Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10924 odpowiedzi:
  • Żeby było śmieszniej ja mieszkam na wsi o nazwie Lasowice ;) też mam swój własny lasek 60 tujek za oknem :)
  • 8 lat temu
    A ja mieszkam w dużym mieście i całkiem blisko zoo :D :D i przecudnej urody parku ale do lasu ode mnie jest spory kawałek więc to dla mnie rarytasik. Jak się ma góry blisko to brakuje morza i tak na okrągło, zawsze czegoś albo za mało albo za dużo. Pozdrawiam <3
  • 8 lat temu
    emi83 a gdzie teraz jesteś ?
  • Witajcie dziewczynki. Kaa gratuluję wynikow <3 Emi lepiej zbadać wszytsko dokładnie bo różnie to bywa w zyciu, zobacz jaką różnica w dwóch badaniach aż trudno uwierzyć. Agnes40 ja najnormalniej w świecie poszalbym do ginekologa,lepiej dmchac na zimne. <3 <3ja jak zwykle urwanie glowy z moim lobuzikiem <3ppzdrawiam cieplutko wszystkie dzielne Panie <3 <3
  • 8 lat temu
    Tak dziewczyny. Wszystko trzeba sprawdzić. A czekanie...hm..tak naprawdę kolposkopie mam szybciej na NFZ niż prywatnie;) oj tam w gratisie pośpiechu przy lyzeczkowaniu;) Kaa a ja w pracy znów jestem;)nocka ;)
  • Mam pytanie. Byłam w szpitalu na kolposkoii i lekarz zalecił operacje, bez biopsji,ponieważ są nacieki nowotworowe i nie ma na co czekać. Na izbie przyjęć zapisali mnie na operacje w grudniu. Do tego czasu mam zrobić kilka badan niezbędnych do operacji z krwii. Wczoraj byłam tak orientacyjnie u lekarza pierwszego kontaktu powiedział, że on nie kierował mnie na kolposkopie więc ginekolog musi wypisać, bo miałam 4 m-ce temu robione badania i nie może nawet powodu wymyśleć. Dzisiaj zapisałam się do ginekologa na poniedziałak, ale w recepcji powiedziała, że ginekolog na pewno nie będzie chciaął wypisać skierowania na specjalistyczne badania, bo szpital kieruje mnie na operacje więc oni powinni zlecić. Pierwszy raz byłam w szpitalu-oprócz porodu 20 lat temu i nie wiedziałąm, że mam rządać na izbie przyjęć o skierowanie na badania. Znając ta ginekolog złośliwa kobiete-nie wypisze. Jak znówmam brać dzień wolny, żeby czekać na izbie przyjęć po skierowanie szlag mnie trafia. Może podpowiecie jak było u Was? Cały czas mam pod górkę, denewuje sie i miotam w tych medycznych procedurach :(
  • Mam pytanie. Byłam w szpitalu na kolposkoii i lekarz zalecił operacje, bez biopsji,ponieważ są nacieki nowotworowe i nie ma na co czekać. Na izbie przyjęć zapisali mnie na operacje w grudniu. Do tego czasu mam zrobić kilka badan niezbędnych do operacji z krwii. Wczoraj byłam tak orientacyjnie u lekarza pierwszego kontaktu powiedział, że on nie kierował mnie na kolposkopie więc ginekolog musi wypisać, bo miałam 4 m-ce temu robione badania i nie może nawet powodu wymyśleć. Dzisiaj zapisałam się do ginekologa na poniedziałak, ale w recepcji powiedziała, że ginekolog na pewno nie będzie chciaął wypisać skierowania na specjalistyczne badania, bo szpital kieruje mnie na operacje więc oni powinni zlecić. Pierwszy raz byłam w szpitalu-oprócz porodu 20 lat temu i nie wiedziałąm, że mam rządać na izbie przyjęć o skierowanie na badania. Znając ta ginekolog złośliwa kobiete-nie wypisze. Jak znówmam brać dzień wolny, żeby czekać na izbie przyjęć po skierowanie szlag mnie trafia. Może podpowiecie jak było u Was? Cały czas mam pod górkę, denewuje sie i miotam w tych medycznych procedurach :(
  • 7 lat temu
    Karo wspolczuje sytuacji! Szlag mnie trafia jak slysze o takich lekarzach! Pierwsze co bym zrobila to Zmienilabym lekarza pierwszego kontaktu! Ja tez nigdy nie chorowalam, a zawsze placilam skladki. Nie rozumiem jak w Polsce lekarze maja sumienie "olewac" chorych pacjentow. Skandal! Gdzie profilaktyka?!? Czlowiek chce o siebie dbac, leczyc sie a oni jeszcze utrudniaja! Szokkk! Nic dziwnego, ze tyle osob wyjezdza zagranice. Tam chociaz dluzej pozyja, bo opieka medyczna lepsza! Gorycz i zlosc! Pozdrawiam kochane <3
  • 7 lat temu
    A i ginekologa tez bym zmienila...
  • Ginekolog w lutym olała mnie, bo nie dała skierowania na kolposkopie przy III grupie i CIN @ i podejrzeniu CIN3 kazała czekac pol roku,a ja glupiaa grzecznie czekalam. Teraz lekarz w szpitalu był zdziwiony, ze ginekolog tak podeszla do problemu...


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat