Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10924 odpowiedzi:
  • 7 lat temu
    Ona - tak jak mówią dziewczyny;) jak nie dzwonią to znaczy, że jest dobrze;) kciuki zaciśniete;)
  • 7 lat temu
    emi83 dlatego ja na etapie przychodni zrezygnowałam z nfz i korzystam wyłącznie z LuxMedu, jestem b.zadowolona bo opieka obejmuje szeroki wachlarz specjalistów, umawiam się dzisiaj i w zasadzie najdłużej czekam 2,3dni i umówiona jestem na konkretną godzinę, w sytuacji w której mamy wymagającą pracę to czas jest cenny. Jednak w tym wszystkim nadal uważam, że wszystko zależy od tego kogo mamy po drugiej stronie bo jak trafimy na tumana albo złośliwca to ręce opadają. Ja nie mogę narzekać na służbę zdrowia i bardzo Wam tego samego życzę. Ona - jak będziesz coś wiedziała zaraz pisz, kciuki zaciśnięte a chcę robić dzisiaj drożdżowe więc chciałabym te kciuki szybko puścić ;)
  • Zobaczę w poniedziałek, wiem, że ginekolog może wypisać skierowanie na zalecane badania, ale nie musi. Obowiązek ma placówka kierująca pacjenta na zabieg. Dla mnie utrudnienie, bo znów cały dzień czekać na izbie przyjęć :( Dam znać w poniedziałek będę starała się wyprosić ją...
  • 7 lat temu
    jasne, jednak każda z nas pisze o swoich :) doświadczeniach więc napisałam jak to było u mnie. Wielu pracodawców oferuje pracownikom te pakiety medyczne więc to nie jest jakaś wielka atrakcja. Ale tak czy inaczej uważam, że wiele zależy od człowieka z drugiej strony i MY w naszym interesie musimy być stanowcze i walczyć o swoje prawa a to już piszę akurat z własnego doświadczenia :D :D Pozdrawiam wszystkie
  • Ja miałam kartę z medicovera, wykupiłam też dla męża za grosze. Mąż po udarze ze skierowaniem na rezonans miał termin 5 miesięcy czekania a na medicover zrobili w tym samym dniu, nawet prywatnie czekałam tydzień na rezonans bo niestety już nie pracuję w tej firmie. To trochę niesprawiedliwe bo przychodnie podpisują umowy z luxmedem i medicoverem i dla tych pacjentów są pierwsze miejsca w kolejkach. Na co te składki zdrowotne płacimy? Biznes się kręci.Sprawdzałam ile taka karta prywatnie kosztuje , ale to nierealne dla szarego człowieka.
  • 7 lat temu
    Joasia81 zgadzam się. To ostro zabrzmi ale moim zdaniem to jest zwyczajne złodziejstwo bo pracując płacimy składki cały czas... To jest odwieczny kłopot ta służba zdrowia i wydaje się, żaden kolejny rząd nie ma dobrej na ten problem recepty. Nawet żadnej buźki mi się nie chce tu wstawiać bo problem jest poważny.
  • Ja mam sobotę i niedzielę w Gdańsku w szkole :(
  • Jestem zmartwiona też bo u mojej siostry młodszej stwierdzili jakieś nieprawidłości w żołądku i pobrali wycinki. Odrazu zaczął mnie boleć żołądek i myśli powróciły... czy tak będzie zawsze...?
  • <3 <3 <3 Wiem Aga, prawdopodobnie helicobacter,ale zaraz mi się wydaje,że też powinnam wszystko sprawdzić. Mała schiza ;) weekend zajmę głowę wykładami :)
  • 7 lat temu
    Joasia to w moim miescie;) zazdroszczę weekendu na uczelni. Mnie też się marzy podoksztalcac ale jeszcze musze zaczekac, aż moje małe juz nie będzie male;) na wszystko przyjdzie czas;)


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat