Przewlekła białaczka limfatyczna u osób "młodych"

13 lat temu
Witam! Założyłam ten temat, bo na PBL chorują prawie wyłącznie osoby starsze. Jest to nieuleczalna postać raka układu limfatycznrgo (w oststeczności stosuje się chemioterapię, która często przynosi więcej szkody, niz pożytku), U mnie zdiadnozowano PBL w wieku 47 lat, czyli ponad 3 lata temu. Niestety od pwenego czasu nastapiła szybka progresja choroby. W przyszłym tygodniu mam badania kontrolne, po których zapadnie decyzja o ewentualnym rozpoczęciu chemii. Nie muszę pisać, jak sie czuję i co przeżywam. Poszukuję osób z PBL w zbliżonym wieku, aby mieć z kim wymienić doświadczenia. Kilkuletni okres przeżycia, jaki daje ta choroba, to dla osób w podeszłym wieku stosunkowo dobra perspektywa, co innego dla tych, którzy dopiero zaczęli swoje majwiększe zyciowe osiągnięcia. Wiem, że takich osób jest bardzo niewiele, ale mimo to liczę na odzew. Trzymajmy się, razem będziemy silniejsi! Małgorzata
3283 odpowiedzi:
  • u mnie 2 lata po chemii i GOGU dzieki morhologia OK WBC6,5 pozdrawiam wszystkich
  • Moja mama zmarla.. 

  • Nie wiem czy to przez bialaczke, czy przez covid, czy przez zbyt późne reakcje nasze czy służby zdrowia.. Nie chce myslec nawet. Pocieszam się że zmarla w wyniku powikłań covid na Zator-nie miała dzięki temu chemioterapii, nie cierpiała mam nadzieję 

  • Qwert wyrazy wspolczucja w NIEBIE mama juz bólu nie czuje nie cierpi jak napisałas KONDOLECJE
  • 3 lata temu
    Wielkie wyrazy współczucia, trzymaj sie
  • 3 lata temu

    Szczere kondolencje 

  • Przyjmij wyrazy współczucia.
  • witam własnie mineło 2 lata po ostatniej chemii Bogu dzieki wszystko ok morfolog[ajdalna w ezły narazietez nie rosną tylko sie cieszyc życiem spotkałem ostatnio u zielarza pana ktory przezedł białaczke włóchniakokomórkową 18 lat temu i nie ma nawrotu i ja tą nadzieja żyje życze wszyskim wesołych świat dużo zdrówka i udanego sylwestra
  • 3 lata temu
    Qwert, bardzo współczuję. Dawno nie wchodziłam na forum i nie wiedziałam...Bardzo mi przykro...
  • 3 lata temu
    Cichy, i tak trzymać!!


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat