Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10924 odpowiedzi:
  • Kaa no moj maz to poszkodowany jest nie ma co ;) najpierw polog po porodzie a teraz konizacja :) Dziewczyny jestesmy dzielne, jestem z nas dumna :) ze mimo takich stresow sie staramy nie podlamywac :* Paulina moj "dziad"(hahahaha) tez nigdy nic nie potrzebuje... I zawsze mam problem. Kaa u mnie bez dzwigania nie da rady :/ mam polroczniaka w domu a malza mam praktycznie tylko w weekendy ;) ale ba!!! Chcialoby sie podyrygowac ;) jak mam okazje to bimbam ile wlezie ;)
  • Wlasnie bez dzwigania sie nie da a kto tego nie przezyl nie wie jak to jest przeciez to tylko ,,zwykly zabieg " mam nadzieje ze sobie tym nie zadzkodze...ech czerwone fajne wdzianko kupione dla faceta i coo przymierzone i schowane na ,,ta" okazje...kurcze mowicie ze czekacie z seksem miesiac to sie zastanawiam czemu w tym wypisie jest napisane 2tyg...jutro czeka mnie troche chodzenia musze dla tego mojego dziadygi kochanego kupic wrescie ten prezent...milego wieczorku wam zycze kochane dziewczynki ;)
  • 8 lat temu
    Paulina86 ja jestem po radykalnej operacji i tak jak szwy zewnętrzne miałam rozpuszczalne i dość szybko się rany zabliźniły tak czuję, że od środka jeszcze je mam; moja lekarka na seks i większy ruch powiedziała "na spokojnie, w zależności od samopoczucia" i staram się tego przestrzegać. Bo wiadomo, że żadna z nas nie chce wrócić do szpitala ale wszędzie też jest napisaneże jest zakaz dźwigania nawet do pół roku ! Tyle wiem od lekarki. Na priv.mam kontakt z innymi babkami które przeszły podobną operację i One też tyle wiedzą. Zatem wszystko zależy od naszego samopoczucia, każda z nas wie najlepiej co dla niej dobre. Miłego dzionka !!
  • Wiem Kaa i jestes bardzo dzielna.Ja tez poczekam na dobre samopoczucie chodz wydaje mi sie ze jest wszystko ok.Milego wieczorku zycze ;)
  • Dziewczyny czuje juz swieta ;) gary, porzadki,jezdzenie jak wariatka po sklepach :) juz tuz tuz :) Hoł hoł hoł :D
  • 8 lat temu
    I u mnie święta :) Kaa, a od ilu kilo to już dźwignie tak na oko albo według ciebie? Bo wszyscy mówią nie dźwigać, ale właściwie to nie wiem czy ja juz dźwigam czy jeszcze nie. Pracuję w magazynie, przekładam paczki z miejsca na miejsce. Na oko 3-4 kilo max. Na małe odległości. Około 2metrów. Sama juz nie wiem. Nic mnie nie boli, nie krwawi. Jutro kolejna kontrola.
  • Po konizacji tez tak trzeba uwazac z tym dzwiganiem??? Bo Ja wam sie przyznam, ze zyje jak przed zabiegiem, jak jade na zakupy to z pietra do samochodu i spowrotem mala tacham, to z fotelikiem to tak z 10 kg bedzie. I tak latam w ta i spowrotem a to do przedszkola a to do sklepu, niemam wyjscia....koytko u mnie pranie chyba wiecej wazy jak 4 kg ;)
  • Witam Kobietki kochane. Synus przyniosl ze szpitala wirus jelitowki i wszyscy sie rozchorowalismy... Tzn jedno po drugim w odstepach jednodniowych- masakra. Ja i Synus juz zdrowi ale reszta jeszcze nie. Basia, Koytko ja slyszalam za dzwiganie jest od 3 kg tak jak u kobiet w ciazy. Hmm Koytko daj znac jak po kontroli, czy wszystko gra <3buziaki Dziewczeta. Dobranoc <3
  • 8 lat temu
    koytko ja jestem po operacji więc to trochę inaczej ale dla mnie podniesienie zgrzewki wody (6butelek po 1,5l) jest już dźwignieciem więc tego unikam. Po konizacji jakieś 2 tygodnie jak pamiętam normalnie funkcjonowałam. Nie ma też co przesadzać ale chodzi głównie o szwy wewnętrzne, lepiej "dmuchać na zimnę".
  • Hej dziewczyny odebralam wyniki. 1. Blona sluzowa kanalu szyjki macicy budowy prawidlowa. 2. Dysplazja sredniego stopnia nablonka paraepidermanego szyjki macicy.Margines chirurgiczny stozka szyjki ujemny. Wizyte kontrolna mam za 6mies.czyli chyba dobrze ale dalej jest dysplazja...


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat