Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10924 odpowiedzi:
  • Tez mi sie kaa wydaje ze jednak te bole maja cos wspolnego kiedys mnie nie bol kregoslup w czasie okresu...ech te czekanie jest najgorsze mam nadzieje ze ten koszmar sie skonczy ale ja jestem pesymistka...
  • Basia mnie dzis od rana bardzo bolal kregoslup i brzuch.a wczoraj tylko brzuch...mam dosc lezenia poszlam troche ogarnac lazienke i moze nie byl to do konca dobry pomysl...
  • 8 lat temu
    Paulina86 a ja jestem kochana optymistką tak wiec jak będziesz miała doła to dawaj znać, jak będę mogła to z przyjemnością pomogę.
  • Dziękuje kaa za miłe słowa :)
  • 8 lat temu
    Emilka1 ja miałam w październiku operację Wertheima (macica,szyjka,jajniki,jajowody,27węzłów chłonnych), trwała 6 godzin.Laparoskopowo przez 3 dziury popodcinane narządy a pochwowo wszystko usuwane łącznie z węzłami.Lekarka spisała się świetnie, potem przyszła i mówiła z uśmiechem, że sie bardzo namęczyła żeby uniknąć cięcia. Na drugi dzień miałam ściągnięty cewnik ale dren dopiero 2 dni później.Operację miałam we wtorek a w piątek wyszłam ze szpitala. Po operacji wstałam kilka godzin po ale na chwilkę. Przeszłam się korytarzem na drugi dzień. Obawiałam sie pierwszej toalety ale jakoś poszło...Szwy wszystkie miałam rozpuszczalne :D
  • agnieszka76 tak mi łatwiej z Wami cieszę się, że tu jestem,Też mam mieć taką operację przez otwarcie brzucha . Prawie nie śpię schudłam już 6 kg. i boję się , że dalej będę chudła a ważę teraz 46 kg. Ten stres jest dobijający żyję jak we śnie .
  • 8 lat temu
    Emilka1 aaa i jeszcze co masz zabrać: całą historię badań, dowód os.,oryginał z grupą krwi u mnie w szpitalu chcieli, musiałam też mieć zgodę lekarza pierwszego kontaktu na operację choć to w sumie nonsens ale przy okazji zrobiłam na to zlecenie badania kardiologiczne itp. Wiadomo: ręcznik + kosmetyczka, ja wzięłam sporo chusteczek nawilżonych. Weź swoje sztuće i kubek. Weź też ładowarkę do telefonu. Weź ciuchy wygodne na zmianę, coś luźnego najlepiej. Czego zapomnisz to pewnie ktoś będzie mógl ci przywieźć ale jak szpital będziesz miała daleko to przydadzą się pieniądze choćby na kawę bo wiadomo jak jest ze szpitalną. Jak mi się coś przypomni to dopiszę <3
  • 8 lat temu
    Emilka1 aaa i jeszcze co masz zabrać: całą historię badań, dowód os.,oryginał z grupą krwi u mnie w szpitalu chcieli, musiałam też mieć zgodę lekarza pierwszego kontaktu na operację choć to w sumie nonsens ale przy okazji zrobiłam na to zlecenie badania kardiologiczne itp. Wiadomo: ręcznik + kosmetyczka, ja wzięłam sporo chusteczek nawilżonych. Weź swoje sztuće i kubek. Weź też ładowarkę do telefonu. Weź ciuchy wygodne na zmianę, coś luźnego najlepiej. Czego zapomnisz to pewnie ktoś będzie mógl ci przywieźć ale jak szpital będziesz miała daleko to przydadzą się pieniądze choćby na kawę bo wiadomo jak jest ze szpitalną. Jak mi się coś przypomni to dopiszę <3
  • kaa dziękuję, też to wszystko mają mi usunąć. Nigdy w życiu tak się nie bałam, ja jestem z tych twardych, ale chyba pozornie co chwila chodzę i płaczę, łzy same napływają. Oczywiście szyjki mi nie usuną bo już nie mam i liczyłam na dobre wyniki. A tu jakby ktoś na mnie kubeł wody wylał. Czułam się jakbym padła i nie mogła wstać , z każdym dniem oswajam się i powoli wstaję żeby walczyć.
  • 8 lat temu
    Emilka1 czułam to samo.Najgorsze,że oprócz jednej sprawy nic na ten stan nie możemy zaradzić ale możemy się dać zoperować.Lekarstwa na to innego nie ma.Ja potraktowałam to zadaniowo bo wiedziałam,że odwrotu nie ma.W domu mąż, dzieci....Czas szybko mija a potem będzie to tylko wspomnienie, zobaczysz. Niedługo Ty sama napiszesz tutaj, że jesteś już PO i chętnie doradzisz komuś innemu.


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat