Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10924 odpowiedzi:
  • Zalamka witaj. Dołączę się do Dziewczynek, nie panikuj. Biopsja było pobranie wyskrobin. Na tarczy nic nie pobrali bo najwidoczniej nie było z czego, tzn nie było miejsc podejrzanych. Cieszyć się trzeba z tego że lekarz pobrał te wyskrobiny, kiedyś czytałam na innym forum ze dzieczyna miała cin 1 na tarczy i nikt jej nie pobrał wyskrobin bo twierdzili ze skoro cin1 to może się cofnie i żeby wróciła za rok na cytologia. Później miała wlasnie już cin 3...a Ty zaoszczedzilas czasu i wiesz już co i jak. Nie martw się na zapas. Konizacja to nic strasznego, o ile dobrze reagujesz na narkoze haha ja nie miałam tego szczęścia ale i tak pobyt w szpitalu wspominam miło już. (cin2). Pozdrawiam i zdrowkA <3
  • Dziewczyny chyba lepiej spać przez ten czas zabiegu, niż znieczulenie od pasa w dół. Ja jestem po cesarce i właśnie takie znieczulenie miałam - od pasa w dół. Nie jest to fajne ;)
  • Dziwne ze na tarczy wyszlo Ci cin1 a w kanale cin3. Mi lekarz tlumaczyl, ze kiedys jak kobieta miala nadzerke to lekarze ja wypalali i wtedy strefa regeneracji cofala sie gleboko w kanal szyjki macicy i wtedy rak rozwijal sie w kanale. Ale jak Ty nie mialas jej usuwanej to nie rozumiem dlaczego masz na tarczy cin1 a w kanale az cin3. Jak nie mialas wypalanej nadzerki to nie powinnas miec nic w kanale.
  • Nie wiem dlaczego tak jest. Wiem tyle, że lekarz zaznaczył na karcie dot. kolposkopi "strefa transformacji T2". A jednak w wyskrobinach jest cin 3. Dlatego tak się boję,
  • 8 lat temu
    Posłuchajcie/różne są szpitale i różne ośrodki ale warto zawsze upomnieć się o swoje. My się bardzo denerwujemy, dodatkowo często gęsto próbujemy uspokoić naszych mężów czy partnerów, te które mają dzieci to pisać nie muszę jaki to dodatkowy stres (...) a więc upominajcie się o swoje. O badania, o dokładne wytłumaczenie co i jak no i o znieczulenie. Ja przechodziłam nawet biopsje pod krótkim dożylnym znieczuleniem. Poprosiłam lekarza o takie znieczulenie bo powiedziałam,że wystarczająco się już denerwuję samym wynikiem wiec dodatkowy stres nie jest mi potrzebny. Tak zwyczajnie po ludzku. Walczcie o swoje bo to się nam zwyczajnie należy.
  • Załamka, musisz byc jakimś wyjatkiem, bo czytalam juz wiele komentarzy kobiet z tym samym problemem i rzadko sie zdarza że na tarczy cin1 a w kanale az cin3. Wiekszosc nawet przy cin3 na tarczy w kanale ma czysto. Te kobiety ktore maja mocno rozwinieta dysplazje w kanale czesto mialy wypalana nadzerke i ta strefa regeneracji cofnela sie w kanal wiec nie wiem dlaczego u Ciebie cos takiego. Masz jeszcze jakies inne problemy zdrowotne.
  • ????
  • Mam tylko podejrzany guz na tarczycy :) Kurka, to ja nie wiem, o co chodzi. Skąd ta trójka? Macie jakiś pomysł?
  • Ilka ja miałam dozylne krótkotrwałe. Po godzinie się onudzilam. Znioslam to strasznie. Nudności zawroty głowy, wymioty. Zalamka co do zznieczulenia od pasa w dół to powiem Ci że ja też jestem po cesarce i lepiej rzeczywiście spać. Oba znieczulenia Znioslam tak samo czyli źle ale najważniejsze że już po wszystkim <3 <3Pozdrawiam cieplutko <3
  • Olenka88 witaj. Jak długo zostałaś w szpitalu po zabiegu?


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat