Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10924 odpowiedzi:
  • 8 lat temu
    Emilka1 czułam to samo.Najgorsze,że oprócz jednej sprawy nic na ten stan nie możemy zaradzić ale możemy się dać zoperować.Lekarstwa na to innego nie ma.Ja potraktowałam to zadaniowo bo wiedziałam,że odwrotu nie ma.W domu mąż, dzieci....Czas szybko mija a potem będzie to tylko wspomnienie, zobaczysz. Niedługo Ty sama napiszesz tutaj, że jesteś już PO i chętnie doradzisz komuś innemu.
  • Ja jestem totalna pesymistka ... Moj maz ma czasami mnie dosyc, bo ja jak juz sobie cos wkrece to juz koniec... Ale strach przed cinem bedzie towarzyszyl dlugo dlugo... Ale szukajac pocieszenia w necie ( okazalo sie calkiem odwrotnie ) zobaczylam ile kobiet sie zmaga z tym cholerstwem, to jakas plaga... Dziewczyny balam sie okropnie wynikow, wkrecilam sobie , ze ciaza i karmienie piersia tak oslabilo moj organizm ze ja juz mam rok zycia ;) Emilko walcz, ale z psychika... Kurcze ona potrafi zdzialac cuda, ale duzo zlego tez wyrzadzi...
  • Dziekuje wszystkim Naszym kobietka za slowa otuchy. Basiu tak zrobiono mi dzis tylko kolposkopie. I taki dostalam opis
  • Zdjecia tez mam hehe w gratisie. Boze jak ja bym chciala miec juz te wycinki do hp z glowy. Myslalam ze mi dzis zrobia ale musialabym przejsc na sale zabiegowa a bylam w takiej sali tylko do kolposkopii i jakiegos jeszcze badania specjalistycznego. Nie wnikalam juz w to bo i tak sie naczekalam na dr. Jeszcze 3 tygodnie ehhhh ;(
  • Olenka szkoda, ze dzisiaj nie pobrali ci wycinkow, mialabys juz z glowy. Wd
  • Kurcze za szybko kliknelam wyslij. Te czekanie jest najgorsze...chociaz dobrze, ze juz wiesz mniej wiecej na czym stoisz, bo mi przy kolposkopii lekarz powiedzial ze on nie widzi nic nie pokojacego, nastawilam sie jednak na dobry wynik a jednak...
  • Dziewczyny po konizacji. Miałam wysoką konizacje prawie 2 miesiące temu. Wszystko ok, wycięte w całości, z cin 3 po operacji okazało się, że jest od cin 1 aż do CIS. Kika dni skończyła mi się druga od tego czasu miesiączka. Dość skąpa jak nigdy. I kilka dni po jej zakończeniu zaczęłam leciutko podkrwawiać. Czy któras miała coś podobnego??
  • Witam Kobietki. Mam jeszcze jedno pytanko czy ktoras z Was moze sie wypowiedziec na temat tego intensywnego zbielenia o ostrych granicach- czy ktoras z Was tak miala? Ja juz szaleje- wiem, ale mam balagan w glowie. Pozdrawiam Kochaniutkie <3
  • Aaach ja bez Was Kobietki moje to bym zwariowala. Mam nadzieje ze nie macie mnie jeszcze dosc. Nie mam z kim o tym pogadac, bo tylko Wy to rozumiecie...nikt inny nie jest w stanie zrozumiec jak to jest bac sie o wlasne zycie. Ja to najbardziej martwie sie o przyszlosc mojego Synka. Jest taki malutki. ;(
  • 8 lat temu
    Olenka88 nie wiem czy będę mogła Ci pomóc ale jak ja miałam kolposkopię to lekarz na monitorze mi pokazywał białe ślady które miały oznaczać właśnie chore miejsca;potem stwierdził,że za bardzo krwawię i kolposkopia w zasadzie nie ma sensu tylko trzeba pobrać kilka wycinków.Czy to było to zbielenie to nie wiem ale kolposkopia właśnie "na biało" pokazuje te ciny. Może zbyt chaotycznie teraz to napisałam ale ja jeszcze to wszystko pamiętam bo dla mnie to nadal świeża sprawa. No i potem miałam biopsję, po biopcji konizację, po konizacji operacja. Dobry lekarz z pewnością wszystko wytłumaczy.


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat