Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10924 odpowiedzi:
  • O matko Kaa pewnie ze trzymam. Tylko dobre wieści będą zobaczysz <3 <3 ja postaram się nie aplikować chociaż same założenie wenflonu będzie dla mnie bee bo nie lubię igieł hhaha. Ogólnie nastawiam się na " ide bo muszę być zdrowa". Wycinki przeżyłam to i konizacje trzeba przecierpiec.
  • 8 lat temu
    Od razu wale prosto z mostu. Potrzebuje wsparcia bo glowa mi chyba wystrzeli na kawalki. We wtorek mam kolposkopie z pobraniem wyc histp.Boje się, boje sie strasznie ; ( Najbardziej oczekiwania na wyniki Cytologia wyszła mi zła HSIL ASC-H lekarz zalecil kolposkopie zrobilam oznajmil ze to cin3 cin4 teraz we wt bede miec pob wyc.jestescie doświadczone proszę powiedzcie mi czy to rak??? Jestem tak przerazona.Mam wsparcie w rodzinie ale to co sie dzieje w mojej mozgownicy to przechodzi wszystko.Blagam was powiedzcie mi coś z wlasnego doswiadczenia . mam37 lat i tyle strachu w sobie ze az mnie to przeraża. :(
  • 8 lat temu
    Dziękuję. Wiem ze nieqja jedyna sie z tym zmagam.Ale tak mnie to przerasta że boje sie ze nie poradze sobie z tym. Spac nie mogę, z nerwów juz czuje ze wszystko mnie bolo ; ( Jutro kolposkopia to dla mnie bułka z masłem TEN CZAS OCZEKIWANIA i strach przed wynikiem. Dziewczyny kazdej zycze pomyślności .
  • Kaa juz cos wiesz ?? Jak wyniczki ?? Chwal sie tu szybciutko :) Olenka jestesmy z Toba :) dzielna dziewucha jestes ;* ;* Sawa kazda z Nas nie lubi momentu oczekiwania na wyniki, a uwierz, ze ze mnie taka panikara,ze ja juz widzialam Siebie nie mogaca wstac juz z lozka z braku sily zegnajaca sie z rodzina... Moje sny i czarne wizje sa do tej pory dla mnie przerazajace...ale musimy to przetrwac, nikt za nas tego nie zrobi...ale napisze ci, ze napoczatku jest szok, niedowierzanie, rozczarowanie..., ale z czasem traktujemy Nasza chorobe jak cos normalnego, ze juz nic nie poradzimy ze to jest...trzeba isc dalej...Sawa, ale nie popadaj w panike, w wiekszosci przypadkach jest to wyleczalne w 100% ... Agnieszka76 i Kaa sa Naszych pieknym przykladem :) Dzien dobry w poniedzialek ;) jak tam humory?
  • 8 lat temu
    basiap3001 właśnie pisałam dziewczynom, że wieczorkiem się odezwę bo teraz muszę wyjść a w ciągu dnia zajadę do lekarza i je odbiorę. W sumie to mój telefon milczy a więc :D skoro nikt nie dzwoni to dobry znak no nie dziewczynki ;) ;) ;)
  • 8 lat temu
    Mile panie dziękuję pozwolcie mi dołączyć do was i powyrzucac te koszmarne mysli z głowy. Wrrrrr..... mogę póki co sie wam troche pożalic? Spadło to na mnie jak grom z jasnego nieba jak i pewnie na niejedna z was .Moj mąż wie siora i dziecko a pozanimi na razie nikomu nie powiedzialam , rodzica nie chce na razie strucia robić a koleżanką też poki co nie mowie choc mam ochote tak sie wyryczec komuś , moj maz strasznie sie martwi i wspiera jak może ale tez nie chce aby zeswiroowal z moim strachem.
  • Witaj Sowa78, będzie dobrze, badania, wyniki, zapewne konizacja. Ja wlasnie sobie leżę w łóżku szpitalnym, hihi krew pobrali, 3 razy badali(usg, ginekologicznie×2) dostałam zgodę na konizacje, wylyzeczkowanie kanału i szew szturmdorfa czy jakoś tak haha. Nie mogę się wprost doczekać hihi <3 <3 <3pozdrawiam cieplutko Aaaa ilka znieczulenie w żyłkę haha
  • 8 lat temu
    Olenka mozesz po krotce streścić swoj "przypadek"jesli to nie klopot
  • 8 lat temu
    Kobietki co jeszcze bedzie mi potrzebne na jutrzejszy zabieg kolposkopi? Koszulka szlafrok dokumenty woda ????
  • Sawa Ja na kolposkopie przyjechalam "z marszu" , wycinki odrazu tez mialam....weszlam do gabinetu i za 15 minut wyszlam, nawet znieczulenia nie dostalam, napewno bede potrzebne podpaski, bo ja po wycinkach troszke krwawilam...


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat