Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10924 odpowiedzi:
  • 8 lat temu
    Szczęście w tym wszystkim,że szpital jako w sumie mało fajne miejsce okazuje się całkiem sympatycznym, w końcu jakby nie było chodzi o to, żeby wyjść z niego zdrową.... Życzmy sobie wyłącznie dobrych wyników, po cholerę byśmy się tak męczyły :) :) :)
  • 8 lat temu
    Emi mnie na przyklad przydalaby sie wczesniej informacja, ze tampon w pochwie jest ogromny. Kiedy bylam w lazience i mialam go wyciagnac, a on nie chcial wyjsc (wyszedl najpierw dlugi kawalek 'bandaza' a potem ciagne i nic), przestraszylam sie, ze sie tam w srodku przykleil i jak pociagne to urwe sobie co nie co. Powiem szczerze,ze zaczelam plakac, bo balam sie go ruszyc...uspokoilam sie,pociagnelam mocniej i wyszedl. Sorki za takie szczegoly..
  • 8 lat temu
    emi83 z evla pisałyśmy jakieś 4,5 dni temu, może wyjechała na chwilkę <3
  • 8 lat temu
    Ona30 nam tampony po konizacji wyciągał lekarz na porannym obchodzie, dziwne uczucie ale nie bolało nic a nic;
  • 8 lat temu
    Kaa spodziewam sie jeszcze konizacji (tak mowil moj onkolog), ale juz jestem psychicznie nastawiona na to. Najgorzej balam sie pierwszego zabiegu bo chociaz wszystkie tu pisalyscie jak to przebiega, to i tak musialam sie przekonac na wlasnej skorze jak to jest. Juz wiem i teraz jakos sie nie przejmuje konizacja:). Oby jak najmniej tych zabiegow bylo. Zycze nam wszystkim:)
  • 8 lat temu
    Kaa mnie tez nie bolalo, ale balam sie, ze bedzie bolalo- nie wiedzialam jak ciagnac i co ciagne;))
  • Hej kochane <3 Ona30 cieszę się, że jesteś już po wszystkim i masz dobre wspomnienia!! <3 Zobaczysz teraz wszystko bedzie dobrze!! Ja też miałam ten ogromny tampon, mnie na szczęście uprzedzili, że go mam, ale wyjmował mi go lekarz. Nie bolało, ale jego rozmiar trochę przerażał :P Mam nadzieję, że wszystkie kobietki spędzacie milutko wieczorek ;)
  • Ona30 dziękuję za opis pobytu w szpitalu. Mnie czeka to w grudniu?
  • 8 lat temu
    Mysle, ze warto wiedziec, ze w szpitalu tak dlugo trzeba czekac na zabieg, ze ta procedura tak dlugo trwa. Ja myslalam, ze bede przyjeta o 7, a o 8 juz bedzie po zabiegu;), bylam tym czekaniem zaskoczona i niepotrzebnie sie denerwowalam. Opisalam moj pobyt, zeby te dziewczyny,ktore czekaja na zabieg wiedzialy na co trzeba sie nastawic. Moze w innych szpitalach przebiega to inaczej i nie trzeba czekac. Ale warto sie dzielic kazdym przezyciem na tym forum:-). Ciesze sie ,ze w ogole mialam sie z kim tym podzielic- chcialam tez to 'wyrzucic' z siebie. Wiecie o co chodzi... Zycze wszystkim dobrej nocki <3
  • Pewnie w każdym szpitalu inaczej. Ja konizacje miałam koło 11 a od 7 czekałam. Usunięcie wszystkiego to już inna bajka - już o 8 mnie operowali. Myślę,że od rana biorą te gorsze przypadki a reszta na deser ;)


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat