Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10924 odpowiedzi:
  • Kaa jak tam Kochana? <3
  • Olenka kurcze, ale Cie przygotowuja :) Ja nie dostawalam nic na przeczyszczenie , zadnego ekg itp rzeczy :) Olenka mnie w szpitalu tak przeglodzili,ze chyba to bardziej mnie wykonczylo jak ta cala konizacja :)
  • 8 lat temu
    W ktorych szpitalach sie leczycie? W jakich miastach?
  • Sawa Ja Olsztyn w Wojewodzkim a Ty ??
  • 8 lat temu
    Witam Was bardzo serdecznie:) Od dluzszego czasu czytam Wasze posty. Mnie rowniez przytrafilo sie to paskudztwo. 3 lata temu, po odebraniu wyniku cytologii (4a) mialam natychmiast (po dwoch tygodniach) zrobiona konizacje. Po badaniu histopatologicznym lekarz poinformowal mnie, ze nie bylo tam komorek rakowych, tylko gleboka dysplazja. Pozniej badania co pol roku i za kazdym razym wynik idealny grupa I. W grudniu niestety, pojawil sie znowu zly wynik cytologii mianowicie PAP 3D. Lekarz powiedzial, ze mam przyjsc na kolejna cytologie za trzy miesiace, czyli w marcu. Stwierdzilam jednak, ze nie bede tak dlugo czekac i juz w styczniu mialam kolejna cytologie u innego lekarza. Cytologia zostala pobrana solidnie (dwa nastepne dni odczuwalam bole podbrzusza). Pobrany zostal takze material do zbadania genotypu HPV. O dziwo okazalo sie, ze wynik cytologii bardzo sie poprawil, gupa I.Tylko niestety HPV 73. Na stronie WHO wyczytalam, ze ten numer HPV zaliczany jest do grupy 2B czyli sredniego ryzyka. Gdzie indziej znowu, ze to wysokie ryzyko. Sama wiec nie wiem. Na kolejna kontrole mam przyjsc w lipcu. Jedank pomyslalam sobie, ze dla mojego swietego spokoju pojde juz w marcu. Chcialabym jednak wszystkim wszem i wobec oglosic! Dziewczyny nie nakrecajmy sie! CINY nie oznaczaja raka! To moga byc ewentualnie stany przedrakowe, ktore sa w 100% uleczalne. Jestesmy w dobrych rekach i to jest wazne i tego trzeba sie trzymac. Ja lecze sie w Niemczech, poniewaz tutaj mieszkam. Tutaj grupe 3D obserwuje sie. Badania co 3 miesiace. Jezeli 3 kolejne razy jest 3D, wtedy robi sie konizacje. Pozdrawiam wszystkich goraco!!!
  • 8 lat temu
    Ja jadę do Pleszewa woj wielkopolskie
  • 8 lat temu
    Wiecie co, dobrze ze trafiłam na to forum.
  • 8 lat temu
    Hej dziewczyny :(nie mam wyników jeszcze; po szpitalu raz, drugi i trzeci wyniki miałam po blisko 10 dniach a teraz minęło dni 14 i muszę dalej czekać. Policzyłam dni kalendarzowe a nie robocze i muszę jeszcze poczekać. BBBBBUUUUUUUUU idę coś zjeść bo nerwy mnie roznoszą !
  • Kaa stawiam lampeczke winka na poprawe humorku <3
  • Kaa będzie ok, zobaczysz.ja już czekam na magiczną tabletkę hihi od 14 nic nie jjadłam, grrr hot-dog frytki pizza, mniaaaaam <3 glodna już jestem


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat