już mogłabym zadzwonić czy są moje wyniki ale jakoś nie potrafie, więc poczekać jeszcze tydzień, albo do chwili aż będę mieć wizytę bo boje się że będę chodzić struta a nie ma szans żeby mój lekarz przyjął mnie wcześniej. ale staram sie tym nie przejmować. na szczęście pogoda ładna, w końcu czuje się normalnie więc moge sprzątać i się krzątać z czego sie super ciesze <3
  • Hej dziewczyny ja już po ;) a więc w skrócie miałam znieczulenie od pasa w dół powoli puszcza ,nogami już mogę ruszać tylko jeszcze takie drętwe.zabieg miałam robiony zimnym nożem. W trakcie badania znaleźli nadżerkę ją też wycieli. Oczywiście mój kochany ordynator plus dodatkowo wziął do asysty panią doktor mi to zrobił <3 Mój poszedł się dowiedzieć co i jak po to z długości nic nie skrócili ale okazało się że musieli wyciąć więcej niż przypuszczali. W szpitalu zostaje do jutra bo założyli mi dwa tampony z jakąś maścią. Brzuch boli dostałam godz temu zastrzyk. Znów zaczyna pobolewać.
  • 7 lat temu
    patka najważniejsze, że już jesteś po zabiegu a teraz odpoczywaj i pozwól o siebie zadbać, pewnie wiesz już, że nie możesz niczego podnosić ani generalnie się nie forsować, to nie banał ale bardzo ważne. A ja dzisiaj odebrałam wynik mojej cytologii, jest idealna :) We czwartek mam zaplanowany TK i jeśli też wszystko będzie ok i niczego nie znajdą to z tego szczęścia wybuchnę jak te bazie na wiosnę ;) ;)
  • Kaa <3 cudne wieści!!! Patka, tak jak już Ci pisałam teraz tylko się cieszyć że już po wszystkim i dużo odpoczywać :)) Super się Czyta takie pozytywne wiadomości w gorszy dzień <3 kwiecień też musi być pełen dobrych wieści :)


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat