Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10924 odpowiedzi:
  • Dziękuję Agniesiu <3 mi się śniło ze cos będzie nie tak. Ahhh ja jak zwykle jestem wyjatkiem <3 haha
  • 8 lat temu
    Jeszcze jestem w szpitalu do pobrania wycinkow bylam zupełnie uspiona. wyjde dopiero okolo20stej od jutra odliczanie 14dni moje miłe.Chyba oszaleje :/ :/ w pt na wizyte kontrolną do mojego lekarza. Życzę wam zdrowka <3
  • 8 lat temu
    sawa78 fajnie, że nic Cię nie bolało i dzisiaj już będziesz w domku, ja też czekam jeszcze na wynik choć w innej sprawie ale najważniejsze,że jesteśmy pod opieką bo nawet nie wiesz Kochana jak wiele kobiet chodzi po ulicy nie mając pojęcia, że nie są zdrowe....Cieszmy się myślą,że ktoś się już nami zajął, pozdrawiam :D
  • 8 lat temu
    Olenka88 a ty jesteś w szpitalu jeszcze? Jeśli jesteś to powiedz pielęgniarce/lekarzowi,pomogą,zawsze coś ci zaaplikują,może exacyl który pomaga przy nadmiernych krwawieniach.Jeśli jest Ci słabo to może być normalne,może masz niskie ciśnienie podobnie jak ja i Iłka.Teraz może zajadać bo pamiętam jak marzyła ci się pizza, ja właśnie taką mam w piekarniku....przesłać ci największy kawałek ?
  • 8 lat temu
    Paula92 jeszcze czekam,podjadę jutro albo we czwartek.Jestem dobrej myśli.Mam kontakt z dziewczynami po podobnej operacji jaką miała ja i wszystkie te pierwsze wyniki były poprawne.Staram sie nie myśleć pesymistycznie.Będę w kontakcie <3
  • 8 lat temu
    Aniaaa30 jak widzisz niektóre babki kiepsko zniosły biopsje - Ty z dzidziusiem będziesz z pewnością potraktowana "ulgowo", jesteś w wyjątkowej sytuacji bo pod ochroną, nie obawiaj się !! Kolposkopia nie boli wcale bo to zwyczajne badanie tyle, że nieco inne ale bezbolesne. Konizacja również nie boli choć różnie niektóre kobiety znoszą podanie znieczulenia,niektóre potem krwawią.Ja nie. Tak więc różnie to bywa u różnych kobiet.Skup się Aniu na dziecku bo odbiera każde Twoje zdenerwowanie.Najważniejsze, że jesteś po opieką bo to już jest bardzo wiele, pomyśl co by było gdyby lekarka to przeoczyła a ty byś urodziła i potem przy deficycie czasowym w ogóle być temat "przespała". Myśl pozytywnie, musisz dla maleństwa. MÓWI CI TO DOŚWIADCZONA MAMA <3
  • 8 lat temu
    Ilka where are You ???
  • 8 lat temu
    sawa78 ja mogę wesprzeć Cię jednym zdaniem, otóż zrobiłaś już wielki krok DO PRZODU bo jesteś pod fachową opieką. Zlecona kolposkopia którą i ja miałam pomoże w podjęciu dalszych kroków. Wsparcie rodziny to jedno ale Twoje nastawienie to podstawa. Bez zdrowego nastawienia będzie Tobie ciężej. Chcesz sobie poplakać - rycz, chcesz krzyczeć - a pewnie, czemu nie. To normalne ale musisz być silna i tego Tobie życzę. Wszystko będzie dobrze bo takie diagnozy jak u Ciebie powodują, że trzeba zadziałać. Poczytaj sobie nasze opienie/piszemy, że się denerwujemy oczekiwaniem na wyniki a zaraz potem się wspólnie śmiejemy bo się dowiadujemy o sobie, że kolejna ma dobre wyniki i czuje się świetnie. U Ciebie też tak będzie. Głowa do góry !!
  • 8 lat temu
    basiap3001 :(co oni tak nie chcą oddać mi tych wyników, na ścianie zawieszą czy co ?? hi hi ho ho he he już zaraz zwariuję normalnie :/
  • Paulina super, ze bedziesz ciocia ;) Olenka, Sawa dzielne dziewuszyska ;) Olenka Ja po konizacji bardzo dobrze sie czulam, ale krwawic tez krwawilam tak samo jak po wycinkach lecialo ze mnie jak z kranu...doslownie...i bardzo dlugo plamilam, co sie pozniej przy wizycie u gina dowiedzialam, ze to od szwow ktore sie nie rozpuscily,moj gin mi je wyciagnal i bylo juz fajnie cacy.


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat