Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10924 odpowiedzi:
  • 8 lat temu
    koytko może być, że przez wysiłek. To bardzo prawdopodobne. Ja teraz sporo biegam ale kiedyś jeszcze dawniej chodziłam szybko z kijkami i bolała mnie pacha i pod pachą. Oczywiście wmówiłam sobie,że pewnie jak pod pachą i przy piersi to może być tylko jedno. USG szczęśliwie wyprowadziło mnie z tego błędu. Zatem doskonale Cię rozumiem. Sport sportem ale z umiarem. Teraz jestem prawie 2 miesiące po mojej operacji i powoli powoli wracam do biegania żeby zwyczajnie wrócić do formy. Dziewczyny kto da radę jak nie my - kobiety !! <3
  • basiap3001...tak to co zostało wycięte przy odbycie zostało wysłane do badania histo. w opisie było ze to kłykcina kończysta odbytu.przy badaniu przez ginekologa wyszło zapalenie pochwy,przeleczyłam globulkami. badanie ponowne zapalenie pochwy i lekko zaczerwieniona szyjka macicy. w usg dopochwowym badał dwa razy na szyjce nie było zadnych kłykcin, wtedy też pobrał wymaz z szyjki na badanie DNA HPV. wszystko wyszło ujemnie. dziś rozmawiałam z moją dermatolog wenerolog, która powiedziała że przy kłykcinach nie zawsze występuje HPV. mam tylko nadzieję żę to zapalenie zaleczę. zaczyna mnie to już denerwować że tak to wszystko się ciągnie. zero seksu, tylko ciągle muszę coś przyjmować. chodzę przez to wszystko podminowana i obrażona na cały świat.
  • Ewela to tylko sie cieszyc ;) a z zapaleniem dasz rade ;) co tutaj taka cisza ??? Halo, haloooo ;) Olenka juz w domu?? Jak synus?? Mnie dzisiaj caly dzien glowa boli, jakas taka do niczego jestem...
  • Witam witam. Przepraszam za cisze, ale jeszcze lezymy sobie w szpitalu. Jutro juz do domku na szczescie. Ogolnie wyniki ok, Synus dzielny. <3 witam Ewela- ciesz sie ze to zapalenie a nie jakis wnikajacy w Twoje DNA wirus hpv. Inne nie maja tyle szczescia co Ty ;) pozdrawiam serdecznie <3
  • 8 lat temu
    Cześć :) Właśnie wróciłam z pracy... 23:00! I co robię? żrę! Hahahha... kotlecik, bo tak smutno leżał. Bułeczki z serem, bo miałam smaka... A nie powiem co rośnie. Albo powiem... Dupa mi rośnie :/ Kaa... Czy ty wiesz jak mnie nosi żeby pójść pobiegać? Chodakowską zrobić?.. A tu lipa, doktorka zabroniła jeszcze. Seksu tez zabroniła... A mi tu się związek szykuje... ;p poznany na początku mojej drogi z cinami. (od dwóch lat singlem jestem) Sobie facet poczekaaa... :D Olenka, zdrowia życze maluchowi :) Akinom, cieszyć się. Tylko cieszyć!
  • 8 lat temu
    a mnie ostatnio wzięło na owoce suszone a dopiero dzisiaj doczytałam,że one wszystkie mają prócz cukru swojego naturalnego to jeszcze sztuczny cukier :/ ale tak sobie myślę, że lepiej te owoce suszone niż bajaderka z rumem no nie ?? koytko mnie teżlekarka póki co zabroniła seksu a o powrocie do biegania nawet jej nie wspominałam dlatego postanowiłam biegać sobie truchcikiem a jak zacznę się męczyć to robię sobie marsz, jestem sprytna dziewczyny no nie ;)
  • Czesc ;) Dziewczyny a Ja cwiczyc nie lubie... Zawsze bylam chuda( nie szczupla), a za... I borykam sie z tym caly czas... Juz teraz wygladam normalnie, ale jak mam mniej czasu na jedzenie to zaraz leci w dol...i boje sie ze jak bede cwiczyc to waga bedzie leciala...a jestem wysoka. To tez ma podloze chyba tez w psychice, bo ja ciagle mysle o jedzeniu, ze ja musze miec czas na jedzenie :/// o dzis slysze komenatrze ( o Boze ty cos jesz??) .
  • 8 lat temu
    basiap3001 no to pewnie niejedna Tobie może pozazdrościć.Ja z kolei nie jestem też niska bo mam 170cm ale moja waga to +-65kg dlatego jeśli sobie pozwolę na leniuchowanie to waga skacze ale do góry.Od wielu lat sporo biegam ale od czerwca w zasadzie z dużymi przerwami/wiadomo.Po operacji rzecz jasna żadnego sportu ani mi to w głowie było ale teraz już zbliżam się do równych 2miesięcy po operacji, czuję się dobrze.Dziewczyny na forum i poza podobnie jak ja już czekają w blokach startowych ale musimy wszystko na spokojnie.Daleka jestem od maratonu hi hi hi żarty żartami ale też każda z nas inaczej żyje.Moim zdaniem stan psychiczny jest szalenie ważny. Basiap3001 ty pewnie masz szybką przemianę materii. Koytko napisała,że po powrocie z pracy o 23 zaczyna jeść. Koytko zostaw zostaw sobie miejsce na uszka i kapustę świąteczną ;)
  • Juz w domku z Synusiem jestesmy takze widac jak mozcno trzymalyscie kciuki za jego zdrowie <3 wyniki rewelacyjne. Milego wieczorku zycze. Ja musze odespac teraz bo jednak szpital to szpital.
  • Olenka super wiadomosc ;)


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat