Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10924 odpowiedzi:
  • Ja na kolposkopie 150 km prawie bo u nas w miescie nie ma dobrego specjalisty. Jade do Szczecina. Dziekuje za slowa wasparcia. <3
  • Powodzonka jutro basiap3001 <3 glowa do gory!!! Beda tylko dobre wiesci.. <3
  • Witajcie czy wiecie co oznacza ten symbol Ab-0 IB z nie wiem czy dobrze odczytałam czy zamiast z nie ma tam 2. Tak mi zapisali na skierowaniu na karcie onkologicznej prócz złośliwego raka szyjki nie ma nic. Strasznie się boję kolejnej operacji.
  • Dziękuję agnieszka76 .W czwartek mam rezonans później wyniki i kolejna operacja z wycięciem macicy węzłów i jajników i naświetlanie . Chciałabym mieć już wszystko za sobą i obudzić się z tego koszmaru
  • 8 lat temu
    emilka1 mi się zdaje, że część symbolu to może być grupa krwi a druga część to określenie stopnia zaawansowania,trochę o tym poczytałam kiedyś i dobrze jest jeśli to IB a nie II. Im niższy stopień to mniejszy stopień zaawansowania. Ja kiedyś na tym portalu pisałam z dziewczynami, jak chcesz to wejdę w historię.Z niektórymi wymieniłam się kontaktami pryw.,bardzo wtedy mi pomogły. Emilka ja jak mogłaś przeczytać ponad miesiąc temu miałam radykalne usunięcie ale miałam to szczęście, że zgłosiłam się błyskawicznie i mój stopień zaawansowania był absolutnym początkiem.Pech jednak polegał na wysokim staopniu złośliwości bo niestety miałam G3 w skali od G1-G4. Stres był ogromny. Nie ukrywam,że od początku trafiałam na świetnych ludzi począwszy od pielęgniarek,babek w okienku po rezonans itd.aż po lekarzy.U Ciebie będzie też dobrze,zobaczysz.Musisz uzbroić się w cierpliwość !! MUSISZ. Ja nie miałam naświetlania, po operacji konsylium tak zadecydowało. Piszesz, że chciałabyś się obudzić już po wszystkim. I tak będzie. Moja operacja trwała 6 godzin, wycięli mi 26 węzłów chłonnych. Czekanie na wyniki to kolejny stres. A dziś mam typowe objawy menopauzy ale dziewczyny na tym forum mi wiele pomagają bo przeszły przez to samo. Z resztą Emilka1 ta menopauza po tym co przeszłam to naprawdę drobiazg. :) :) :) :)
  • ja miałam z cytologii podejrzenie CIN III/CIS, potem wycinki wmarcu z nich wyszło że CIN II, wysoka konizacja w maju, po niej wynik CIN III/CIS, potem kolejne łyżeczkowanie macicy czy tam jest czysto, było ok i wszystko w przeciągu pół roku, a tak samo się stresowałam jak Ty, chudłam w oczach.
  • Dziekuje Olenko <3 Ja juz odchodze od zmyslow :( staram sie nie myslec , ale kurcze nie wychodzi... Jest czas kiedy sama sie w myslach pocieszam a za chwile wpadam w taki dol , ze cos okropnego.
  • Basiu mam to samo. Jeszcze wstac musze o 4 bo o 5 wyjezdzam zeby zdazyc. A spac poki co sie nie chce. Wspolczuje dziewczynkom co pisaly powyzej. Katarzyna1988, kaa, Agnieszka76 ,Emilka1- dziewczyny dzielne jestescie- ja to bym juz dawno popadla w depresje. Ciesze sie ze jest takie forum na ktorym mozna napisac to czego przewaznie nie da sie bliskim powiedziec-mozna opowiedziec o swoim strachu i byc zrozumianym przez innych. Dobranoc Kobietki. Niech Wam sie wiedzie w zdrowiu i szczesciu. <3
  • 8 lat temu
    Dziewczyny ja to się panicznie bałam o moich dwóch synów i męża bo widziałam jak strasznie się o mnie martwią... Mój mąż miał 2 lata temu zawał i panicznie bałam się nie o siebie a o Niego właśnie.Co najdziwniejsze nie bałam się szpitala bo byłam już tam wcześniej począwszy od lipca a to na biopsje a to kolposkopia a potem od września konizacja (bo wiadomo, wyniki paskudne) i w październiku radykalna operacja. Nawet czasami sie zastanawiałam ile czasu mi zostało.Mam dużą wyobraźnię oj bardzo dużą.... Jak robiłam porządki w szafach to tak, żeby potem Oni mieli mniej sprzątania, jak kupowałam firanki to takie których Oni nie będą musieli prasować i takie tak durnoty. Popadałam w obłęd. MAM NADZIEJĘ, ZE TO JUŻ NIE WRÓCI - NIGDY, PRZENIGDY.
  • Ja za Was wszystkie trzymam kciuki :) Ja dzisiaj mam sprawe w Sadzie z Zusem :/ wiec pewnie po sprwie pojade po wyniki. Dzisiaj dziewczyny jest dla mnie sadny dzien, dwie sprawy na raz sie zlozyly. Juz czasami przyhodza takie mysli zeby zachowac sie jak tchorz i nie pojsc ani na sprawe ani po wyniki, ale... Pokaze, ze nie takie chop siup ze mna ;))) chociaz zdrowie mi sie przez ostatni rok posypalo ( kamienie na narkach i woreczku zolciowym ) . Zycze wam dziewczyny udanego dnia :) Ja juz nie moge sie doczekac wiosny ...


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat