Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10924 odpowiedzi:
  • No ja tego nie rozumiem. A na tarczy masz cin1? Na 100%
  • Mi lekarz powiedzial, ze u mnie strefa regeneracji widoczna jest jak na dloni i nie trzeba pobierac wyskrobin z kanalu szyjki. To tylko u kobiet u ktorych ta strefa regeneracji jest niewidoczna. Czy lekarz cos Ci mowil na temat strefy regeneracji?
  • Tego nie wiem. Lekarz wykonał kolposkopię. Pod nosem powiedział sam do siebie "ale ja tam nic nie widzę", zapytałam po kolposkopii "i jak" - potwierdził cin 1 ale nie pobrał jeszcze tej wizyty nic do biopsji. Powiedział tylko tyle, że jest prawie pewien, że to sprawka hpv. Kazał przyjść za pół roku. Ja zrobiłam sobie test na hpv o wyszło +16 i 33. Poszłam pokazać ten wynik lekarzowi i wtedy pobrał mi coś z kanału szyjki. Właśnie w tych wynikach wyszło cin 3.
  • Niemozliwe.... cos jest nie halo z tym twoim lekarzem. Udalabym sie do innego, bo nie wierze cos w te twoje wyniki.
  • Noc nie mówił o strefie regeneracji. Tak, jak napisałam wyżej na wyniku z kolpo zaznaczył strefa transfromacji T2
  • Alicja89 w cytologii też wykazywało tylko grupa III cin 1, potem grupa II po 3 miesiącach i znowu po kolejnych 3 grupa III cin 1, tylko ten wynik histopatologiczny było cin 3, co wbiło mnie w ziemię.
  • Powtorz badanie, bo zdarzaja sie pomylki. Nie chce mi sie wierzyc ze w kanale masz az cin3. Wiekszosc kobiet nawet przy cin3 na tarczy ma czysto w kanale. W kanal idzie to pozniej, wiec nie rozumiem. Albo jest pomyłka w badaniu, albo jestes wyjatkiem od reguły.
  • Alicja89 nie wiem już sama, nic nie wiem. Jestem w strasznym stanie psychicznym. Mój lekarz jest ginekologiem-onkologiem w szpitalu w naszym mieście, myślałam, że mogę mu zaufać. Choć powinien mi kolposkopię zrobić już rok temu, jak pierwsza cytologia wyszła III grupa. Pisząc powtórz badanie masz na myśli kolposkopię? Może faktycznie wybiorę się gdzieś prywatnie. Termin konizacji mam wyznaczony na koniec lipca ale próbuję z moim lekarzem załatwić miejsce w szpitalu już teraz na dniach. Nie wiem, jednak, czy to się uda.
  • Jesli przy 3ej grupie nie zrobil Ci kolposkopii, to cos jest z nim nie tak :-/ skad jestes?
  • Jestem z Trojmiasta


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat