Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10924 odpowiedzi:
  • 8 lat temu
    Magda83 hej moim zdaniem krwawienia mogą się zdarzyć, ale na kolejnej wizycie warto o tym powiedzieć lekarzowi. W ogóle trzeba wszystko mówić bo coś co dla nas jest straszne moze być typowe albo odwrotnie. Ja po konizacji leciutko też krwawiłam, przez kilka dni.
  • 8 lat temu
    Magda83 hej moim zdaniem krwawienia mogą się zdarzyć, ale na kolejnej wizycie warto o tym powiedzieć lekarzowi. W ogóle trzeba wszystko mówić bo coś co dla nas jest straszne moze być typowe albo odwrotnie. Ja po konizacji leciutko też krwawiłam, przez kilka dni.
  • Kaa dziekuje. Lekarz tlumaczyl ale wiesz jak to na wizycie. W szoku bylam i zdenerwowana bo powoedzial ze te zmiany sa zaawansowane to juz zbladlam i dalej slyszalam tylko juz niektore jego wypowoedzi, bo juz zakodowalam sobie ze skoro sa zaawansowane to ze jest zle...
  • Olenka juz wiem o czym myslisz zadajac te pytanie o zabieleniu o ostrych krawedziach....wiem, ze jest nie latwo, ale my kobiety za duzo sobie wkrecamy. Cierpliwie musisz poczekac do wynikow z wycinkow... To niestety bedzie ciezki czas bo w glowie kraza srednie mysli....ale ale wiosne bedziesz juz witac pozytywnie ;) i sobie i wam dziewczyny zycze ;) nie tylko ta, ale kolejne 100 wiosen ;)
  • Basiu a Ty co mialas w kolpo za opis jesli moge zapytac? Ja jeszcze uczulenie mam na ten kwas albo jod bo mam wysypke na polikach, taka czerwona i kest ciplejsza w porownaniu do reszty skory.
  • 8 lat temu
    Cześć :) się rozpisałyściee... ;) dawno nie zaglądałam, a tu aż dwie strony nowe zapisane. Olenka, ja miałam opis po kolposkipi zmiana o ostrych krawędziach i powiem szczerze że to mnie najbardziej martwiło wtedy. Bo im mniej widać granice między zdrowa a chora tkanką tym lepiej. U mnie było widać prawie jakby odrysowane jedno od drugiego. No i wyszło w wycinkach i potem po konizacji ze CIN 3 tam miałam.
  • 8 lat temu
    A mi się porobiło... Infekcja. Miesiąc po konizacji na kontrol poszłam. I żałuję że nie wcześniej...Bo saczyło się dziwnie ze mnie... Fuj :/ I mam teraz robić irygację i tabletki dowcipne wkładać. Pierwsze ujdzie, drugie to jakieś nieporozumienie... Tępe są cholernie, ciężko wchodzą... Pytanie... Czy istnieje aplikator jakiś do takich tabletek? W instrukcji napisali ze dogłębnie, mi się nie udaje bo przyklejają się już na początku pochwy. Nerwa tylko dostaje, bo chce dobrze a nie wychodzi :(
  • 8 lat temu
    A mi się porobiło... Infekcja. Miesiąc po konizacji na kontrol poszłam. I żałuję że nie wcześniej...Bo saczyło się dziwnie ze mnie... Fuj :/ I mam teraz robić irygację i tabletki dowcipne wkładać. Pierwsze ujdzie, drugie to jakieś nieporozumienie... Tępe są cholernie, ciężko wchodzą... Pytanie... Czy istnieje aplikator jakiś do takich tabletek? W instrukcji napisali ze dogłębnie, mi się nie udaje bo przyklejają się już na początku pochwy. Nerwa tylko dostaje, bo chce dobrze a nie wychodzi :(
  • Olenka, ja opisu nie mialam po kolposkopii z tego wzgledu, ze odrazu mialam wycinki i mi lekarz nie dal opisu tylko kazal czekac na wycinki, podobno jest lepiej jak przy kolpo odrazu pobieraja wycinki. Ale ja sie wystarczajaco naczytalam...z wycinkow mi wyszli cin 2 , ale ja sobie wkrecilam ze to jakas pomylka, ze pewnie jest duzo gorzej itp.aaajjj daj spokoj ;)) moj maz juz mial mnie serdecznie dosyc, chociaz staral sie mnie wspierac, ale i tak mi lzej nie bylo. Z dnia na dzien czulam jak gasne, zamykam sie w sobie...jestem slaba psychicznie, chociaz w rodzinie twierdza, ze twarda baba ze mnie a to dlatego ze nie lubie sir dzielic moimi smutkami, nie lubie pocieszenia. Koytko a napisz co tam ci sie saczylo ??? Bo kurcze ja sie zastanawiam czy z moim gojeniem jest wszystko ok. Jestem 15 dni po konizacji i ciagle mam brazawe plamienia.
  • Dzien dobry wszystkim Koyotko no wlasnie tez sie tego boje. Ehhh masakra, ale dzieki Wam jakos daje rade. Mozecie mowic Ola czarnowodzaca hahahaha juz mi troche lzej. Powoli ogarniam sie i wracam do rzeczywistosci bo sie wpedze sama w to chorubsko, a nie moge bo Synus mnie potrzebuje. <3 milego dnia Tobie oraz wszystkim piszacym i "przygladajacym sie z boku" :)


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat