Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10924 odpowiedzi:
  • 8 lat temu
    Juz jestem w domku kochane. Padnieta ze zmeczenia, ale szczesliwa:). Dziekuje wam za wspanialy doping <3! Odezwe sie jutro. Pa <3
  • Kaa ja musze mieć wkładki non stop, bo bez tego nie dalabym rady... Czuje sie jakbym w pampersie musiala chodzić, bo tyle mi tego leci i ten paskudny zapach... A lekarze twierdzą, że tak przy tym raku jest.... Ale ile ja mam się z tym męczyć, czy podczas leczenia to zniknie? Koszmar!! Oby do czwartku, wtedy dowiem się czegoś więcej.... Jeszcze tylko rezonans i wszystko bedzie wiadomo... Tak się boję, że z tego nie wyjdę... ;( Nie mogę przestać myśleć, że to przecież walka o życie ;(
  • 8 lat temu
    tasza27 tak kochana czeka Ciebie walka ale tak jak każdą walkę tak i tę też można a nawet trzeba wygrać !! Nie jesteś sama, jest wiele kobiet które wygrały. I jeszcze jedno Ci powiem, zawsze myśl w takich sytuacjach, że Ty jesteś już pod kontrolą lekarzy a ile jest kobiet które chodzą po świecie nie mając zielonego pojęcia co tam siedzi bo się nie badają....sytuacje są przeróżne. Naprawdę wszystko może się ułoży ale musisz być zdeterminowana <3 emi83 dostałaś już odpowiedź z BIO ?? Ona30 a widzisz wszystko poszło jak po maśle, odpoczywaj teraz, niczego nie podnoś. karo_2016 zwolnienie z pewnością zaproponują, należy się i już.
  • Oj dziewczyny oby były ok, na to liczę i modlę się, żeby każda z nas wygrała z tym dziadem... I oby jak najwięcej kobiet się badało, bo to przecież może uratować życie...
  • Ona30 wypoczywaj Kochana. Tasza27 wszystko będzie w porządku tylko musisz w to głęboko wierzyć. <3trzymam kciuki za Ciebie mocno mocno. Zobaczysz jeszcze będziesz się cieszyć z racji dobrych wyników kontrolnych. <3
  • A tak szczerze moje badania za 2 miesiące a już o nich myślę prawie cały czas.w dodatku cały czas mnie dół brzucha boli. Robiłam naqet USG prywatnie brzucha i wszystko jest ok. Ale i taaak jestem troszkę przejęta. <3 <3 ;(
  • 8 lat temu
    Dziewczynki, chce wziac prysznic, ale nie wiem jak mam umyc pochwe- zapomnialam dopytac.. Pomozecie?
  • Normalnie, tak jak zawsze . Bez zbędnego zagłębiania się w problem ;)wodą opłucz :)
  • 8 lat temu
    Witajcie! Czytam forum codziennie, udzielam sie raczej rzadko. Konizacje mialam 4 lata temu (cytologia, grupa 4a). Pozniej kontrole co pol roku. Wszystko pieknie, az do grudnia zeszlego roku. Podczas tej cytologii pojawila sie grupa IIID. Od tego czasu cytologie mialam robiona juz 3 razy. Wszystki wyniki w porzadku, u dwoch lekarzy. Chodze naprzemiennie do dwoch ginekologow. Chociaz kazdy z nich zaleca kontrole co pol roku. Ostatnia cytologia w sierpniu. Wynik dobry, HPV jednak caly czas obecne. Pojutrz cytologia u drugiego lekarza. I juz strasznie sie ciesze na to czekanie na wynik. Brrrr.Masakra.... Pozdrawiam Was wszystkie goraco <3
  • 8 lat temu
    Ona30, tez zrobilabym tak jak radzi Joasia. Tylko woda...


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat