Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10924 odpowiedzi:
  • Tasza kochana <3 jak twoje badania?
  • 8 lat temu
    Też jestem tego zdania, że wiele zależy od dnia, od szpitala i samego ośrodka ale też od ilości przyjętych kobiet na oddział i jakiego kalibru planowane są zabiegi. Wiem z własnego doświadczenia, że reguły nie ma a jestem z dużego miasta, w szpitalu w trakcie ostatnich 5 miesięcy byłam łącznie 3 x więc naprawdę nie ma co się sugerować. Najważniejsze to to żeby się już znaleźć w szpitalu i przed zabiegiem czy operacją nie siedzieć tam długo bo czaszka dymi i niepotrzebny dodatkowy stres, pozdrawiam wszystkie <3
  • 8 lat temu
    Hej dziewczynki <3, Ja juz drugi dzien po zabiegu łyżeczkowania i czuje sie dobrze. Zadnych skurczy podbrzusza czy bóli w pochwie, jedynie bardzo lekko zabrudzona wkladka od krwi. Oby tak dalej;). Przez ostatnie dni mowilam duzo o sobie (ale same wiecie, ze to jest kazdej z nas potrzebne i to tym bardziej w sytuacji, kiedy nie chcemy stresowac rodzinki i wszystko musimy dusic w sobie), ale potrzebowalam sie wam zwierzyc. Wyrzucilam to z siebie i teraz jestem gotowa na inne informacje:). Napiszcie co slychac u was? Jak spedzacie dzis czas? U was tez taka ponura pogoda:(?? Przesylam wam gorace buziaczki, moje kochane wirtualne przyjaciolki <3
  • 8 lat temu
    Ona30 cieszę się,że u Ciebie do przodu,to najważniejsze.Dbaj o siebie,odpoczywaj.Pewnie trzeba będzie odczekać na wyniki ale najważniejsze żeby były dobre,dawaj znać co i jak. A u mnie masa spraw,sporo się dzieje ale to wynika z mojej pracy.Na zdrówko nie narzekam.Czekam jeszcze kilka dni na mój wynik ostatniej cytologii a dzisiaj idę do hepatologa na cykliczną wizytę.Trzymaj się <3 <3
  • Hej kochane <3 Joasia81 dopiero jutro idę na rozmowę z lekarzem i rezonans, dam znać co i jak... Z jednej strony chcę wiedzieć, a z drugiej boję się złych wiadomości... Ciężko z tym wszystkim, ciągle jakaś nabuzowana chodzę, ciężko ze mną wytrzymać... Miłego dzionka dziewczyny <3
  • Ona30 był czas kiedy to ja tu pisałam ciągle o sobie haha jak każda z nas. Agniesiu 76 przekaz emi również cieplutko pozdrowienia. Tasza27 czekam z niecierpliwością na Twój rezonans i wizytę u dr. U mnie ponuro jak cholera. W dodatku mój słodki Kochany Dwulatek wstał dziś o 3 w nocy i oglądał bajki do 5. Jestem padnieta. A jemu jak zwykle nie chce się spac B) <3 pozdrawiam Was Kobietki kochane <3
  • 8 lat temu
    W sumie lepiej sie czyms zająć, zeby ten czas szybko leciał. Ja narazie wypoczywam w domku, troche mi sie nudzi, ale narazie sie oszczedzam. Jeszcze nigdy nie bylam u hepatologa... Kaa jakie badania u niego wykonujesz/wykonywalas??
  • 8 lat temu
    cześć :D :D :D Wróciłam od hepatologa, Ja mam od jakiegoś czasu "jakieś coś" na wątrobie o charakterze FNH dlatego muszę to kontrolować (między innymi, wiadomo jak jest :) ).Niestety to wynik długoletniego brania swego czasu antykoncepcji hormonalnej. Robię markery nowotworowe co pewien czas i jest ok. Ciut przed operacją miałam MR i stąd się w szczegółach dowiedziałam o tym cholerstwie. Ale ta zmiana/y nie rosną szybko,są łagodne.MUSZĘ to kontrolować. Co pół roku robić USG jamy brzusznej i z początkiem roku ponownie czeka mnie MR. Lekarze mówią,że nie muszę się tym martwić ale muszę to obserwować. No niestety nie ma na to lekarstwa, to czy dbam o siebie pod kątem jedzenia itp. nie ma tu niestety też znaczenia/a szkoda. Tak więc dla mnie to pozytywna wizyta, sporo się dowiedziałam no i tyle.
  • 8 lat temu
    Ona30 hepatolog mi zleca badania krwi w tym te markery nowotworowe, zleca też usg jamy brzusznej i może zlecić dla porówniania rezonans magnetyczny. Najważniejsze aby zmiany były łagodne i nie rosly szybko bo wiem, że jeśli przekroczą rozmiar ponad 10cm to jest to kwalifikacja do ich operacyjnego usunięcia. No ale nieszczęściem jest kiedy są to zmiany małe ale złośliwe....oby nam się nigdy przenigdy takie nie przytrafiły <3 <3
  • 8 lat temu
    yes you can :D


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat