Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10924 odpowiedzi:
  • Kaa tak się cieszę! Razem z Toba :D a i tekst bombowy z tymi baziami :D Wszystkim wam życzę zdrówka! Zdrowie najważniejsze!
  • 7 lat temu
    Kaa cudna wiadomość :D takie wiadomości cieszą jak nic. Bazie nie bazie a masz prawo wybuchnąć i pewno wybuchniesz jak nic. Życzę wszystkim zdrówka i spokojnego wieczoru. <3
  • Kaa super wiadomości :D :D :D <3 nie mogło być inaczej ;) Patka odpoczywaj, najgorsze masz za sobą <3
  • emilyemily dziekuje Ci za odpowiedz. Dzisiaj to jest totalna zalamka, chociaz staram sie myslec pozytywnie.. Napisz jesli mozesz jak to u Ciebie wygladalo, co wykazal wynik po konizacji, jak sie czulas po zabiegu, jak wyglada dalsze leczenie. Bede bardzo wdzieczna <3
  • emilyemily dziekuje Ci za odpowiedz. Dzisiaj to jest totalna zalamka, chociaz staram sie myslec pozytywnie.. Napisz jesli mozesz jak to u Ciebie wygladalo, co wykazal wynik po konizacji, jak sie czulas po zabiegu, jak wyglada dalsze leczenie. Bede bardzo wdzieczna <3
  • Kaa gratuluję!! Super wieści kochana <3 <3
  • Julia91, u mnie się zaczęło w styczniu 2017 cytologia 3b hsil, potem kolposkopia z pobraniem wycinków wynik cin2/cin3, ostatecznie konizacja leep loop czyli usunięcie zmiany za pomocą pętli elektrycznej i lyzeczkowanie :) do moich wyników jeszcze trochę więc zobaczymy. Jestem już ponad tydzień po i w sumie najgorsze u mnie to były uplawy i duże osłabienie ale ogólnie po tym zabiegu wszystko dobrze się goi i dużo lepiej niż przy konizacji nożem gdzie np.dluzej się leży w szpitalu, zakładają szwy i tak dalej ale to więcej powiedzą dziewczyny które taka miały. Trzeba się oszczędzać na ile można :) mi się zbliza okres i przy okazji powinien zacząć się zluszczac strup więc może być ciężko :) kontrolę mam dopiero po świętach więc wtrdy się dowiem co dalej. Tak jak już pisałam u większości dziewczyn konizacja kończy sprawę wystarczy regularnie się badać i dbać o swoje zdrówko :) to tyle chyba. Każda z nas tutaj ma lepsze i gorsze dni i wszystkie to przeżywamy. Trzeba po prostu dawać radę :) poczytaj sobie ten wątek wstecz na pewno znajdziesz dużo cennych informacji. Dobrej nocy dziewczyny! <3
  • Kaa świetne wiadomości!:-) Oby więcej takich w tym miesiącu!:-* Patka, taaak Ci zazdroszcze ze juz masz to za soba. Teraz nic tylko odpoczywac i czekac na napewno dobre wyniki ☺
  • Julia 91 witaj:-) Emily ma racje przejzyj forum wstecz a wiele ciekawostek doczytasz:-)
  • dorotakoz.5 ja już miałam konizację 4 lata temy przy winikach cin2/cin3, i teraz mam np cytologia 3 później 2 znowu 3 i potem wraca do porządku, wątpie, że to jakiś rak, po prostu hpv daje o sobie znać


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat