Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10924 odpowiedzi:
  • Dziewczyny Zycze Wam Zdrowych i Radosnych Swiat spedzonych w gronie rodzinnym :) Udanych Swiat :)Caluje was z calych sil :*
  • 8 lat temu
    Pękam. Padam. Pufam. Takie Święta :) A po świętach oczywiście dieta, jak co roku ;) Wesołych Świąt Życzę!
  • a <3 ::-* :-* :-* :-* :-* <3
  • Jak tam Swieta mijaja u Was Kobietki <3? U Nas wigilia skonczyla sie po 3 w nocy- tak bylo fajnie...
  • Cześć dziewczyny <3 Mam skierowanie na wycięcie szyjki, jajowodów i macicy. W badaniu wycinków pobranych w trakcie kolposkopii wyszedł mi CIN 3. Czytałam że po wycięciu wszystkiego obniżają się doznania seksualne i jelita przemieszczają się z powodu pustej przestrzeni w brzuchu, czy któraś z Was ma już taką operację za sobą? Lekarz mi powiedział że lepiej usunąć nie tylko szyjkę ale również macicę zapobiegawczo, ale ja chociaż dzieci już nie planuję to mam mieszane uczucia związane z tym tematem... w końcu jestem jeszcze młoda. Czy macie jakieś doświadczenia związane z tym tematem?
  • Olenka Nasza wigili tez sie pozno skonczyla ;) Swieta minely bardzo, ale to bardzo fajnie, ale ciesze sie, ze jutro bede bimbac caly dzien :) juz marzy mi sie odpoczynek :) Gabinek witaj, jezeli chodzi o wyciecie calej macicy przy cin 3 zapobiegawczo to z tego co czytalam i slyszalam to rzadkosc...zazwyczaj robia konizacje, sprawdzaja i jak jest zle to wtedy podejmuja decyzje...chociaz ja sie nie znam, moze dziewczyny wiecej napisza. Czy jestes pod opieka lekarza ginekologa- onkologa?? Moze warto zasiegnac porady innego lekarza ?? Dziewczyny jak u was pogoda?? U nas pada, pada....pada...ech :(
  • Basiu super. Dla mnie te swieta byly wyjatkowe. Takie spokojne i nastrojowe. A teraz powrot do rzeczywistosci.... We wtorek wycinki aaaaaajajaj. Gabinek3 wspolczuje ale ja tez bym skonsultowala to z innym lekarzem. Pozdrawiam <3
  • 8 lat temu
    gabinek3 nie było mnie tu ostatnio....wyjazd świąteczny.Jestem gotowa Tobie pomóc bo jak to mówią jestem "świeżo" po operacji. Tak czy inaczej jeśli pytasz jak to potem jest to w moim przypadku dobrze. Operację miałam rozległą (na moim profilu znajdziesz wiecej informacji) a obawiałam się tuż przed i po właściciwie wszystkiego.Nikt z mojego bliskiego otoczenia nie zetknął się z RSM a uwierz mi, że prywatnie i w pracy stykam się z mnóstwem osób.Na tym portalu skontaktowałam się z dziewczynami i jestem nadal w stałym kontakcie z niektórymi które też są po operacji i nadal one mnie a ja ich wspieram.Przede wszystkim jeśli Twój lekarz prowadzący sugeruje operację rozległą a ty dzieci już nie planujesz to słuchaj lekarzy.Zazwyczaj jeśli radzą usunięcie rozległe to jest coś na rzeczy.Ja przeszłam radykalną operację łącznie z usunięciem węzłów chłonnych. Zgłosiłam się szybko,byłam świetnie poprowadzona,miałam szereg badań przed operacją i w rezultacie uniknęłam naświetlań i chemii po operacji.Co z seksem to sprawa indywidualna, niektóre kobiety się obawiają tego, inne nie czują chęci ale na wszystko jest rada. Ważne też jest nastawienie męża/partnera. Z jelitami kłopotu nie miałam i póki co szczęśliwie nie mam a jem co chcę/choć zawsze się zdrowo odżywiałam. Dodatkowo od zawsze miałam dużo ruchu, brałam udział w 3 maratonach ale o tym nawet nie marzę natomiast biegam sobie co drugi dzień. Tak wiec jak widzisz wszystko w normie. Gabinek potraktuj tę operację zadaniowo (mi to pomogło bardzo) . To jest coś co musisz zrobić żeby być zdrową i do choroby nigdy nie wrócić. Ja miałam laparoskowo ponacinane wszystko a usuwane przezpochwowo/lekarka mi zapowiedziała,że zrobi wszystko aby nie musiała mnie ciąć i tak zrobiła. Jeśli będzie cięcie u Ciebie to mogę dać Tobie potem namiary na dwie dziewczyny które były cięte i teraz czują się dobrze. Ja zrobiłam wszystko co możliwe aby pozbyć się choroby. Mam nadzieję, że pomogłam.
  • Czesc dziewczyny :) moje swieta tez konczyly sie puzno :p ech dzis szara zeczywistosc siedze w pracy i musze sie odnalesc troszke...Witam Cie Gabinek3 wspolczuje i trzymam kciuki.
  • Witam Moje Kobietki. Jutro jade na wycinki. Ale sie boje, boje sie, bo nie wiem czy bedzie bolalo. Wiem tylko tyle ze bede miala znieczulenie miejscowe... Łeeeee łeeee łeeee ;(


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat