Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10924 odpowiedzi:
  • Dziewczyny, a o co chodzi z tym kanałem? Dlaczego to takie ważne, aby tam dalej nie poszło??
  • 8 lat temu
    Iłka ma rację ! i daję wykrzyknik. Wiecie co miałam to dodam, że miałam krwawienia międzymiesiączkowe, miałam upławy, miałam też nadżerkę którą jedni chcieli leczyć a inni raczej wcale niekoniecznie. Dlatego nie martwcie się na zapas jeśli nie macie tych paskudnych objawów jakie miałam ja. Najważniejsze, żeby być pod kontrolą. Iłka <3 <3 <3 <3
  • Ilka Wlaśnie w kolposkopi lekarz nie widział tego cin3, więc pobrał mi coś. Chyba mało, bo na wyniku mam materiał "wyskrobiny w kanału szyjki macicy" - było to zrobione zwyczajnie na fotelu bez znieczulenia (albo dał, a nic nie powiedział) i nawet nie poczułam nic. Nie miałam wycinków. Nigdy nie miałam żadnych krwawień międzymiesiączkowych, po współżyciu nie wiem, ponieważ jestem sama;) Dziwne objawy?? Jeśli chodzi o upławy, to wszystko jak zwykle. Nie zaobserwowałam nic o nieprzyjemnym zapachu, czy z domieszką krwi. Nic. Może lekkie pobolewania w kręgosłupie ale to być może jest od siedzącego trybu pracy. A Ty ilka nie miałaś przy konizacji pobranych wyskrobin z szyjki oraz jamy macicy??
  • 8 lat temu
    Ilka na górze w prawy rogu na niebieskie masz biuro interwencji onkologicznej. Wchodzisz i działasz zgodnie ze wskazówkami. Pamiętaj,żeby potem zapisać sobie gdzieś kod bo wyłącznie znając kod możesz odczytać odpowiedź. A odpowiedź przyjdzie najwcześniej po dobie/czasami trzeba poczekać dłużej jak jest weekend. Ja zadawałam pytania kilka razy, za każdym razem odpowiedź była konkretna i wyczerpująca. Pytania zadajesz anonimowo więc walisz prosto z mostu co u jak. <3
  • 8 lat temu
    tak sobie teraz wyobraziłam nas wszystkie gdzieś na wspólnym spotkaniu, wyobraźcie sobie ten gwar, noc byłaby za krótka na te nasze pogaduchy, pozdrawiam wszystkie B) B)
  • Ilka ale ja nie miałam wycinków. Wyskrobiny i właściwie już sama nie wiem, jaka jest różnica i, które bardziej wiarygone. Boję się, że skoro teraz wyszło cin 3, to po konizacji wyjdzie inwazja. Tego się boję. Podobnie było i Ciebie, z wycinków cin 2, a po konizacji cin3:( Z tego, co czytałam, to u niektórych z Was zaczęło się cytologia III stopnia, a skończyło po konizacji źle.
  • 8 lat temu
    Ilka napisz to pytanie i jestem pewna, że wytłumaczą jak trzeba ale na tych wszystkich moich dokumentach mam jak byk, że makroskopowo ok a mikroskopowo już powyłaziło wszystko czego się bałam. Ale z kolei po operacji makroskopowo ok i potem po 2 tygodniach mikroskopowo również ok. Myślę, że gdyby zmiana była duża to wyjdzie już makroskopowo :/. A u Ciebie Ilka w maju wyszła cytologia 1 ?? WOW to się ciesz babo.
  • 8 lat temu
    Ilka napisz to pytanie i jestem pewna, że wytłumaczą jak trzeba ale na tych wszystkich moich dokumentach mam jak byk, że makroskopowo ok a mikroskopowo już powyłaziło wszystko czego się bałam. Ale z kolei po operacji makroskopowo ok i potem po 2 tygodniach mikroskopowo również ok. Myślę, że gdyby zmiana była duża to wyjdzie już makroskopowo :/. A u Ciebie Ilka w maju wyszła cytologia 1 ?? WOW to się ciesz babo.
  • 8 lat temu
    ja też miałam bóle pleców ale kiedyś pewien profesor mi powiedział, że to nie ma nic wspólnego z RSM (profesor z górnej półki, znany i ceniony) a raczej może coś nie tak jest z kręgosłupem więc zgłupiałam bo wiele kobiet ma pobolewania pleców przy problemach z ginekologicznymi sprawami . A ja mało siedzę, jestem aktywna więc o co chodzi ??
  • Iłka - do badania histopatologicznego miałam wysłane wyskrobiny w kanału - to tak, żebyście mnie dobrze zrozumiały. Wyżej też podałam opis wyniku. Jeśli chodzi o bóle, to jest to w końcowej części kręgosłupa i jakby ciut przechodziło na prawą część miednicy. Nie jest to mocny ból, raczej dyskomfort. Pojawia się okresowo. Pojawia się chyba od siedzenia.


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat