Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10924 odpowiedzi:
  • I wracam wlasnie z kolposkopii. Lekarz powoedzial ze wyglada mu to na cin2. Wycinki dopiero beda mi ppbierac 29.12 i wylyzeczkowanie bo teraz nie bylo jak. Hmmm ;( masakra. Regeneracja zaawansowana. Mam zdjecia nawet jak dla mnie to wyglada brzydko.
  • Dziewczyny ;))) Boze jak sie ciesze....Bylam pod szpitalem, ale nie odwazylam sie pojsc po wyniki, maz poszedl...lekarz nie chcial mu wydac wynikow, ale jednak powiedzial ,ze zona ma sie traktowac za zdrowa,ze potwierdzil sie Cin 2, ale wszystko co bleeee wyciete ;))) poplakalam sie z emocji... Olenka czy ty mialas tylko kolposkopie ?? Wycinki mialas??
  • 8 lat temu
    Olenka88 zobaczysz kochana,że ten rok kończy się na szpitalu ale Nowy 2016r.będzie dla nas szczęśliwszy !! Jak mocno będziemy w to wierzyć to innej opcji nie ma. basiap3001 a jak Twój ZUS i wyniki ? Jak przyjdzie ta wiosna na którą czekasz to będziesz tylko ze śmiechem wszystko wspominać. Dziewczyny głowa do góry, nie dajemy się.
  • 8 lat temu
    Olenka88 zobaczysz kochana,że ten rok kończy się na szpitalu ale Nowy 2016r.będzie dla nas szczęśliwszy !! Jak mocno będziemy w to wierzyć to innej opcji nie ma. basiap3001 a jak Twój ZUS i wyniki ? Jak przyjdzie ta wiosna na którą czekasz to będziesz tylko ze śmiechem wszystko wspominać. Dziewczyny głowa do góry, nie dajemy się.
  • Kaa sprawa sie odbylam, mialam na 13, ale ze dlugo trwala ogloszenie wyroku przyszly wtorek... Tak wiec cala w emocjach po sprawie ( nie lubie takich instytucji ) , pojechalismy z mezem po wyniki. Wyniku na reke maz nie dostal, bo sekretarki juz nie bylo, ale lekarz, ktory mnie operowal zlitowal sie i zajrzal w komputer :) powiedzial, ze mam tak czy siak przyjechac po wyniki bo musza mi ustalic kontrolne cytologie.
  • Hej dziewczyny.Wczoraj mialam robiona elektrokonizacje.zle nie bylo uspili mnie wiec nie pamietam nic wiec dobrze...brzuch mnie pobolewa i kregoslup...teraz czekam na wyniki za 2tygodnie mam nadzieje ze wszystko bedzie dobrze :)
  • 8 lat temu
    Paulina86 pewnie,że będzie dobrze a kręgosłup mnie też pobolewał. Kiedyś lekarz mi powiedział, że bóle kręgosłupa nie mają nic wspólnego z naszą chorobą ale ja nie jestem tego taka pewna.Teraz na dziś już po operacji nie czuję tego bólu więc coś w tym musiało być. Konizacja rzeczywiście nie jest taka zła - oby pomogła w Twoim przypadku, jest na to spora szansa :D Najgorsze teraz to oczekiwanie na wyniki, zawsze to musi tyle trwać...ale najważniejsze żeby były dobre.
  • 8 lat temu
    basiap3001 ja też mam być pod kontrolą, co 3miesiące cytologia a właściciwie wymaz z pochwy. Musimy się badać. Bądźmy w kontakcie,pozdrawiam cieplutko
  • kaa, agnieszka76 Dziękuję Wam bardzo czytam i mi lżej, ale zaraz płaczę. Boję się jutro rezonans bo profesor nie chce niespodzianek i w przyszłym tygodniu operacja. Mam już kartę onkologiczną tzw. zieloną chociaż jest biała . Kaa bardzo Cię proszę wejdź w tą historię i prześlij z góry dziękuję.Proszę napiszcie jak się czuje po operacji czego mam się spodziewać co zabrać do szpitala czy długo trzymają w szpitalu mam tyle pytań i mętlik w głowie.
  • Paulina jak ja sie obudzilam po zabiegu, to nie tak brzuch jak kregoslup mnie bolal, chyba nawet przy porodzie tak mnie nie bolal po 3 dniach dopiero ustapilo.


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat