Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10924 odpowiedzi:
  • Ja mam w Poznaniu swietnego specjalistę. Sluchaj, wedlug mnie warto byloby prywatnie sie jeszcze skonsultować z innym lekarzem. Takie jest moje zdanie.
  • Spróbuję po pracy jutro kogoś poszukać. Tylko, czy to mi coś da skoro i tak będę miała zabieg i wszystko będzie jasne:(
  • Jak uwazasz. Ale strasznie mnie dziwia twoje wyniki. Nie chce mi sie w nie wierzyć :-(
  • Alicja89 ale co masz na myśli konkretnie? Myślisz, że na tarczy powinno być gorzej?
  • Przy cin 1 na tarczy powinnas miec czysto w kanale. Ale moze jestes wyjatkiem, nie wiem. Moze niech wypowiedza sie tutaj inne, bardziej doswiadczone osoby.
  • Alicja a czy to coś Ci mówi, że ten cin3 mam w obrębie nabłonka metaplastycznego płaskiego - tak jest w histopacie.
  • Nie wiem niestety o co chodzi :-(
  • Ok dziewczyny, jeśli coś wiecie, odzywajcie się proszę.
  • Zalamka w poniedziałek byłam w szpitalu badania itp, wtorek zabieg, środa do domku. <3
  • A co do wyników to moim zdaniem wyskrobiny są bardziej wiarygodne niż kolposkopia. Skąd wiesz czy pod tym cin 1 nie ukrył się cin 3. Przecież wyskrobiny były wysyłane do laboratorium. Taka procedura więc to nie Twoj lekarz je oglądał tylko specjalista w laboratorium. Ja miałam hpv 31, 51 i 82 i wyobraź sobie ze po konizacji nie mam już ani jednego.


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat